Problémy s přisátím a kojením v porodnici

ah1234
14. říj 2018

Ahojte, tie, co sa vyznaju do kojenia.. Sme v Motole, maly bude mat presne 48 hodin o dve hodinky. Prvy den sa mi vobec nechcel prisat, povedali, ze je to ok, vcera do neho sestricky doslova rvali moju bradavku, aj ked vrieskal, nechcel ju v puse.. Mne nadavali, ze sa malo snazim, ze ho zle drzim, sestricka volala doktorku, ze toto este nezazila, zeby sa dieta takto odmietalo prisat. Toto bolo cely den az do stvrtej, ked prisiel priatel, skusili sme to spolu a maly otvoril pusinku, bradavku si sam zobral a obcas sosol, ale rozhodne to nebolo sanie vo velkom. Okolo 19:00 spustil rev. Skusala som ho kojit, mne osobne prislo, ze aj saje, ked doobeda skusala sestricka mu nasilu narvat klobucik do pusy, tak sosol a povedala, ze takto to ma vyzerat a to presne mi robil. Ibaze do 00:30 neprestaval plakat, tak som isla za sestrickami, ci nemoze byt proste hladny alebo nieco a oni ze nech skusim kojit, zase to neslo lebo mu ten prsnik nasilu rvali do pusy a sestricka mi povedala, ze ani trochu neveri tomu, ze mi predtym sal, ze si to vymyslam, lebo mam male vypukle bradavky a ked to nejde ani cez klobucik, tak to same nepojde. O jednej v noci mi maly zaspat od vycerpania a prisla mi o 5:00 rano vynadat, ze co ho nebudem na krmenie. Tak som ho nasilu zobudila a oni mu zase tu bradavku aj s klobucikom nasilu cpali do ust, takze ani nezatal. Ked odisli a trochu sa ukludnil, tak uz aj chcel pit, ale ja fakt neviem rozpoznat, ci saje alebo nie a nie je kto by mi to vobec povedal, pretoze ked je naokolo jedna z 2 sesier, co sa tu striedaju a stresuju nas, tak mi maly place jak keby som ho zabijala. Ja uz ich len vidim, tak mam nervy a placem tiez. Uz som ich poziadala, ze ci mu nemozu dat nejaky prikrm, lebo teda ak vazne nesaje, tak uz 48 hodin nepapal, ale to oni odmietaju. Tak ja neviem, co mam robit, v nemocnici sa mi urcite kojenie nespusti, pretoze sme tu obaja vystresovani, lenze oni nas domov nepustia, kym maly nezacne jest a ja sa uz fakt bojim, ze sa mi ani nezacne robit poriadne mlieko z toho stresu. Nemate nejake typy co s tym ?

lastovenka
6. srp 2019

@ah1234 já se právě taky nerozkojila a říkám si jestli to nebylo tím že jsem malou nedala hned po porodu k prsu. Kdyby mi sestry řekly že ji mám hned přiložit k prsu tak to udělám!! Jenže Já to jako prvorodička vůbec nevěděla!!!! Takže jsem ji k prsu přiložila až bůhví kdy....... Takže tak.