Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

bufina
23. črc 2010

@monas007 Tak to jako beru že se to platí, ale pořád nechápu co s tím má společnýho ta pojišťovna, vždyť ty prachy stejně zůstávají nemocnici, nebo nevím.... Ale stejně je to na houby, aby musel být od tebe, to mají trochu nedomyšlený.

monas007
23. črc 2010

@bufina já to taky nepochopila, tak jako spoustu věcí kolem. no nic prďoch se budí, tak mu dám předkrm z prsíčka a ohřeju mu poslední zbytky z mrazáčku. už abych měla výsledky a mohla mu dávat i to odstříkané mlíčko z řezaného prsíčka. takové "řezané" určitě nebude špatné 😀 😀

bufina
23. črc 2010

@monas007 Aspoň že máš zásoby 😀

jakelina
24. črc 2010

@monas007 tak jak to zvládáš??? Je to lepší a míň bolí??? ☹ 😀

bufina
24. črc 2010

Taky se přidávám, tak co Moni?

Jinak malej dnes láme rekordy, od desíti spí. Vždycky dá tak max. hodinu a konec. Ale aspoň mám klid. Malá kouká na Minimax na pohádky a já vybírám malýmu nějaký golfky 🙂

jakelina
24. črc 2010

@bufina krásná nová fotečka. Malý je pusinka 😀

bufina
24. črc 2010

@jakelina Dík 🙂 Malej se akorát teď vzbudil, ale mohl by takhle spávat častěji 😀

jakelina
24. črc 2010

@bufina možná to ochlazení 🙂

bufina
24. črc 2010

@jakelina Taky bych řekla že to možná bude tím. V noci se budil už vždycky max. kolem druhé. Asi nemohl spát a hrozně se v postýlce stěhoval, našla sem ho tam třeba úplně obráceně s hlavou v nohách a tak.... Před týdnem se posunul až úplně dolů, takže aji monitor dechu spustil... Ale zase začal konečně pít a neblinká to. Vypije skoro 400 ml denně.

jakelina
24. črc 2010

@bufina a ty ho vážíš, že víš kolik vypije???U nás je zajímavé, že jak se ochladí, tak malý by byl na prsu věčně. Pije víc než v těch hicech.

bufina
24. črc 2010

@bufina Jsem tam nenapsala že začal konečně pít čaj...

bufina
24. črc 2010

@jakelina su magor, odpovídám sama sobě 😀

jakelina
24. črc 2010

@bufina tak to je fajn, Eliáš ho nechce, ale jak byly ty hice, tak jsem do něj trochu dostala a víc bylo na něm. Flaškou vůbec, jenom lžičkou.

bufina
24. črc 2010

@jakelina Tak si vem že malýmu už bylo 7 měsíců, to Eliášek je ještě prcek 🙂

bufina
24. črc 2010

@crawler Tak ten tvůj je expert na usínání u prsa a ten můj už poněkolikáté vytuhnul u krmení lžičkou 😀 Začne být vždycky takovej apatickej, že jen utvírá pusu a polyká, pak zavře oči a konec 🙂

jakelina
24. črc 2010

@bufina tak to jsem ještě neviděla 😀 😀

bufina
24. črc 2010

@jakelina Se taky divím že tak dokáže usnout 🙂 Poprvé to udělal minulej týden v poledne u oběda na koupališti, kolem rachot, ale nevadilo mu to. Snědl tři lžičky a byl tuhej 🙂 Dneska teda naštěstí snědl večeři skoro celou.

crawler
autor
28. črc 2010

holky? Išek za 27 dní přibral 1,2kg!!! a lahvičku chce jen minimálně už několikátý den, takže se zdá, že 3/4 potravy má ode mě!!! 😀 já myslela, že nebude mít moc velký přírůstek, když vím, jak málo papá příkrmu, ale přibral až až😀

bufina
28. črc 2010

@crawler Tak to je super a že tolik přibral, to je teda mazec. Ale vidíš, sem ti psala, bojovali jsme tři měsíce a taky to nakonec šlo. To teda asi kojíš nějaký plnotučný 😀

jakelina
28. črc 2010

@crawler tak velká gratulka 😀 A kolik teď váží??

