sabulili
Uživatel sabulili je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sabulili.
sabulili
autor
8. únor 2019

@j.a.n.i no jo to vím,ale nevím jak to je,když zaměstnání trvá kratší dobu. Píše se něco ze z předpokládaného,tak prvních 12m se počítá z předpokládaného,a až po roce ze skutečného?

sabulili
autor
7. únor 2019

Ahoj,prosím víte někdo,jak se ti počítá? Když mám smlouvu na 5 hodin denně(100-110h měsíčně),a ve smlouvě 91kc/h hrubého,a 19 Kč na hodinu příplatek,který dostanu,pokud neudělám hodně velký průšvih..bavila jsem se s lidma co tam pracují,a prý se fakt výjimečně stane,že ho někdo nedostane,a ten se taky normálně daní,a 15kc osatne,co se nedani...tam je to jasný,že to nic. No a mám v plánu,a bude mi umožněno dělat víc hodin,když budu mít zrovna hlídání p,místo těch 100-110h měsíčně třeba 130,,pokud by mi děti omarodily někdy první měsíc,asi se to počítá z těch 91,a 5h úvazku,že,a na odpracované směny se nehledí,předpokládám,po jaké době se začne počítat reálný výdělek,atakze těch 91+19,a hodiny reálné odpracované v poslední době,nevíte někdo? Doufám,že budeme zdraví,ale člověk nikdy neví,ať vím s čím počítat případně

sabulili
29. dub 2017

5-8cm

sabulili
autor
14. pro 2016

no právěže nebude, budu s nima sama ten den, kdy potřebuju program :/ ale díky🙂

sabulili
11. pro 2016

no a k tomu odběru krve, ten bych já osobně neodmítala. ten mrňousek si to nebude vůbec pamatovat, je to jen škrábnutí. co já se nabrečela u malinkýho, když dostal zánět ledvin jako novorozenec, a museli mu dát kapačku do hlavičky. a vždycky, když mu tím dávali atb, tak plakal, sestra říkala, že to prý štípe ten lék. o škrábnutí ani nevěděl. odběr nám udělala pediatrička, měla jsem ho v náruči, ani neplakal.

sabulili
11. pro 2016

ambulantní porod by neměl být problém. s druhým dítětem jsem šla domů po 2 hodinách, s druhým po 24 hodinách, a moc mě mrzí, že jsem o té možnosti nevěděla u prvního, ušetřila bych si hodně psychických problémů, i bych se mnohem rycheji rozkojila🙂

sabulili
autor
11. pro 2016

ahoj. budeme mít návtěvu 14 letýho kluka. máte prosím tip, kam s ním jít, aby ho to bavilo, a šlo to absolvovat i s menšíma dětma?(tzn. třeba kino by s dvouletým nešlo) děkuju

sabulili
autor
6. bře 2016

no já právě odstříkávat neumím :( ale snažím se kojit co to jde, mám 2 savce, 14 měísčního a 4 letého, tak i tomu staršímu nabízím přes den a vv noci, i když se normálně kojí už jen ráno a večer. takže snad i bez ostříkávání vyprazdňuju dostatečně..já to prostě neumím 🤐

sabulili
autor
6. bře 2016

Ahoj, prosím o radu. v pátek odpoledne mě začalo bolet levé prso, večer už jsem k tomu měla horečku a zimnici, od včerejška mám polovinu prsa zarudlou, a na pohmat je tam poměrně velká zatvrdlina. Bolí to hodně, ale kojit se s tím dá. včera jsem měla ještě ráno zimnici, zvýšenou teplotu, bolest svalů a kloubů, celkovou schvácenost. v průběhu dne mi bylo čím dál líp, cítiila jsem se, až na to bolavé prso, jakž takž, ale večer jsem si opět naměřila 38 teplotu.dneska už je to zase lepší, bolest svalů a únava ustoupily, teplota 37,3, prso stále stejné, červené a zatvrdlé. šly byste zítra k lékaři? na podobné problémmy dost trpím, ale nepamatuju si, že by to trvalo tak dlouho, vždycky horečka max 24 hodin(i když možná jsem se pak už neměřila, už jsem to takto dlouho neměla, tak nevím),, a mám pocit, že to prso pak už postupně "měklo" děsí mě, že je tam i 3. den pořád velká zatvrdlina, bojím se abscesu :( ☹

