Ukončení kojení ve 2 letech. Jak jste to dělaly vy?

marie_nn
3. únor 2023

Ahoj potřebuji radu, synovi je 22m a chci skončit s kojením. Potřebuju vědět jak jste to dělali vy? Jestli jste na to šli postupně nebo prostě ze dne na den? Včera se mi přes den nakojila naposled ve 12 odpo u spaní, pak až do večera nic, a v noci jako klasika. Dneska se kojil naposled v 8 rano a řekla jsem si že už nedám. Uspání teda přes den nevyšlo jinak než u prsa🙄 usl mi až vyřízenej v 5 večer v nosítku. Takže dneska půjde spát bůh ví v kolik když ho ani neuspim na sílu u prsa. Aspoň to teda chci zkusit, nedat mu ani v noci..ale zároveň tak přes den přemýšlím, jestli na to nejít postupně...přes den vydrží jak už jsem zjistila ale uspávání bude fakt boj. A nevím jak, zase nechci ho naučit zas na nosítko jenom. Nikdy neusls nikým jiným než semnou ani s tátou nikdy.

pipi_puncocha
3. únor 2023

Já jsem ukončovala postupně po 2.narozeninách. Nejdříve v poledne - to jsem místo kojení šla na procházku s kočárkem a spal v kočárku. Pak v noci, když se budil. První noc se naštval, vstal a několik hodin si hrál, pak se vrátil, lehl a spal. Až poslední to na uspání, četla jsem, hladila a pak jsme leželi po tmě, dokud neusnul. Bála jsem se toho hrozně, myslela jsem, že budu kojit snad do konce života, ale nakonec to bylo úplně v pohodě a bez pláče.

marie_nn
autor
3. únor 2023

@marie_nn ještě dodám - UM už dávat nechci, navíc nikdy nevzal flašku ani dudlík.

vikinkav
3. únor 2023

Ja vzdy ukoncovala postupne, i ted u 3 mimca to tak chci. Nejdriv utnout v noci, protoze se chci vyspat. Pak nechat kojeni jen pred spanim v poledne a vecer. Kdyz jsem ukoncila poledni kojeni tak deti prestaly spat po obede, tak bacha na to, co si prejes 😉 oba jsem odstavila po 2. narozeninach

veronikalam
3. únor 2023

Taky jsem ukoncila kojeni ve 2 letech. Ze dne na den jsem prestala kojit. Byl zvykly na uspavani u prsa. A nelituju. Prvni 2 dny brecel pred spanim vecer, zhasli jsme a nakonec usnul. A pak uz v pohode. Vecer si precteme pohadku,zhasneme a spime. Akorat spi orad jeste s nami v posteli.

andelka
3. únor 2023

Já jsem po 2 roce ukončovala jen jednou. Další dvě dřív. Tam to šlo postupně. U třetího najednou,ve 3 letech. Šlo to v pohodě. I když se kojila přes den, i v noci a kojením jsem uspávala.

berynka
3. únor 2023

Ja zacala chodit do práce,tak se prodloužil ten interval mezi a pak jsem kojení rano a večer nahradila kakaem do hrnecku a to ma dodneška 😉

veru181
3. únor 2023

Ukončovala jsem postupně. Noční tak, že jsem zkusila místo kojení jen pochovat (ale to byl tedy mladší) a fungovalo to. Denní jsem rušila každý měsíc jednu porci, zabavila jsem ho jinak. Nejhorší bylo večerní po večeři, nahradili jsme mističkou s lyfolizovaným ovocem a první týden to vše obstaral tatínek.

vladienka
3. únor 2023

Ja som vzdy postupne uberala na kojeni, pri prvej dcere bolo na konci jedine kojenie na odpo spanok a u druhej nad ranom na douspanie. Obe mali 28 mesiacov pri uplnom ukonceni, vysvetlovala som dookola, pochopili

luhana
4. únor 2023

@marie_nn
Syn má také 22m a odstavuji od včerejška. Posldní dva měsíce ho kojím 3x denně. Před spaním a nad ránem. Mám ale popraskané bradavky a kojením se to zhoršuje a nehojí se to. Večer teda usnul až v deset, teď se ráno taky dožadoval, ale nedala jsem. Mrčel, vzteknul se a teď spí dál. Nevím teda ale jak ho uspím v poledne. Flašku ani dudel mi taky nikdy nevzal. V kočáře ho neuspím a nosítko rad nemá 🤷‍♀️ Tak přeji ať to proběhne v klidu👍

jjasmina
4. únor 2023

@marie_nn šla jsem na to postupně, nakojila večer na uspani a v noci nic teda. Oak jsem odstrihla večerní a pak po obědě. Nicméně musíš se rozhodnout napevno ty, že to ukoncis, dítě se bude dozadovat, tlačit na teve, je možný vztek, řev, takže se na to připrav lehli sme si spoludo postele, tuleni, mazlení a usnula. Jinak za mě neuc nic, co budeš později zase odnaucovat, jest chovani, skakani na balonu, láhev, nositko apod nesmysly

areh
4. únor 2023

@marie_nn já jsem ve dvou letech už kojila jen před spaním. Zapepila jsem si prsa a řekla že mám bolístku a mlíko není. Vzal to kupodivu v pohodě.

