Problémy s přisátím a málo pije. Poraďte

crawler
17. kvě 2010

Ahoj, nenašla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat zkušených maminek na rady.
Náš malý se někdy přisává i 30 minut - díky tomu ze mě tahal krev už v porodnici a měla jsem krvavé stroupky na bradavkách - kojení se stalo utrpením, protože bylo bolestivé a včetně přisátí trvalo 90 minut i víc a malý stejně nepřibral ani gram - čili musel za tu dobu vypít hrozně málo. Lékařka a laktační sestra mi řekly, že si musím nechat zahojit prsa, odsávat mlíčko a když nebude stačit (60-80ml - začínáme 3.týden života) tak namíchat s umělou výživou, budit ho atd. Prsa už se mi zahojily, ale za ty 4 dny pouhého odsávání mám pocit, že se mi mlíka tvoří míň a míň ☹ Máte stejné zkušenosti? Podařilo se vám rozkojit a naučily jste se přisávat? Díky za rady a tipy - strašně moc bych chtěla kojit a mrzí mě, že to nějak nejde...:-/

jakelina
25. kvě 2010

Andelka, ručně to jde blbě každému, fakt.
Já žádnou odsávačku nemám, tak neporadím, ale pokud ti malý dost čurá, tak má určitě dost
Za první tři měsíce by mělo miminko přibrat přibližně 2 kila, to znamená asi 700 g za měsíc. Ale je to hodně individuální. Záleží jak brzo dožene porodní váhu atd.
Nestresuj se, určitě si nemusí odříhnout po každém kojení.

jakelina
25. kvě 2010

Ještě se ptáš na prso, že ti jedno teče líp. Má to tak hodně žen, já taky. Stačí malá anomálie na bradavce a je to. To je normální. Tam kde to hůř teče, přikládej častěji, aby ti ho nezačal malý odmítat, že mu to jde těžko.

andelka
25. kvě 2010

jakelina: No, ručně už to asi zkoušet nebudu. 😅 Čurá myslím normálně, jakože dost. A váhově už byl minulý týden nad porodní váhou, jsem zvědavá na zítra.
Aha, takže k tomu jednomu častěji. Já to zatím střídám, mám na ruce gumičkový náramek, abych věděla, kde jsem posledně kojila 😅 Z počátku jsem kojila i z obou během jednoho krmení, ale on mi dost usínal, pil nerovnoměrně, s přestávkama, tak jsem se bála, že by se nedostal k tomu zadnímu mlíčku. Tak teď kojím střídavě, snad to nevadí.

jakelina
25. kvě 2010

Andel, já myslím, že to děláš úplně dobře 😀 😀

Za chvilku to bude cvalda 😀 😀

bbberta
26. kvě 2010

ja chci taky cvaldu!! 😀

jakelina
26. kvě 2010

berta, budeš mít 😀 😀

bbberta
26. kvě 2010

jak: ale ja ho nechci z nutrilonu!! 😝 kazdopadne dal experimentujeme s kojenim a uvidime..ale asi moc pribirat nebude, kdyz pracne vysosa 100ml, pak si cvrkne a prcne a je o 230g lehci!! a ted zas...

crawler
autor
26. kvě 2010

Holky, tak co byste tomu řekly, že malý už se mi začal krásně přisávat i tahat a bez kloboučku!!!Mlíčko mu ale absolkutně nestačí - je ho už málo - po kojení stejně vypije i 70ml...Myslíte, že se mi mlíko ještě rozjede? Piju fenykl, kojícící čaj, meltu,...Je to jako zákon schválnosti - celou dobu, když bylo mlíka dost, se vztekal a odmítal prsa a teď po nich skočí a teče mu velký kulový...:-/

crawler
autor
26. kvě 2010

a nechci to teda zakřiknout - možná má jen lepší týden a zítra to může už být všechno jinak🙂)ale snad ne a budu doufat, že se mlíčko rozjede...

jakelina
26. kvě 2010

Je to těžké já vím, ale snaž se vydržet a alespoň něco nakojit za každou cenu.
My jsme byli dnes v poradně, tak malý má 5800 g. Tak taky nepřibírá závratnou rychlostí, ale od propuštění z porodnice, kdy měl 3200 g jsme byli pochváleni. Proti jiným dětem mi přišel takový drobek. Byl tam jenom o něco starší kluk a měl 7 kilo.

jakelina
26. kvě 2010

craw, no to je super zpráva, přikládej a přikládej. Na všechno ostatní se vybodni a koj i každou hodinu a hlavně hodně v noci

jakelina
26. kvě 2010

Ten předchozí příspěvek byl pro bertu.

crawler
autor
26. kvě 2010

jak: myslíš, že ho mám i budit? protože když nechám hlad na něm - tak budu přikládat "jen" co 3 hodiny...

jakelina
26. kvě 2010

Já bych mu nedávala nic jiného než mateřské mléko a on bude chtít pít určitě častěji než co tři hodiny a až kdyby fakt tahal úplně naprázdno, tak přikrm.

