Vpáčená bradavka, po přisátí cítím šílenou bolest

kdarca
13. srp 2015

Ahoj holky, ráda bych se zeptala jestli jste se s tím taky některá setkala. Jednu bradavku mám vpáčenou. V nemocnici mi doporučili klobouček. Kojili jsme s ním cca týden a půl a poté co jsem zjistila, že malá je schopná si bradavku sama vytáhnout, tak jsem ho přestala používat. Kojíme teprve necelé tři týdny. Ale vždy co přiložím malou k prsu, tak po přisátí cítím šílenou bolest (až se mi zkroutí palce u nohou 😕 ), nevím zda to nemůže být tím, že si jí vytahuje velkou silou. Myslím, že techniku máme zmáknutou, malá se přisává výborně. Ale ta bolest prvních pár minut kojení je fakt šílená, nevím co s tím. U druhého prsa, které mám v pořádku to bolí jen trochu, spíš bych to popsala jako nepříjemné. Mám pocit, že dcerka má dost silný sací reflex. Po jak dlouhé době se mi bradavky otupí a nebude to bolet? Je to fakt nepříjemné 😒

pavlapl
13. srp 2015

Bolí to protože se ti prodlužují vazy které jsou okolo bradavky. Kojení nefunguje na principu podtlaku. Dítě jazykem a bradičkou dělá vlnu a tou si s mléčných sklípků stříká mlíčko do krku.

elu
13. srp 2015

vydrž ještě, spraví se to, ale chce to čas....mě se to ustalilo až tak po dvou měsících