Ukončení kojení. Poradíte, prosím?

lady742
9. kvě 2021

Ahoj maminky,mám doma skoro roční princeznu,kterou kojím,ráno,po obědě před spaním a večer,v noci 1-2x,příkrmy papa docela hezký,jogurty ,Ovoce,kaše,maso zeleninu a sem tam i pečivo,chtěla bych a zároveň i musím kvůli trhání 7(,bude to asi komplikované,takže předpokládám ATB a léky na bolest)ukončit kojení,zkoušela jsem um různé druhy a různé hrníčky a um prostě nechce,ochutná a zahazuje😂,poradí někdo jak na to? popř.kdyz nebude mít žádné um a nahradíme třeba jogurtem a kaši,bude to takhle stačit? děkuji 😉

jjasmina
9. kvě 2021

@lady742 já jsem při antb normálně kojila, ale pripichnu se tu, sice mě nic nečeká, ale v létě bych také ráda ukončila kojení, jenže mi malá u něj bohužel usíná, tak se bojim, aby to nebyla spíš újma

aniea
9. kvě 2021

Dcera má 12m a skončila jsem s kojením, kojila jsem jen večer než usnula a už o to neměla zájem. Jenže mi um taky nechce, takže ji dávám každý den bílý jogurty, kaše, sýry a doufám že to bude dobrý.. A u kojení mi taky usínala ale lehnu si k ní a bez problémů mi usne.”

treasurka
9. kvě 2021

Mně to dcera taky nepila, dávala jsem jí to do jídla, např. maso se zeleninou a do toho zamíchat příslušnou dávku - jako svíčková =)

jjasmina
9. kvě 2021

@aniea to jsme donedávna taky praktikovali, jenže teď skoro v15 měsících se doprosuje zase kojení a já nevim jestli na sílu nedávat, dost se vzteka a pláče a to už sme tajy usinali bez prsa..

squezy
9. kvě 2021

@lady742 A zkousela si dat kendamil? Je fakt hodně podobný jako mm, jen o drobet sladší.

aniea
9. kvě 2021

@jjasmina tak to je špatný no, když se znovu doprosuje kojení. To já bych asi vydržela, vzhledem k tomu že už žádný mliko nemám, zkusila bych jí dát max flašku s čajem nebo popřípadě s tím um mlikem kdyby to vzala a nějak jí uspat.. Ale když neusne u mě tak tam chvíli ležím a pak ji dám do postýlky a jdu pryč, občas si poplace ale pak to vzdá a usne. Takže s tímhle usinanim problém nemám.

konidana
9. kvě 2021

Odstavila jsem prvni v 15m druheho ve 13m uplne a najednou a ani jeden nepil zadne mléko dalsi dva roky. Proste to nechteli. Pestra strava staci.

andelka
9. kvě 2021

Kvůli zákroku a ATB nemusíš odstavit. Takže máš po problému. A od roka um dávat nemusíš. Stačí pestrá strava s mléčnými výrobky.

andelka
9. kvě 2021

@jjasmina Taky kojím na usnutí ( a i přes den, jen ne venku, mezi lidmi), čeká nás odstav též asi koncem léta,na podzim. Bude mu v červenci 2,5. Doufám,že to dáme. Starší děti byly v pohodě,ale ty jsem kojila jen 13 a 15 měsíců. Žádné zvláštní věci jsem při uspávání nedělala. Jen přítomnost, hlazení, zpívání.

jjasmina
9. kvě 2021

@aniea no když jí podám flašku s čajem, vzteka se snad ještě víc no

andelka
9. kvě 2021

@jjasmina tak některé děti nechtějí. Já nabídla tehdy vodu, jednou se napil v průběhu noci. A další noc ani to a spal celou noc. Na usnutí nemělo flašku ani jedno. Nejmladšímu taky dávat nebudu.

jjasmina
9. kvě 2021

@andelka u nás je to spíš prso jo, alw čaj ani vodu ne

lovemusicsun
9. kvě 2021

Já mladší dceru odstavila také v roce, musela jsem na operaci. UM mi nevzala ani z lžičky, hrníčku nebo lahve. Zkusila jsem Hipp, Nutrilon a Sunar. Jedla ale mléčné kaše, tak jsem jí 1x denně tu kaši uvařila, popřípadě jsem udělala ten Sunar a do toho rozmixovala ovesné vločky. Teď po dvou měsících i ty kaše začala odmítat. Ale denně má minimálně jogurt a kus sýra a jí celkově hodně, tak se nebojím, že by jí něco chybělo. Vodu chtěla v noci jen jednou, to byla spíš asi náhoda. Spí celou noc, usíná u mě v posteli, na kojení už úplně zapomněla.