crawler
autor
26. kvě 2010

jak: když mě pokaždé pak řičí hlady - takže buď bych ho u prsa musela mít pořád a nebo příkrm a po něm vytuhne na ty 3 hodiny...já toho mlíka mám fakt malinko - teď jsem po 4 hodinách odsála jen 20ml z OBOU prsů..☹

jakelina
26. kvě 2010

Tak mu dej toho příkrmu trošku míň ať se vzbudí třeba už za dvě hodiny

crawler
autor
26. kvě 2010

jak: jo to můžu...teď se mi zrovna budí, tak uvidím, zda si něco vytáhne...🙂

jakelina
26. kvě 2010

@crawler jsi šikulka, určitě se to trochu zlepší, tím jak saje a věř tomu, že on si vytáhne víc, než ty odsaješ 😀

lamarika
26. kvě 2010

craw tady jen něco na povzbuzení 😉 Známá kojila přes kloboučky, ale měla špatnou velikost, tak jí prcek nic přes ně nevytahal a začal hubnout (to mu bylo něco mezi 2-týdny a 4-týdny) a jí se skoro přestalo dělat mliko. Tak začali dokrmovat umělým. Ona zrušila okamžitě kloboučky a přikládala co to jen šlo. Teď jsou prckovi 4 měsíce a je jenom kojený. Takže když se to ještě rozjelo i jí, tak proč by né tobě? 😉 Záleží i na prckovi jakou bude mít vůli si něco z toho prsa vytáhnout a pokud si z toho nebudeš dělat těžkou hlavu a budeš to brát sportovně, tak se určo ještě rozkojíš 😉

jakelina
26. kvě 2010

@crawler Přesně jak píše
@lamarika je to o tom chtít a hodně dávat k prsu 😀

bbberta
26. kvě 2010

crawler: gratuluji k uspesnemu prisavani! a neboj, mlicko se udela...jak bude poptavka a malej se bude snazit, bude i nabidka - zakon trhu 😉

mne prave malej usnul u kojeni..dnes se mi zda,ze sosa zas mene, ale byli jsme v terenu,tak jsme nevazili..kazdopadne to vypada, ze kdyz ma hlad, sosat dokaze...jsem ted vic v pohode a verim, ze to dobre dopadne a ze se rozkojime..zitra vazeni u doktora...drzte palce, at mame aspon 150g za ten tyden..nejlepe 250g, bylo by fajn dostat se pres 5kg..

andelka
26. kvě 2010

jakelina: Tak hlásím, že při dnešním vážení měl malý 3 670g, což je o 360g víc než minulý týden, takže přibírá pěkně - mlíčka bude zřejmě dost. Ale začalo ho trápit bříško - to bude boj asi. Prý ho mám klidně oblbnout dudlíkem, že by neměl tak moc často pít, že pak má i ty problémy s bříškem (jeden z důvodů)
crawler: Určitě se to zase rozjede, vydrž 🙂

jakelina
26. kvě 2010

Andelka, tak super, berta určitě přibral, když je spokojený 😀

crawler
autor
26. kvě 2010

@lamarika děkuji za úžasné povzbuzení - kéž by 😵
@bbberta budu držet pěsti 😉 a kolik nutrilonu mu denně dáš? je v převaze oproti mlíčku?
@andelka tý vado - parádně přibírá!🙂 mohu jen závidět 😉

Tak - z jednoho prsa jsem kojila 10minut - sám se odstavil a asi na 5 minut usnul. Pak se probudil a brečel hlady - tak druhé prso - z něj sosal 20minut a sám se odstavil a opět zhruba na 5 minut klid a pak hladový řev a musela jsem opět dát UM a vypil 80ml. Pije mi 100-110ml čili vidíte, že z těch prsou si moc nevytáhl - víc tam toho není. Já slavím to, že se sám odstavil - že si se mnou nehrál jako s dudlíkem...Před chvílí jsem opět kojila - to se už víc vztekal, ale zadařilo se a pěkně tahal - mlíčka bylo ale asi ještě míň. Nestihlo se vytvořit i když to jsou 3 hodinky (malý byl s babičkou na vycházce, abych se mohla učit na zkoušku) a přitom piju a piju...tak snad se to zlepší...

bufina
26. kvě 2010

craw, jsem četla že mlíko se dělá ještě 3 měsíce po skončení kojení, takže nevím co by se muselo stát abys o to mlíko hned úplně přišla. Když se pěkne přisává, ale mlíka je míň, tak by to zase mělo postupně přibývat.

crawler
autor
26. kvě 2010

@bufina fakt? no to by bylo super! ono totiž mě děsí, jak odsávám míň a míň - před 2 týdny jsem dala bez problému 100ml a dávala to do mrazáku, páč malému stačilo 30ml, pak jsem odsála 50ml a teď 20ml...ale pěvně věřím, že když ho přikládám, tak se to zlepší 😉

jakelina
26. kvě 2010

@andelka ono se to lehko řekne, že máš šidit dudlíkem. Náš malý ho nemá vůbec, tak je na prsu závislák a někdy kojím i 10 x za den a večer než usne mi na něm visí pomalu hodinu a pak naštěstí spí jak dudek a přenesu ho jenom do postýlky.

jakelina
26. kvě 2010

@crawler zlepší, uvidíš, klidně mu dej fakt často a on tím taháním podpoří tvorbu
Co piješ ty a jíš to ovlivní míň než to přisávání.

bufina
26. kvě 2010

@crawler Toho se neděs, jak sem malýmu ty první tři měsíce taky většinou odsávala mlíko tak toho bylo míň a míň a přitom malej toho potřeboval už zase víc. Teď bych odsála tak 50 a malej vypije min. 130. Jestli se vám už bude takhle dařit, tak to bude za pár dnů v pohodě.

jakelina
26. kvě 2010

já chodím na diskusi a tam holka porodila v březnu a až teď se jí malá přisála
Pořád odsávala a dokrmovala, tak nevěšet hlavu 😀