Přiložení dítěte k prsu. Jak na to? Máte grif?

tautau
17. dub 2020

Ahoj,
máme doma 14 dní miminko a sice se mi daří kojit a miminko prospívá, každý začátek kojení je boj s ručičkami a čekání na otevření pusy. Někdy se mi malá nakonec rozpláče, čehož využiju a dám jí prs do pusy... Prosím jak to dítě k prsu přiložit? Techniku chápu, ale nedaří se mi ta manipulace s miminkem. Máte grif? Děkuji

elesse
17. dub 2020

Dam dite do blizkosti prsa a pockam az se zacne krmit samo🤷‍♀️

leniczka23
17. dub 2020

Oni maji takovej skvelej reflex, ze kdyz je hladis po tvaricce oteviraji pusu..takze jsem vzala prso, zacala jsem jim smrdlat o jeho pusinku, tvaricku a pusinku otevrel.hned. Pak by jeste mohlo pomoci kapicku mleka vymacknout a prilozit k puse, uciti ho😊

krupka3
17. dub 2020

Delala jsem to jako @leniczka23, zacala jsem tim prsem dcerce jezdit po pusince, tvarickach a brade, a ona otevrela pusu 🙂

jjasmina
17. dub 2020

Stejně jako holky, bud mám malou na sobě na zádech nebo na boku obličejem ke mě. Ono hlavně mi s tím hodně pomohli v porodnici, vždycky jsem myslela, že ti daj dítě a hotovo a skvěle vše vysvětlili, poradili, když to nešlo, naprosto super

hope09
17. dub 2020

Já ze začátku zavinovala ručičky do plíny, aby mi tam s nima nešmrdlala 😁

olga_
17. dub 2020

To mávání ručičkama je normální, pomáhá jim to při samopřisátí, takže doporučuju klidně savčí polohu a nechat miminko, aby se obsloužilo samo.

martiniquest
17. dub 2020

Vytahnu prso dam diteti prostor a cas se prisat. Kdyz se rozciluje, necham ji, at si to zpracuje a cekam. Kdyz uz se vztekne az moc, chvili ji pochovam a zkousim znova.
Synovi jsem do toho zasahovala a skoncilo to u kloboucku. Ty se nam pad povedlo odbourat diky samoprisati v savci poloze