Zánět prsu, půjde to bez lékaře?

sabulili
6. bře 2016
Uživatel sabulili je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sabulili.

Ahoj, prosím o radu. v pátek odpoledne mě začalo bolet levé prso, večer už jsem k tomu měla horečku a zimnici, od včerejška mám polovinu prsa zarudlou, a na pohmat je tam poměrně velká zatvrdlina. Bolí to hodně, ale kojit se s tím dá. včera jsem měla ještě ráno zimnici, zvýšenou teplotu, bolest svalů a kloubů, celkovou schvácenost. v průběhu dne mi bylo čím dál líp, cítiila jsem se, až na to bolavé prso, jakž takž, ale večer jsem si opět naměřila 38 teplotu.dneska už je to zase lepší, bolest svalů a únava ustoupily, teplota 37,3, prso stále stejné, červené a zatvrdlé. šly byste zítra k lékaři? na podobné problémmy dost trpím, ale nepamatuju si, že by to trvalo tak dlouho, vždycky horečka max 24 hodin(i když možná jsem se pak už neměřila, už jsem to takto dlouho neměla, tak nevím),, a mám pocit, že to prso pak už postupně "měklo" děsí mě, že je tam i 3. den pořád velká zatvrdlina, bojím se abscesu :( ☹

olga_
6. bře 2016

Já měla zánět prsu několikrát a bylo to jak kdy. Jednou, když jsem to zvládla bez lékaře a antibiotik, byl zánět za čtnáct dní zpět a to jsem už dostala antibiotika na 10 dní. Kojit se dá i se zánětem i s léky. Pokud je tam takto velká zatvrdlina, určitě bych zašla k lékaři. Jinak si skoč do sprchy, odskříkej do úlevy, pak na prso šupni tak na 20 minut tvaroh, ať se schladí. A ať je brzy líp, vím co to je 😒.

soyevita
6. bře 2016

@sabulili Ahojky,taky jsem měla zánět prsu-oboustranný.Nejvíce se mi ulevilo po odkladech z tvarohu.Měla jsem přes týden 40tky,takže nakonec jsem skončila na antb.Rudý a tvrdý flek jsem měla také.Takže si raději dojdi k dr.Jistota je jistota

kajalka
6. bře 2016

Teď s druhým se mi to stává na můj vkus často. Vždycky vlezu do sprchy a masíruju pod horkou vodou, odstříkávám a brečím bolestí. Nikdy jsem atb neměla, zvládla jsem to takto. Několikrát za den. Je to masakr, ale furt lepší, než atb.

sabulili
autor
6. bře 2016
Uživatel sabulili je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sabulili.

no já právě odstříkávat neumím :( ale snažím se kojit co to jde, mám 2 savce, 14 měísčního a 4 letého, tak i tomu staršímu nabízím přes den a vv noci, i když se normálně kojí už jen ráno a večer. takže snad i bez ostříkávání vyprazdňuju dostatečně..já to prostě neumím 🤐

olga_
6. bře 2016

@sabulili Tak to prso se zánětem po každém kojení zchlaď právě třeba tím tvarohem. Nevytvoří se tak pak tolik mléka a přijde úleva. Já to nedávno řešila se svojí LP před dvěma týdny, kdy jsem měla zánět naposledy. To chlazení je důležité.