Tlačí, ale nic nevytlačí. Máte zkušenost?

usounek25
5. bře 2009

Prosím o radu. Mám 6ti týdenního syna, od narození jsme bohužel museli přikrmovat Nutrilonem až jsme na něm skončili úplně. Snažila jsem se 3 týdny rozkojit, ale nepovedlo se. Od té doby co jsme přestali úplně kojit a začal papat jen UV, začal mít problém s kakáním. Měl tuhou stoličku, ne tvrdou, ale takovou gumovou a nedokázal ji vytlačit, takže jsme museli pomoct rektální rourkou. MUDr. mi řekla, že po čase by se to mělo upravit. Teď už má stolici měkkou, ale tlačí a nedokáže se sám vykakat 😒 Někdo možná řekne, že si zvykl na to, že jsme mu pomáhali rourkou a že už je línej se vykakat sám, ale on se opravdu snaží, tlačí, je celej rudej, spocenej, naříká u toho a nic. A já už to psychicky nevydržím a pomůžu mu rourkou. Někde jsem četla, že některé mimi mají súžený konečník. Máte s tím některá zkušenost?? Jinak samozřejmě k tomu nás trápí prdy. Možná máme jen tu tzv. tříměsíční koliku, ale to kakání mi nejde do hlavy. Příští týden jdeme k MUDr. na kontrolu, tak se jí zeptám a uvidím co poradí, třeba změnu mléka (Nutrilon), ale ráda bych věděla jestli jste některá měla taky takový problém. Díky předem za radu 😉

kamanka
9. bře 2009

Usounek...buď klidná, já byla po návratu z porodnice totálně na dně, pořád jsem brečela, bála jsem se, že dělám všechno špatně, že mám málo mlíka, malej po 14 dnech plakal a plakal, míval bolení, vytrpěli jsme si oba dva, já fakt hlavně psychicky. Všechno časem přejde! Zdálo se mi, že se nám všechno s...! Po očkování se nám udělala na krku hrča jako blázen, tak jsem jezdili po různých vyšetřeních a zjišťovalo se, z čeho to je (bylo to očkováním), začali jsme jezdit na Vojtovku (malej byl na kleště), no měla jsem hlavu v péru...Já všechno strašně moc prožívám a dodnes, když je nějaká krize, tak si říkám, že si Kvidu nezasloužím, že jsem na to všechno ještě nebyla připravená...ale tak strašně jsem si ho přála, že si nakonec řeknu, musím to prostě vydržet...BUDE LÍP!

berryl
26. lis 2009

ahoj holky, tak jsem ráda, že jsem toto téma našla, protože jsem z toho už hodně špatná

malý je na umělé stravě + mojeho mlíčka má tak jednu flašku denně. Nejdříve jsme měli bebu a to kakal úplně tuhé hovínky, tak jsem mu musela pomáhat rourkou, pak jsme přešli na nutrilon comfort, stolice je už řídká, ale už si zvyknul na rourku. Hlavně mi příjde, že nechce kakat do plenky. Nechám ho vždy potrápit a nakonec stejně zůstanemu u rourky, která mu pomůže, už když mu ji zavedu tak se zklidní a pak se usmívá a je max spokojený.
Jen mě právě všichni straší, že si na to zvykne, ale co by jako dělali oni, když by jim malý řval, bříško tvrdé a nafouklé!!!

lehna
26. lis 2009

Ahoj Berryl,
za prvé moc gratuluji k Ríškovi🙂,potkali jsme se v diskusi Porodnice v Ostravě.
No a za druhé- dáváš mu trošku čaje? třeba fenykl, nebo heřmánek(ten je na kakání). my jsme taky ze začátku měli trochu problém s kakáním,pořád jsme používali do mlíka Sabsiplex, taky jsem začli na Bebě, Nutrilon ho zacpával ještě víc, přešli jsem na mlíko Hipp a všechno super, i bez Sabsimplexu a rourky kakál krásně.
tak zkus a uvidíš 😉

