Reflux. Jak ho u vás léčili?

natalie77
21. zář 2007

Ahoj všem, dnes v nemocnici zjistili že má malý reflux. Po kojení pláče a obloukovitě zvrací i hodinu po krmení. Prosím, je tu maminka, která s tím má zkušenost? Jak to léčili u vás? Spravilo se to věkemM Moc děkuju za každou zkušenost. My udělali všechna opatření....zvýšit slamníček v postýlce i v kočárku, dostatečně dlouho držet po kojení ve svislé poloze...pořádné odříhnutí...a nic...je to docela vyčerpávající...strach, aby se neudusil, stále převlíkat, povlíkat....díky za každou radu a zkušenost.

jasekd
21. říj 2010

@jituskak Ty vubec nekojis? Protoze ja do 4 mesicu i trochu kojila, ale vetsinu mel UM, tak je to jedno... Caj, to je celkem ztraceny, vypije trochu, tak do 20 ml, nekdy davam po lzickach, je schopnej vypit 20 a vyblit 30 i ted, natoz kdyz byl malej. Vodu nechce vubec. Takze vicemene ma tekutiny z UM, proto vic redim. Mne Dr rikala, ze pokud vypije svoji davku mlika, ze nemusim tekutiny navic az tak resit. Ma rano mliko, pak ovoce a dokrmit mlikem, pak zeleninu a snazim se mu nacpat i trochu caje (nekdy ho strikam i do ty zeleniny), no a pak jeste dvakrat jen mliko. Vy mate zatim jen mliko, tak redit a caj zkouset po troskach a kdyz nejde, nejde. Mne fakt nekdy pripadalo, ze vic vyblinkal nez vypil... Martin vypije za den cca 50 ml caje, nekdy vic, nekdy ani to ne. Tchyne prej do nej dostane za den (dvakrat ho hlidala) i 150 a prej neblije, tak jsem asi neschopna, ale mne blije 😀

jituskak
21. říj 2010

@jasekd koukám taky se babička umí postarat líp, co 😝 no bohužel nekojím. ale s tím ředěním je to dobrej nápad. hned při dalším krmení to zkusím. jak dlouho to těm dětem tak vydrží, to blinkání? teď co jsme na tom AR je to dobrý, ale před tím to bylo peklo

jasekd
21. říj 2010

@jituskak Ale ona je super, ja to asi napsala ironicky, ale ona mi to nastesti nijak necpe, akorat kdyz mi hlasila, co delali a tak, tak rikala, ze mel caj, tak rikam kolik, no a kdyz mi to rekla, spadla mi brada 😀
Kdy to odezni, tezko rict... Ty nejhorsi stavy se zlepsily s tim AR, tzn asi na 6ti tydnech, do te doby jsem ciste kojila. Pak jsem zkousela vsechno mozne, abych se rozkojila, prevazovala, zkousela kojit a dokrmit pokazdy, prikladat casteji, z jednoho prsu, z obou, jenze to se zas rozblil, tak jsem stridala jedno kojeni, jednou AR (na mnozstvi nakojenyho mlika to vyslo cca stejne, vsechny metody). My meli potvrzenej GER a cca na 3 mesicich nas vyradili z poradny, ze to s AR zvladame a malej prospiva (dlouho strasne spatne pribiral), na 4 mesicich jsem o mliko prisla uplne a byl klid, no a ted zas blije, protoze chce bejt pouze na brise, ale uz to nejsou ty vodotrysky, kdy se bojis, ze se udusi, Me teda fakt zachranilo to ARko, bylo to na budku. Uplne to prejde podle me az zacne sam sedet a nebude ho bavit valet se po brise v jednom kuse.

nicol2010
24. dub 2012

ahoj holky, můžu se zeptat, pomohl vám ten nutriton?