Samovolný odtok mléka. Používáte vložky?

krista71096
22. srp 2019

Ahoj holky,

potřebuji poradit 🙂

Co děláte a máte na sobě když vám teče samovolně mléko z bradavky? Nevím, co dělat když prý prsa mají dýchat. Používám zatím jednorázové vložky do podprsenky, ale nevím jestli si tím nějak neubližuju :/

Diky 🙂

priefi
22. srp 2019

@krista71096 ze startu (kdyz mliko si dela, co chce) jednorazovky, pak od aventu bavlnene na vic pouziti a parada, pouzivam je i u druheho prcka, investice se mi nescetne krat vratila

lnk84
22. srp 2019

@krista71096 u prvni dcery mi teklo tolik mléka, že jsem v podprsence nosila hadrovou plenu 🙂, jednorazovymi vlozkami nic nezkazite, jen je musite měnit, aby se mléko nekazilo..

kafr
23. srp 2019

Měla jsem jednorazovky z Lidlu a bly. Jsou s igelitem = neprodyšné= zapařené bradavky. Pak jsem měla bavlněné pratelné (3 páry, vždy jsem je hned přemáchla v ruce a stíhaly schnout) a obyč hadrovou podprdu, to bylo fajn.

ange_de_la_morte
23. srp 2019

na začátku je normální že mléko teče, u většiny maminek se to časem ustálí - mně přestaly prsa téct někdy kolem 6-8 týdnů po porodu ... jen teda za mně nejsou jednorázové vhodné - je na nich vrstva igelitu a bradavka pak nedýchá , navíc když pak mlíko na jednorázové vložce zaschne tak vložka může škrábat a dráždit už tak citlivé bradavky .... stejně jako @kafr jsem volila látkové prsní vložky

krista71096
autor
23. srp 2019

Moc děkuji holky, to jste mě uklidnily že se to srovná 🙂 zkusím tedy mrknout po těch látkových 🙂

kuttu
23. srp 2019

@krista71096 Ahoj Ja mam doma baleni latkovych od Aventu,jspu uplne nove,je jich tam 6,ja je nakonec nevyuzila.Kdyby jsi mela zajem???

hanih
23. srp 2019

@krista71096 Já používám někdy látkové, někdy jednorázové, doma třeba i složené žínky 🙂 Jinak holky tě tu uklidňují, že se to srovná, ale připrav se i na možnost, že nemusí. Dceři je šestnáct měsíců a mě pořád mléko teče v podstatě kdykoliv. Nejhorší je to ve sprše a při kojení, kdy mi z toho druhého teče téměř proudem... U první dcery mi to vydrželo v podstatě až do odstavu v 21 měsících. Teď to vidím podobně.

krista71096
autor
23. srp 2019

@kuttu jeee zrovna mi je dneska přítel byl koupit :( ale za kolik bys je prodala? Třeba se mi jich bude hodit víc.. teď je testuju a koukám že mi to protéká i přes ty vložky 😁

krista71096
autor
23. srp 2019

@hanih děkuji, snad nebudu ten případ .. jsem h toho celkem špatná :D 🙂

monaluza
23. srp 2019

Existuji i latkove (bambusove) vlozky s nepropustnou PUL vrstvou z jedne strany. Vyrabela je napr. znacka latkovych plinek Breberky.

kuttu
23. srp 2019

@krista71096 Staly 279 kč,tak za 100 kč + 27 kč posta,kdyz to poslu v obalce jako dopis...pokud by jsi mela zajem,asi bychom se domluvili treba pres messenger,poslala bych fotku tech vlozek...ale kdyz si to najdes na netu tak tam je taky uvidis jak vypadají...me stacili ty jednorázové,celou dobu mam mleka tak ajoeat oro malou,ze mi to na zacatku stacilo a tak od 8.tydnu uz je nepouzivam vubec

joripage
24. srp 2019

@priefi r5

priefi
24. srp 2019
joripage
24. srp 2019

@priefi omyl, ani nevím, že jsem něco napsala🤔