Ukončení kojení dvouletého dítěte

svetlanalana
13. čer 2019

Dobry den, chci se zeptat na rady, jak ukoncit kojeni 2,5 letého dítěte? Cim dal vic mi to kojení vadí, citim se vycerpana... Vysvetlovala jsrm synovi, ze je velky, ze mlecko uz nebude, nerozumi tomu... Pak jsem zkoušela razne rict "ne" a proste mu to orso nedat, křičel, zlobil se, plakal, bil mě, tak jsem zatnula zuby a povolila. Zkousrla jsem take zalepit bradavku naplasti a rikala mu, ze mleko neni, on to chvili prekvapene pozoroval, a pak prisel na to, ze se to daodlepit... Poraďte prosim

zvedavec2
14. čer 2019

@bayt dva dny, tj 2x brecel u usinani v poledne...
A to, ze brecel hodne, znamena, ze neprestal hned jak jsem prisla. Nepredstavuj si to, ze dite jeci dva dny v kuse. Kojila jsem ho tri roky, protoze si to pral - to by ti mohlo napovedet, ze nejsem vyplakavaci typ... Ale to je jedno, nema cenu vysvetlovat.

Autorka se ptala, jak na to, ja napsala, ze idealne domluvit se a pak pripominat, vysvetlovat, mazlit. U nas to slo hladce - dva odpoledni place nepovazuji za nic hrozneho u odstavovani.

bayt
14. čer 2019

@zvedavec2 Né, já tě vůbec nechci odsuzovat, to vyznělo špatně. Někdy mě kojení tak štve, že mít na to koule, odstavím ho hned. Což neudělám, ale představa, že se stejným stylem kojím ještě tři roky, jo, ta mě děsí. Ale mrzelo by mě, kdyby to ořval, no...

kittyy17
17. čer 2019

@svetlanalana zkusila bych dát kravské plnotučné do skleničky ráno a večer, a vysvětlit dítěti, že teď už bude mlíčko jenom takhle...

fazolkave
19. črc 2019

Od cca 2 let jsme omezili kojeni na rano, vecer a noc. Po cca 4 m, kdy mi to uz opravdu vadilo jsem mu tyden predem rikala, ze od prvniho uz nebudeme kojit, pze je mi ro neprijemne (vysvětlovala jsem sve pocity a to, ze na nej nechci byt kvuli tomu zla, ze ukončením kojeni se ma láska k nemu nezmění, ze ho mam furt stejne rada a ze se mu to budu snazit vynahradit mazlenim). Pak prisel den D, vecer uspavani celkem ok. Horsi v noci, nechtel ro moc pochopit, byl uplne vzteky bez sebe, ze mu prso odepiram, ale asi 2min, pak usl (spali jsme v te dobe spolu). Druhy den, jsem to pred spanim jen zopakovala a on se otočil na druhy bok a usl, v noci se uz neprobudil. Od te doby az na vyjimky spi celou noc... a pomazlit se chodi docela casto, ten kontakt potrebuje. Drzim palce, at to date 🙏🏻

fazolkave
19. črc 2019

PS naplasti ani podobne výmluvy jako bebi aj vubec nepomahaly. Jak kdyby věděl, ze kecam 🙈