Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vložky do podprsenky, jaké byste doporučily?

monny88
4. únor 2016

Milé maminky, jaké by jste doporučily vložky do podprsenky? Dozvěděla jsem se, že do porodnice stačí zatím ty jednorázové a domů je pak lepší si pořídit pratelné kvůli tomu, že mléko může začít kvasit a může to pak způsobit nějaké kandidy, plísně apod. Pratelné jsou prý ještě i lépe prodyšné a nejsou napuštěné různou parfemací apod., které bradavky můžou podráždit. Jaké s tím máte zkušenosti? Je opravdu lepší si pořídit ty pratelné? Jestli ano, tak které jsou nejlepší?

drrregy
4. únor 2016

Já s pratelnými nemám zkušenost, ale jsem spokojená s těmi jednorázovými a to je ted používám i při druhém dítku. Stejně budeš kvůli hygieně měnit často jak jednorázové tak i ty pratelné. Navíc ty jednorázové ti neprotečou. Žádné zdr.komplikace jsem neměla - kandidy.

miss_lednacek
4. únor 2016

Ahoj, na zacatek bych si poridila ty jednorazove. V sestinedeli z tebe bude mleko pretekat a ty jednorazove vydrzi pomerne dost. Na pozdeji jsem si koupila pratelne, protoze uz to mleko samovolne neunika a je to ekologictejsi (a ekonomictejsi). Mam od majab (na fler.cz), jsou to takove trojuhelniky, ktere se lepe prizpusobi tvaru prsou. Jsem s nima spokojena.

jardicka
4. únor 2016

taky nemám zkušenosti s pratelnými, ale jak píše @drrregy , budeš je měnit opravdu často takže je to asi jedno pro které se rozhodneš. Z jednorázovek jsem jich vyzkoušela hodně a tvarem a savostí mi nakonec nejvíc vyhovovali Chicco 🙂

bm77
4. únor 2016

Za mně jednorázové od Johnsons. Byly super, měnila jsem několikrát za den. S pratelnými nemám zkušenost.

mooncaa
4. únor 2016

@monny88 Měla jsem pratelné, měnila jsem dost často a jednorázové mi přišly dost drahé a ani nebyly tak příjemné jako látkové. Měla jsem s PUL vrstvou, takže neprotékaly, ty bez PUL mi protekly hned. Ale neměla jsem prsa zapařená jako u jednorázových.

monny88
autor
4. únor 2016

Mockrát vám děkuju za vaše rady , doporučení a názory 🙂

gepe
4. únor 2016

@monny88 nejvic mi vyhovovaly od Lansinoh jednorazove. Nehybaly se v podrpsence, neprotekly ani jednou, necitila jsem ani jednou ze je mam jak jsou jemne, zadne problemy, neparfemovane. S pracimi zkusenost nemam.

jitavrtule
4. únor 2016

Pratelné jsem neměla - ale doma vlastně doteď používám místo vložky normálně látkovou plínku, klasický čtverec, hlavně v noci. Z jednorázu mně nejlíp seděly, držely a sály Avent, ale jsou drahé. Johnson jsou hodně vidět pod podprdou (jsou tlusté a menší), Chicco zas mají takové řasení po stranách, které vůbec nekopíruje tvar prsa. Ale nejsou rozhodně špatné.
Poměr cena výkon mají OK i vložky z DM od Babylove.
Mykoz apod se neboj, když budeš pravidelně měnit a větrat prsa, bude to OK. Navíc se to za pár týdnů uklidní a já třeba pak nosila vložky už jen při kojení (na prso, ze kterého se nekojilo), ne nonstop.

thalia
4. únor 2016

@monny88 jednoráz jsem měla jen v porodnici, doma pratelné anavy s PUL (tj. neprotekly) a super, hlavně ta úspora peněz a odpadu.

lenbela
5. únor 2016

Za mě nejlepší Jednorázovky z Tesca (jejich značka). Jsou tenčí a velmi jemné. Navíc jsou v krabici prakticky balené po 2 kusech.
S pratelnými nemám zkušenost.

Sem začni psát odpověď...

Odešli