Problémy při odsávání mléka. Máte zkušenost?

mamora
5. únor 2023

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdo máte zkušenosti s odsáváním mléka. Syn od narození nechtěl prso, ale mléka jsem měla dost, takže jsme skončili s elektrickou odsávačkou mléka Medela. Teď už je mu sedm měsíců, měsíc odsávám jen třikrát denně, protože jinak jí příkrmy. Poslední týden mám problém odsát dost mléka, musím třeba třikrát střídat prsa. Mám pocit, že mléko tam je. Může třeba slábnout tlak v odsávačce? Nebo je to třeba tím, že na to nemám klid? Syn začíná lézt a je zvědavý, co to dělám. Tahá za odsávačku, musím ho odstrkovat a on potom pláče. Jak dlouho jste to takhle vydrželi s odsáváním?

drakenn
6. únor 2023

Zkušenosti s odsavackou mám. A ano, když jsem neměla dost času a klidu na odsávání, odsávala jsem mléka méně. Často mě tlačil čas, čím bylo dítě starší, chtělo více pozornosti, denní ruch, starší sourozenci a podobně.
Takže jsem odsávala hlavně večer, kdy dítě spalo, měla jsem víc klidu a tím byla psychicky v pohodě. Měla jsem večerní rituál, horký kojící čaj, knížka, klidná hudba..a pak jsem dokázala odsát opravdu hodně. Jde o nastavení v hlavě a psychiku.
Hlavně nepanikar, že se mléko ztrácí a podobně. Odsavej pravidelně a udělej si z odsávání relax a i čas pro sebe

mamora
autor
7. únor 2023

@drakenn
Díky za rady. Je pravda, že večer odsaju nejvíc. Ale stejně je to tak něco přes 200 ml což je na jednu porci. A přes den malý spí max. půl hodiny v postýlce, což odsát nestihnu, jinak musíme do kočárku a ven. Uvidím jak půjde dál. Třeba částečně přejdeme na Sunar. Za týden mu bude osm měsíců, tak si myslím, že to už přežije 😁