Veliká ragáda na bradavce 😞

karlajasmine
20. lis 2015

Myslela jsem, že umím kojit, ale bohužel se mi udělala veliká ragada na bradavce ☹ 1cm dlouha. Už jsem vyzkoušela všechno a jsem zoufalá - odsavacka ragadu otevira, kloboučky malej odmita, ostrikavani rukou mi nejde (odstriknu jen 25ml predniho mleka a vzadu se mi mléko drží a dělají se mi tam bulky), pozvala jsem si laktační poradkyni, která mi ukázala jak správně kojit a odstrikavat ale to odstrikavani stejně nedavam, zkoušela jsem hydrogelove polstarky, purelan, bepanthen, gencianku, levandulový olej, fenyklový olej, mateřské mleko, jakousi desinfekci, větrat.. Vynechat tri kojeni..proste už jsem zoufalá a u kojeni rvu bolesti ☹ už jsem utratila 3000kc za to abych tohle nějak vylecila a nechci přestat kojit ale fakt už nevím co s tím. Měla jste některá takhle velkou ragadu? Zahojilo se to? Myslím že mi to odstrikavani rukou nejde i proto že mám strasne veliky prsa košíčky H (normálně F ale teď s mlikem H) a to prso se mi nevejde ani zdaleka do jedné ruky, potrebovala bych tech rukou 5 :(

hojda
20. lis 2015

Hemagel a při kojení, dávat ragádu do kotku úst, pokud to jde. Můžeš zkusit i lampičku s takový tím červeným světlem, co podporuje hojení, plus třeba homeo. Na na ty zatvrdliny obklad z tvarohu (ne s igelitákem).

mogwaika
20. lis 2015

a mě dost pomáhalo při velké bolesti strčit do pusinky na chvíli i malíček, stisk povolil. U velkých prsou stačilo odstříkávat oběma rukama zdravé prso v předklonu a z druhého se spustilo mléko samo. Radu jak vyléčit nemám, mazala jsem jen Bepanthenem a zmizela asi po šesti týdnech. Jen jsem se snažila co nejvíc si ulevovat od bolesti. A nenosila jsem podprsenku (max AhnBra), jak bradavka přischla k látce, tak to bylo peklo @karlajasmine

sunny8
20. lis 2015

Urcite bych doporucila homeopatika, jak pise @hojda. Osobne mam velmi cerstvou zkusenost. Prvni tri mesice kojeni byly u nas vic nez narocny - neustale se vracejici ragady, bolest... ne jednou jsem brecela. Nakonec mi pomohly az homeopatika (mela jsem nitricum acidum 9ch). Vim moc dobre, co prozivas, je to narocny, ale vydrz stoji to za to!

sunny8
20. lis 2015

jojo, jak pise @mogwaika chodit nahore bez, at muzou prsa vetrat, to zlepsuje hojeni ragad. Jinak do podprsenky dat vlozky (nejvic mi vyhovuji Johnson and Johnson) anebo chranice bradavek (mela jsem od Medely)

karlajasmine
autor
20. lis 2015

Nahoře bez bohužel chodit nemůžu,protože jak mám velký prsa tak mě padají dolů a otevira mi to ty ragady..tak zkouším teď ty chrániče bradavek od medely,které mají větrat... Tak jsem zvědavá.. A děkuju za další tipy na homeopatika atd vyzkouším 🙂

hojda
20. lis 2015

@karlajasmine Nebo objetovat jednu podprdu a vystřihnout v ní díru na bradavku, mně se ty chrániče zapařovaly.

mogwaika
20. lis 2015

@karlajasmine u Vietnamců mají asi za 100,- takovou tu kopii Ahh Bra, měla jsem G a prsa mi udržela a větrala

hojda
20. lis 2015

Ježíš koukám na to, co tu píšu, - obětovat. Mám na PC nastavenou kontrolu pravopisu v němčině a plno slov mi to opravuje☹.

ducik
20. lis 2015

@karlajasmine ja měla jen malé, nahoře bez taky nešlo, vetrala jsem jen v noci, košili rozepnutou az kam knoflíky dovolily a vyloženě prsa ven. Mazání kombinace bepanthenu po každém kojení a ráno a večer purelan. Přes den látkové vložky do podprdy, papírové to jen horsily. Taky mi nikdy nešlo odstrikat, ale na zatvrdlinky pomohlo nahrát v horké sprse a masáž. I se i toho někdy spustilo mlíko.
No, byly mrnave, ale taky to bolelo k pláči. Snad se tomu tentokrát vyhnu.