crawler
autor
29. črc 2010

@bufina
@jakelina
Díky holky za gratulku🙂 teď má Íša 6,4kg (2.8. mu budou 3 měsíce) - no já úplně zírala! z lahvičky ještě pije, ale třeba včera za celý den (od 7,00 do 22,00) vypil celkem z lahve 200ml, což je takřka jeho jedna dávka...jinak byl u prsou. V noci jsem mu ovšem lahev dala, protože jsem za ten celý den byla tak ztahaná a on chtěl každé 2 hodiny, já neměla energii, páč to kojo přeci jenom trvá o něco dýl než lahev...No, taky by mě zajímalo kolik % to mlíko má😀 Mudra mě hrozně chválila, že jsem to ještě nevzdala - myslela si totiž, že už budeme plně na lahvi, tak zírala, když jsem řekla, že jsme skoro plně na prsách🙂 Ted se můžu jen modlit, aby Išek zase neměl nějaký svůj rozmar a nezatoužil zase jen po lahvi - však to víte z minulosti, jak si vymýšlel - jednou tak, pak zase tak...tak uvidíme, každopádně mám takový dobrý pocit, že mu do toho bříška posílám ty vitamíny a tak 😀DD

co monas???jak fungujete? je to zhojený? kojíš? co Marťásek?

jakelina
29. črc 2010

@crawler no tak to jsi šikulka, jenom se divím, že se ti chce v noci dělat mlíko. Mně teda přijde jednodušší vytáhnout prso 😀 😀 😀

crawler
autor
29. črc 2010

@jakelina no to máš pravdu, jenomže Fany, jak je rozespalej, tak u toho koja usíná a já vždy myslela, že má dost, dala ho do postýlky a za 30minut byl vzhůru a pokračování🙂 :-/ takže z lahve to mám naráz a pak klid 2-3hodinky🙂

bufina
29. črc 2010

@crawler A zkoušelas ho třeba do té postýlky nedat, jak by dlouho vydržel spát s tebou v posteli? Jestli by byl po té půl hodině zase vzhůru nebo ne.

crawler
autor
29. črc 2010

@bufina no to jsem nezkoušela, ale můžu zkusit🙂 třeba rovnou dneska a dám vám echo🙂 Jinak malý má dneska blbej den :-/ 😝 jeden hysterák za druhým..ted spí, tak uvidíme na jak dlouho🙂

bufina
29. črc 2010

@crawler Taky máme občas takovej den že prudí a vůbec nevím proč. když konečně usne, tak spí 20 minut a pak zase řev. Dneska byl taky takovej nevrlej a když sem mu dala oběd, tak si pořád cpal ruku do pusy, tak nevím co chce. Jestli už třeba zuby, to nepoznám, protože ruku má vraženou v puse skoro pořád, ale vždycky ju aspoň na to jídlo dal ven. Ach jo.

jakelina
29. črc 2010

@bufina
@crawler tak u nás taky tak. Už si říkám po nějakém dobrém dnu, že má rozum, směje se a umí se sám zabavit a hned další den mě vyvede z omylu ☹ Zase je protiva, nemůžu ho nikde nechat ležet samotného, hned je kravál a nechce si s ničím hrát.

bufina
29. črc 2010

@jakelina No zrovna dneska máme den kdy bych nejradši obě děti zavřela do sklepa, v klidu si udělala kafe a čuměla na tv 😀 Malá nechtěla oběd, tak sem ju nenutila, protože aji tak už fňukala, samozřejmě po deseti minutách se už sháněla po kokinách.... Malej taky pořád kňourá, nic ho nebaví. Vrhnul se mně na prso, pak se pustil a celou mě poblil... To je dnes pořád něco. Za chvílu půjdeme ven, tak aspoň tam bude klid.

jakelina
29. črc 2010

@bufina to je ta mateřská dovolená 😀 😀 A pak přijde manžel domů a zeptá se, co jsi dnes dělala?? To bych vraždila. 😀

bufina
29. črc 2010

@jakelina To jo, si ti chlapi myslí že celej den nic neděláme. Malej byl neplánovanej, sem si říkala že až budou Nikolce tři roky, tak si půjdu aspoň na dva roky odpočinout do práce. no nějak to nevyšlo.