Vlhčene ubrousky. Čím je nahrazujete?

petra324
27. říj 2019

Ahoj,slyšela jsem,že používání vlhcenych ubrousku je nevhodné,tak jsem se chtěla zeptat,jake máte zkušenosti a čím je případně nahradite?

marketa_sob
27. říj 2019

Mně vyhovuje podle věku vždy trochu něco jiného... Do cca 6 měsíců Medvídek v rozprašovači, nebo vodou namočená žínka z Ikea. Pak cca do roka umývání v umyvadle, s tím, že jsem to při počůrání střídala, jednou jsem jen otřela žínkou, pak zase šla umýt pořádně pod vodou... No a v batolecím věku a při tréninku na nočník bobek umýváme ve sprše.

marketa_sob
27. říj 2019

Jinak ani na cesty je nepoužíváme, ale my jsme trochu extrém, my jsme jeli i do kempu na týden s látkovýma plenkama a prali jsme je tam...

hanih
27. říj 2019

@malenka3 Jo jo, normální papírové utěrky. Kupujeme různé, žádné spešl. Mi přijde, že jsou právě pevnější než toaleťák. Aspoň teda mě se po namočení nijak netrhají, nerozpadají. Běžně je mám připravené třeba na dva dny v krabičce a drží pohromadě.

sudylichozrout
27. říj 2019

@malenka3 Ja mam prebalovak v loznici a miska s vodou by tam vydrzela nevylita tak pet vterin. Takze bud prenasim k umyti ditko do koupelny, nebo vytasim z krabicky ty vlhcene ubrousky. Zrovna v tehle oblasti ekologii neresim prakticky vubec, v jinych jsem na ro zas treba pes 🙂 Ale v ramci financi bych o uspore zauvazovat mohla, to jo. Kdyz prijdu na nejaky dobry zpusob, zkusim to 🙂

prejeta_zaba
27. říj 2019

@malenka3 Není to náhodou z hlediska ekologie úplně to samý - jestli zahodíš jednou použitej vlhčenej ubrousek nebo jednou použitej perlan? 🤷 Nejsem ekobiomagor, jen se ptám. 😆
Jinak si myslete o mně co chcete, já doma používám hadříky velikosti tak A4 (asi z perlanu), když jdu přebalovat, namočím si hadr v teplé vodě, přebalím, nechám usušit, přidám k praní. Někde něco stříhat, namáčet, lahvičkovat, a pořád kontrolovat jestli to neplesniví nebo bůhví co. No to by mě mohlo. 🤪 Dítě se mi pod vodu vešlo tak týden, máme malý umyvadlo. Jo a nejvíc se mi na tom líbí tepla voda, ty ubrousky jsou jinak děsně studený a dítě mi utíká, protože ho to studí. 😀 Na cestách jsem ráda za ubrousky, ale jinak mi to připadá jako zbytečná chemie, vzhledem k tomu že umyjou mastný sporák, co ti asi udělá na kůži.

masty
27. říj 2019

Já jsem trvala na přebalováku v koupelně, jiná možnost pro mne neexistovala. Používám jednorázové žínky, používám vícekrát, peru je. Prdelku sprchuji vodou. Vlhčené ubrousky jsem za 6 měsíců u dcery použila 3x - z nouze ctnost. Na ruce atd. ani venku vůbec nepoužíváme - mám pod kočárkem obyč. vodu. Nevím, co je více ekologické nebo levnější (u nás je voda drahá), ale vlhčené ubrousky dokáží být v uzavřeném prostotu sáčku dlouho vlhké a "nezkazí se" - proto považuji za napuštěné chemií. Cca 3x do roka vlhčeným ubrouskem vyleštím palubovku v autě - je potom nádherná. Maminky v mém okolí používají vlh. ubousky denně, bohužel i v porodnici (Třebíč jip - nedonošená miminka) používali na syna - uznávám jednodušší, ale nutné?

pabka
27. říj 2019

@petra324 vzhledem k tomu, co pustí vlhcenymi ubrousky - mastná varna deska, špína z bot, cokoliv vyliteho či spinaveho, lepkavého, zkratka vlhcene ubrousky vyčistí vše, bylo mi líto tu malou hebkou prdelku jim vystavit... takže u nás též Perlan a voda, když to šlo, tak tepla voda, to se miminu líbilo 🙂 finančně určitě výhodnější. Holky po týdnu s ubrousky bolel vždy zadek (na dovolené napr.), takže jsem je používala výjimečně na cestách.

astyna88
Autor odpověď smazal
Zobraz
astyna88
28. říj 2019

Pabka to napsala za me 😀 holky,zkusily jste se utrit samy? Ja jo 😀 a on i ten bepanthen silene pali, tak se nedivim,ze to zpusobi vic skody.

Jina za me,na doma nic, mame tekouci vodu. Na cesty lahvicku s rozprasovacem a perlan,ktery oak hodim do pulu a doma vyperu s plenkamu. Pikud tam byla voda,tak pod kohoutkem umyju taky. Ono,plplat se s ubrouskama,kde jich vypotrebujete treba deset pri megabahne.....to radsi vezmu dite pod vodu.

malenka3
28. říj 2019

@prejeta_zaba za prvé jsem psala, že to nedělám primárně kvůli ekologii. Za druhé vyhazuju perlan jen po utření stolice, jinak je peru a použiju znovu. Takže ne, pro mě to totéž není. Jinak nic mi neplesniví, já nic dopředu nenamáčím, takže jedinej relativní opruz je to stříhání (já to teda řezu velkým nožem), ale to vzhledem k finanční úspoře není až taková hrůza jednou za čas si nařezat do zásoby.

ai30
28. říj 2019

@prejeta_zaba ..krome toho to ani neni to same, protoze zaprve je perlan cista viskoza, takze i v te spalovne nadela mensi bordel nez ty napustene ubrousky, jeho vyroba je mnohem jednodussi a baleni nesrovnatelne vetsi. Mne to vsechno prijde tak nejak logicke, ale asi je to tu holt nutno vsechno rozepisovat...

sudylichozrout
28. říj 2019

@ai30 Neni, nemusis to rozepisovat 🙂

ai30
28. říj 2019

@sudylichozrout No je fakt, ze ty dve minuty jsem mohla vyuzit uzitecneji :D :D

barchen
28. říj 2019

@prejeta_zaba Perlan = čistá viskóza, netkaná textílie, v kompostu rozložitelná za pár týdnů, takže 100% biologicky rozložitelné. Je možné ji i spláchnout ale vzhledem k vodohospodářským doporučením a cenám za tyto služby bych to raději nedělala. Vlhčené ubrousky = tkané textílie, syntetické vlákna, nejsou biologicky rozložitelné, doporučení rozhodně nesplachovat do odpadního potrubí.

journals
28. říj 2019

Vlhcene ubrousky jsou vetsinou plast, takze se s perlanem fakt srovnavat nedaji

hejluc
28. říj 2019

@astyna88 Ano, přesně. Doporučila bych všem, co na vlhčené ubrousky nedají dopustit, aby je použily samy na sobě po stolici. Já to zkusila a poučila se 😁. Jinak já dcetu po stolici myju ve vaně, když jsme mimo domov, použiju ubrousek, ale pak ji očistím perlanem s vodou, ten nosím sebou v prebalovaci tašce.