karlajasmine
autor
27. lis 2015

Tak update.. dekuju moc vsem za rady. Konecne se to pomalu ale jiste hoji.. zabrala jednak zmena polohy kojeni, jednak mazat si bradavku kokosovym olejem (pusobi i proti moucnivce, tak jsem si rikala ze tim nic nezkazim kdyby to bylo zpusobeny moucnivkou) a hydrogelove polstarky Chicco. Kojeni porad boli ale uz u toho nervu a vidim ze se ta ragada hoji.. budu si muset davat u kojeni jeste nejakou dobu velkej pozor, protoze ta ragada je fakt obrovska, ale da se to.. a jinak nez kojenim bych to nevylecila, to odstrikavani mi porad nejde ale to uz nebudu resit..

mogwaika
27. lis 2015

@karlajasmine to je fajn, že je Ti lépe a nevzdala jsi to 🙂

karlajasmine
autor
27. lis 2015

@mogwaika no uz jsem to parkrat fakt malem vzdala, ale pokazdy me odradila ta cena umele vyzivy a ta predstava, ze bych porad musela sterilizovat lahvicky... a hlavne to, ze by ode me nemel moje mleko a tu imunitu.. no pokazdy jsem si rikala ''jeste den to vydrzim'' a pak se to najednou zlomilo a zacalo se to hojit.. tak snad uz to tak zustane!!

sunny8
27. lis 2015

@karlajasmine no to je vynikajici zprava 🙂 o tom kokosovym oleji jsem to nevedela a ze jsem hledala informace vsude mozne a zkousela ledasco, to si musim pamatovat 🙂 muzu se zeptat, jakou jste meli pri kojeni polohu a jakou mate ted?

karlajasmine
autor
27. lis 2015

@sunny8 ahoj předtím poloha v sedě nebo v leže, teď poloha na fotbalistu s miminkem podeprenym polštářem 🙂

alenavrisidivu
25. pro 2015
Uživatel alenavrisidivu je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od alenavrisidivu.

Jestli bych mohla poradit tak je výbornejj Motherlove balzám na bradavky, stojí kolem 280 kč a výborně hojí. Nemohla jsem si ho vynachválit

terezapetrova
14. led 2016

@hojda ahoj, prosim nevis jestli se hemagel musí před kojenim umyvat a pripadne vodou a ještě cim? Resim stejny problem jako zakladatelka

hojda
14. led 2016

@terezapetrova Někde jsem četla, že nemusí, ale raději bych to omyla.

karlajasmine
autor
14. led 2016

@terezapetrova Ahoj, me jeste kdyztak pomohl Neocide gel.. je desinfekcni a chladici, muzes kdyztak taky zkusit! A maze se kojencum do pusinky proti moucnivce, tak se pred kojenim smyvat nemusi, pokud si ho tam nenaplacas tunu.. drzim palce at se ti to zahoji rychle..

terezapetrova
15. led 2016

Dekuji za rady, snad se to zlepsuje, me to zrejme zpusobuje synek kousanim, ma zuby od 3tiho mesice, snad se ragady zahoji a kousat nesmin nechavat dusledneji holt

benjulka
14. kvě 2017

@karlajasmine ahojky, a prcek měl moučnivku? mě se ted totiž asi začíná ragáda dělat a malá má právě asi týden moučnivku. i od té doby pociťuji nepříjemné štípání na bradavce. ( blbé je , že kojím jen z toho "bolavého" prsu
ten kokosový olej jsi měla prosím jaký? nebo je to jedno?

karlajasmine
autor
14. kvě 2017

@benjulka Ahoj, kokosovy olej jsem koupila jakysi z DMka.
Nakonec mi asi pomohla kombinace kokosovyho oleje, neocide gelu (proti moucnivce), a pak mi na to jeste doktorka asi po 14ti dnech napsala roztok Nystatin, a ten pomohl teda opravdu hodne. V te dobe uz se mi to sice hojilo, ale hrozne pomalu, tak ten Nystatin to dorazil. Ten jsme mazali i synovi do pusinky.
A v neposledni rade mi pomohla i laktacni poradkyne, kterou jsem si pozvala, aby mi poradila jak zmenit polohu pri kojeni, aby to tolik nebolelo.
Tak drzim palce!

benjulka
14. kvě 2017

@karlajasmine super děkuji moc. zítra jdu k dětské mudr tak jsem zvědavá. zatím jsem koupila lichořešišnici a genciánku ( to zas mazala ségra malému ,když měl malý moučnivku) tak uvidím co na to mudra

ruffeter
25. zář 2017

Prodám hydrogelové náplasti na ragády Chicco Natural Feeling 10ks za 300Kč. Původní cena 404Kč. Expirace 31.1.2018. V pří­padě zájmu mohu přidat ještě hojivou mast Purelan100 od Medely - tuba 7g je již načatá (mazala jsem se tím asi 2×) to celé pak za 350Kč.
Pište na email: tereza. rufferova@gma­il.com.

veruuskaa
21. říj 2019