marie_nn
autor
4. únor 2023

@luhana tak večer mi usl u pohádku docela v klidu. Ale v noci.. pláč. Jak je rozespalej tak to požaduje, vždycky jsem mu hned prso dala. Takže se probral placem, nešlo mi ho uspat, a byl 3 hoďky vzhůru pak usl na 2 hoďky , vzbudil se s pláčem a už neusl. Jinak je zatím v klidu přes den sám říká že prso už nee. Tak jsem zvědavá na další noci a snad se naučí usínat po probuzení a nebudem furt bdělý 🙄😬😬😄

kozaci
4. únor 2023

@marie_nn nevím, jestli pomůžu. Ale u obou dětí trvalo asi týden, než se naučili usínat bez prsa. Usínaly hodně pozdě, postupně se to vrátilo do normálu.

kamino
4. únor 2023

po dobrém to nešlo, tak partner odjel s prckem na pár dní na chatu, já brala Dostinex na ukončení laktace a po návratu jsem si namazala prsa genciánkou, jako že Bolí a pochopil.. Na chatě byl tak zaměstnaný, že první noc trochu kňoural, ale další už padnul a spal..

adela1995
Autor odpověď smazal
Zobraz
magdinka007
8. bře 2023

@marie_nn ahoj, tak jak to dopadlo s odstavem? Resim ted stejny problem a desim se hlavne noci a toho, ze pak nebude chtit spat ani pres den, kdyz ho neuspim prsem :D

magdinka007
8. bře 2023

@kamino ahoj, jak presne ty prasky funguji? Cetla jsem, ze po nich byva dost spatne.. no a za jak dlouho ty prasky zaberou??

kamino
8. bře 2023

@magdinka007 Je to už 8 let, kluky jsem vyexpedovala, hned večer jsem si vzala jeden prášek - špatně mi nebylo, ale když jsem četla nežádoucí účinky, tak jsem se pobavila - je jich psáno dost, některé i dost kuriozní, jako riziko gamblerství a tak.. . Ráno jsem odstříkala, tuším že vzala další prášek, přes den jsem se snažila vydržet, ale večer zas odstříkala, ale už toho bylo méně a ráno snad nebylo třeba ani odsříkat.. ale je to už dávno, snad nekecám..

vikinkav
11. bře 2023

Taky me zajima, jak to dopadlo? Ja zacala odstavovat vcera v noci, noc byla dost hrozna, pak k ranu malej hodne plakal 😕 Modlim se at dalsi noci jsou lepsi.

magdinka007
26. bře 2023

@vikinkav tak jak to u vas dopadlo? Ja jsem se jeste k odstavu nedokopala :D

lvl16
26. bře 2023

Já synovi ve dvou letech vysvětlila, že mlíčko už bude jenom doma, cca ve dvou a půl jsme se dohodli, že mlíčko už jenom na spaní (na večerní, odpolední + občas v noci a ráno po probuzení). Pak postupně omezoval večerní kojení, ranní kojení a chvíli po třetích narozeninách řekl, že mléko bude už jenom od kravičky. Takže u nás to byl proces na rok, ale nakonec bych to označila za samoodstav a bylo to úplně bez stresu na obou stranách 🙂.

vikinkav
27. bře 2023

@magdinka007 probehly asi 3 noci totalniho revu 😬 a kojim jen 1x mezi 4-5 ranni. Predtim se budil tak 8x urcite, ted uz tu prvni polovinu noci da i beze me, uz ho i uspal manzel a spokojenost ☺️ Takze za nas dobry 👍

marie_nn
autor
7. dub 2023

@magdinka007 Ahoj promiň dlouho jsem tu nebyla! I tak aspoň odpovím: na tom jak jsem se toho bála, tak to bylo tak na 2-3 dny než přestal plakat a pochopil , ale nic hrozného! Syn byl úplný zavislacek, skoro nejedl jen se kojil. Takže to dopadlo úplně skvěle . Začal usínat hezky na hrudi, a vůbec se nebudí a to se budil dost na prso. I přes den má delší spánek🙂 a chce furt jist!😄 Jediný co, tak "šteluje rádio" vždy před spaním 😅

marie_nn
autor
7. dub 2023

@magdinka007 ahoj dlouho jsem tu nebyla. Já ti odpovím, že jsem po 2 dnech nalitych prsou došla na gyndu pro prášky. Vzala jsem si ho druhý den ráno a nebylo mi dobre. Motala se mi hlava chtělo se mi zvracet. Tak jsem si pak dávala jen po půlkách a asi jen 3-4 dny. Když se mi mlíko přestalo dělat, přestala jsem je brát.

vikinkav
8. dub 2023

Ahoj ja jsem to omezila, ale malej asi 2x v noci chytne hysterii a rve ze chce mliko, tak asi budu muset uplne prestat 😕 Asi ho to mate, ze nekdy ma nekdy ne.