berryl
26. lis 2009

jéééééééé ahoj děkuji
no čaje pijeme máme 3 druhy, on už má řídkou stolici, ale musím mu pomáhat
zítra máme poradnu tak uvidíme jestli nám mudr něco poradí

zeptám se jí na ten Hiipp

singid
1. pro 2009

ahojda,
zeptám se možná trochu hloupě, také nás trápí nekakání, resp. synek kaká až po použití rekt. rourky... už jsem se párkrát snažila vydržet, jestli se mu to nepodaří samo, ale po třech dnech když už se začal kroutit, tak nevydržím a vždy mu pomůžu.. nemůžu se na to koukat jak se trápí... ☹
můj dotaz - já tu rourku používám jako většina z vás, jen nevím, jestli by tedy synek měl kakat skrz tu rourku, protože jemu kolikrát stačí jen "zašťourat" vytáhnu rourku a už to z něj jede (kolikrát má dostřik až na mě, někdy mi zase vyrobí hezkou točenou zmrzlinu....)... jestli tedy nejsem jen netrpělivá a synek by se nerozkakal sám... 😕 jen dodávám, že nám budou za týden 3 měsíce... 😉 jinak dr. jsem to říkala, že bez rourky není hovínko a zatím s tím nic nedělá, prý se rozkaká, mám ji přímo říct ať mu zkusí ten konečníček, jestli není zúžený?? díky za rady a mějte se

berryl
3. pro 2009

sing ahoj, podle mě by se sám nerozkakal on prostě potřebuje ,,zašťourat,, a pak to jde samo, máme úplně to samé!!! někdy to stříká samo a někdy to je zmrzlinka a někdy takové hovíno jako máme my dospělý

my teda malý takhle kaká každý den

jihajiha
27. led 2013

@singid
@berryl ahoj holky, chci se zeptat ... řeším ten samý problém jak vy před třemi roky, synek mi nechce kadit bez trubičky, navíc teď kadí jen v noci, takže se moc nevyspíme. Nechat ho nemůžu, to by řval celou noc, nevím, jak ho odnaučit od té trubičky. Jak se vám to povedlo, pamatujete si to?

granda
27. led 2013

jsem si přečetl vaši diskuzi a muzu se zeptat?? vy jako matky kadite prirozene, kolikrat za den???

berryl
27. led 2013

Do 3 měsíců skoro každý den s rourkou měl nafoukle bříško jinak se prostě sám nevykakal. Pak začal prostě ze dne na den sám....to bylo radosti. Jak vašimi staré? Druhý syn pravý opak.jen si sprdnul a hned byl po... hned plakal,nesnášel mokré. Takže jsem ho třeba musela 6x za sebou prebalit. Měl do krve podráždění zadek. Koupili jsme pak separacni vložky,takové proužky jak u wc papíru a to jsme mu tam vkládali jinak bychom přišli na mizinu s plinama.taky to trvalo nějaký ten měsíc a pak to samo přešlo

hexe75
7. únor 2013

@jihajiha Ahoj, my jsme měli stejný problém, když syn přešel v 6 měs. na tuhou stravu, kakal jednou za 4 dny a tlačil celé dny, hrůza. V Motole mi poradili forlax, je to volně prodejné projímadlo vhodné i pro nejmenší děti a je možné ho podávat dlouhodobě (klidně i několik měsíců). Dávala jsem asi půl lžičky dvakrát denně, ale pozor, musí se to s tekutinou, aspoň 50 ml. Jinak u nás byl problém v tom, že malý se sám prakticky odstavil, když začal dostáva příkrmy, takže měl hrozně málo tekutin (lahvičky odmítal). Jakmile se to spravilo (asi v 9 měs.), tak se kakání samo od sebe znormalizovalo. Takže základ je hodně tekutin!

n_ikola
19. srp 2021

@usounek25 dobrý den, už je to moc dlouhá doba, ale aktuálně zažívam úplně to stejně 😬 jak to u vás dopadlo po te dlouhé době ?🙃