Zánět prsu?

radkan91
21. zář 2018

Ahoj,mam skoro třítýdenní miminko,které kojim,předevčírem mě začalo bolet prso z vnitřní strany (k hrudní kosti),měla jsem ho trochu zatvrdle a pak se přidala teplota 37-38 stupňů. Prso jsem nahrivala a masirovala,kojila jsem z něj a poté jsem ho potírala tvarohem. Dnes už zatvrdle není a teplotu již také nemám,jen se tedy pořád potím,ale zdá se mi trochu zarudlé. Myslíte,že případný zánět už probehl nebo se může ještě něco rozjet,máte zkušenosti? Děkuji

priefi
21. zář 2018

@radkan91 citis tam nejakou bulku, zatvrdlinu, nebo bolave misto? Pokud ne, je to ok. Preventivne jez probiotika, aby nebylo repete. U 3 tydenniho za to mohl nejspis spurt. Prsa se Ti preplnila a odbyt nebyl. Pak se to zredukovalo a povolilo. Zaklad je rozeznat zanet od ucoane bradavky (z toho ale taky muze byt pak zanet). Pokud je ucpana bradavka (mlekovod) najdes na ni malinkou bilou tecku, ktera nemizi, proud mleka kolem ni je slabounky a je cca velika, jako tady ta ., pomuze horka koupel, uvolneni a zmacknuti hrci, ktera se vytvorila diky usazenemu mleku. Pokud se jedna o zanet, chladit, chladit a pro zmenu chladit. Nahrat jen a pouze pres primym kojenim pak zase chladit. Do 3m ditete si vzit paralen, od 3m ditete je mozne i brufen. Ja treba sahla pro brobiotika feminella hereditum, ktere jsou na tyto obtize a pomohlo. Taktez pomohlo i homeo belladona 😉