U kojení se šíleně kroutí

liska01
18. čer 2015

Ahoj, dcerce je 3,5 měsíce a posledních několik dní se začala u kojení hrozně kroutit, kope nohou, kroutí hlavou, pouští prso, chytá prso. Jsem z toho smutná. Kojení byla vždycky taková pěkná chvilka... Teď je to úděs. Když má joo velký hlad, tak prso chytne a loká tak moc, že se začne dusit a kašle a mlíko je všude. Přitom do teď pila krásně, úplně ukázkově! I když jí hodně trápily koliky, tak pila slušně, max prso na chvilku pustila uprdla si jela dál. ☹ Nemáte s tím někdo zkušenost. Vůbec nevím, jestli už se napila dosyta. Kolikrát už jsem si myslela, že je hotová a ještě jsem jí párkrát zkusila přiložit a najednou se chytla a sála slušně... Nevím jeslti jí bolí břicho nebo jí kojení připadá jako nuda. Často se při kojení podělá, ale stejně se kroutí dál... Mluvit na ní nesmím vůbec, to se na mě hned podívá a začne se smát a na prso úplně kašle. Ještě napíšu, že kojím po cca 3h vychází mi to na 6 kojení přes den. Jsem z toho fakt smutná a ještě pár takových dní a budu mít úplně vytahané ožužlané bradavky, už teď se divím, že mě ještě nezačaly bolet... 😢

evulina77
22. čer 2015

@liska01 doporučuji stránky kojeni.net, hodně mi pomohly
Může jít o bojkot kojení, růstový spurt, reakci na změnu toku mlíčka, prostě toho může být víc. Důležité je vydržet a nevzdávat kojení, pokud to jde. Kojení je levné, vždy připravené a "uvařeno" přímo pro konkrétní mimčo. Určitě se to zlepší a bude zase dobře...

liska01
autor
22. čer 2015

@evulina77 Já to vzdávat určitě nebudu... A je to určitě bříško, už jsem si všimla, že když se kroutí, tak se i pokadí, když saje v klidu, tak se žádná vaječina nekoná...

liska01
autor
3. črc 2015

Tak mám nějakou krizi. Malé budou zítra 4měsíce a pořád den co den jí berou koliky. Jíst už mě netěší, dnes jsem učinila rozhodnutí, že končím s návštěvami po příbuzných dokud se to nezlepší, je to pro mě stres, když v cizím prostředí ječí a ječí, doma se to zvládá líp. Navíc jsem s ní byla minulý týden u fyzioterapeutky a ta řekla, že jí tam chodí miminka s úplně tuhými zády a úplně měkkým bříškem, která proto nemůžou prdět, Libuška má prý bříško úplně v pohodě, jen má hlavičku úplně zaraženou mezi ramínkama, což je špatně, tak jsem jí pozorovala a dělá to jak jí začne bolet bříško, tak zastrčí hlavu mezi ramínka a pláče, tak už to takhle dělá 4měsíce, mám nějaké cvičení, ale by mě zajímalo, jak se to asi má spravit, když to dělá pořád... ☹
Tak jsem z toho fakt smutná. Mám seznam, kde si píšu, co jsem jedla, kdy jsem to jedla, kdy začala brečet a nic z toho nemůžu vykoukat.
Pak mi mamka přinese jíslo, aby mi ulevila a já nemusela vařit a je v tom kapusta!!!!! Aaaaaaaaa. A ještě mi na to řekne, že jíst mám všechno, že bude mít malá JEN prdíky a že já jsem řvala pořád a že mě nechala řvát. Já ale malou nechat řvát teda nechci, je fakt že se svíjí a kroutí v náručí a pláče tak jako tak, ale nenechám jí přece v postýlce samotnou. Určitě je jí líp se mnou než aby s byla s bolavým břichem a ještě opuštěná!!
UF! No, tak hurá do 5měsíce, už si ani raději neříkám, že už snad bude lepší. Jsem pak zklamaná...

pajdousekk
3. črc 2015

@liska01 brecet ji urcite nenechavej, z takovych deti pak rostou nervaci a maji deprese, ted jsem o tom cetla. Ona potrebuje citit mamu kor kdyz ji neco boli.
Pouzivas treba probioticke kapky? Nam pomohly, ale je pravda ze jsme na zadne koliky netrpely.
Drzim palce

liska01
autor
3. črc 2015

@pajdousekk Jj, dávám probiotika BioGaia. Už dlouho a žádné změny jsem si nevšimla... 😒

lilien2
6. črc 2015

@liska01 nám taky bio gaia nezabrala, teď máme laktobacilky swiss a já piju denně odvar z fenyklu a začíná se mi zdát, že je to lepší...ťuk, ťuk...¨
Zkuste pít odvar z fenyklu, nebo kmínu.. Za to nic nedáte, ale musíte vydržet pít aspoň týden

liska01
autor
6. črc 2015

@lilien2 Pila jsem 3 měsíce, už to nemůžu ani vidět, nepiju a výsledek je úplně stejný... ☹

lilien2
7. črc 2015

@liska01 Je to děs, znám to :( Určitě jste zkoušela už vše takže těžko radit..My jsme taky zkušeli kde co, všechny kapky před kojením, masáže, krémy, koupání, cvičení, rourka a nic.. Zkoušela jsem i nutrilon, že klidně přejdu na UM jak mu to konečně pomůže a i to bylo stejné..Až teď trošičku zlepšení, nevím čím to je..Piju ten odvar, pak ty laktobacilky swiss a dávám hodně na břiško, on se u toho sice po chvíli začne vztékat, ale mrská sebou jako by lezl, a tak možná i ten jeho vlastní pohyb mu pomáhá...Dřív jsem ho měla pořád na rukou a utěšovala, teď ho hodně pokladám na gauč a mluvím na něj a on pak kope nožkama atd..Přeji, ať už se my i vy toho bolení konečně zbavíme.

liska01
autor
7. črc 2015

@lilien2 Já jí taqky pořád nosila, ale teď už je docela těžká a hlavně se víc vyprdí na bříšku, takže taky dávám na bříško a jsem s ní, ale rve mi to už srdce když pořád pláče. ☹ Pořád jsem doufala, že se to kolem toho 3měsíce zpraví, pak jsem věřila, že do 4 to už musí přejít a NIC. I když třeba poslední měsíc měla párkrát lepší den, ale to je jeden lepší den a pak další kdy už jí to bere málem od rána. ☹
Píšu si i seznam v kolik jsem co jedla a kdy jí začalo bolet břicho a pak na ty papíry zírám a nic se z otho nedá vykoukat!!!!!

janasbit
Autor odpověď smazal
Zobraz