Rozkousané bradavky. Co s nimi a jak dál kojit?

lucie.safrankova
14. pro 2007

Všechny zdravíme, máme velký problém. Malá mi rozkousala dásněma bradavky, při kojení brečím bolestí, co s tím můžu dělat a kojit přitom dál.

dana138
14. pro 2007

Ahojky, tak my jsme měli po příchodu z porodnice stejný problém. Byla jsem se poradit v lékárně, poradili mi silikonový kloboučky na kojení, s nima už se to dalo vydržet a po každým kojení mazat Bepantenem. Taky pomáhá chodit bez podprsenky, aby se ti to líp zhojilo (i když všude tekoucí mlíko nic moc 😢 ) Doktorka říkala, že za to může špatná poloha při kojení, mimi musí mít bradičku zabořenou do prsu. My jsme si na to začali dávat pozor a bylo to lepší.

odetka
14. pro 2007

Ahoj Luci, ja mela neco podobneho. Nemela jsem rozkousane bradavky, ale spis takove cervene a bolelo to jak kdybych to mela spalene od slunicka. Pomohl me na to Panthenol ve spreji a odsavacka. Jeden den jsem jen odsavala, druhy uz jsem odsavala jen pres den a v noci kojila a treti den jsem obcas odsala, obcas nakojila a pak uz jsem kojila normalne bez bolesti. Na noc jsem si vzdycky nastrikala na bradavky kopecek toho Panthenolu a nechala vsaknout. Uz je nam 7 mesicu a porad kojim v pohode.

kacka79
14. pro 2007

Ahojky, to znáám 😖 malej byl děsně dravej a já měla bradavky úplně rozhryzaný... hodně nám pomohlo mazat panthenolem a hlavně větrat!! No na ty silikonový kloboučky bych moc nezvykala, znám holčinu, která teď nemůže kojit bez nich - její holčinka si na ně zvykla a prso samotný nechce..

lucie.safrankova
autor
15. pro 2007

děkuji všem, něco zkusíme,už se to vážně nedá vydržet

pucik
15. pro 2007

já jsem po příchodu z porodnice taky měla hroznou bolest i krev, mazal ajsem Bepantenema fakt to pomohlko, taky vytírat šalvějí, oni si pak zvyknou a ztvrdnou, že už ti to nepřijde, chce to prostě vydržet, taky jsem plakala bolestí, ale vydržela a za pár dní se to zlepšilo, tak držím palečky 🙂 😉

andilek
15. pro 2007

tak já jsem stříkala Panthenol ve spreji, mazala jsem Bapanthenem, potírala heřmánkem, hodně větrala, ale nejvíc mi pomohla genciánka, pěkně to vysušila a bradavka se brzo zahojila, jen jsme byli oba fialový až na prdeli 😅