sabulili
autor
17. led 2016

dnes jsem si všimla, že 4 letému synovi se začaly tvořit pupínky. má je na rlzných místech, celkem tak 20? jedno mi přijde jako puchýřek, to ostatní zatím moc ne, bohužel i jich pár i rozškrábnul. Co mě ale mate, že je jinak úplně v pohodě, žádná zvýšená teplota, horečka, únava, nic takového, má normálně chuť k jídlu, je usměvavý, prostě normální dítě. poradíte prosím? předem děkuju za pomoc maminky.

sabulili
autor
11. pro 2015

ahoj, nevíte prosím někdo, kde v Praze mají levné dětské obroučky? neb úplně ideálně nějaké na pojišťovnu? u nás v malé optice ještě před rokem měli apsoň pro mladšího syna bez doplatku, i docela hezké, ale před půlrokem už ne, a prý už moc nechodí. máme 2 děti s brýlemi, a před vánoci nemáme zbytečný 4000 😒 a navíc za poslední rok rozbili nebo ztratili dohromady už troje brýle.... a stačí, že plastová skla už máme pro letošek vybraná, takže máme jen obyč teď napsaný, a budu muset doplácet za tvrzení a plast..dát ještě 1500 krát dvě za obroučky, tak děti nemají pod stromkem skoro nic, máme teď dost výdajů. děkuji všem 🙂

sabulili
11. říj 2015

u našeho Matyáška s emají plyšáci dobře, dohlíží i na jejich pitný režim 🙂

sabulili
11. říj 2015

já jsem na kosmetiku celkem nenáročná, myslím, že méně je v tomto případě více. takže si vystačím s krémem na zadeček, a tak jednou týdně miminko natř olejíčkem, a do vody mu přidám kapku šamponu. Hipp jsem vybrala jednoduše proto, že jsem s touto značkou spokojená u příkrmů.

sabulili
11. říj 2015

když je spokojené bříško, jsem spokojená i já, můžeme spolu vesele lumpačit 🙂

sabulili
11. říj 2015

naši kluci s nimi jednou cestou z Plzně vypíglovali vlak...když chci mít ve vlaku od dětí "pokoj", stačí dát každému ubrousek 🙂

sabulili
11. říj 2015

náš gurmán 🙂

sabulili
11. říj 2015

nejstarší maso moc nemusí, prostřední jí zase maso hodně. takže těm dvěma stačí porce jídla napůl, jeden sní přílohu, a druhej maso 🙂 nejmenší 9m zatím ochutnává, od všeho trošičku 🙂

sabulili
11. říj 2015

aby byly zdravé a chytré.

sabulili
28. únor 2015

neublížilo 😅

sabulili
28. únor 2015

bílo zlaté

sabulili
2. led 2015

syn 4r9m, a cca 118cm, a 18-19 kg, hubenej dlouhán 🙂

sabulili
autor
19. čer 2014

dobry vecer, potrebovala bych se zeptat. pobiram rp na syna. v lednu se mi ma narodit dalsi mimi. kdybych se ted registrovala na up, a brala tech 5 mesicu podporu(dostali jsme se do kratkodobych problemu s financemi, i ty 3000 by pomohly), tak jestli bych na podporu měla narok i po ukonceni rp na mimi, ktery se narodi az v lednu, takze za nejake skoro 4 roky odted. kdybych nahodou nenasla hned praci. ve zkratce, kdyz na sebe pobirani rp navazuji, tak jestli je narok na podporu po kazdem diteti, nebo jen jednou, tzn. kdyz si to vyberu ted, az "dopecuji" o posledni dite, tak uz pak na podporu narok mit nebudu?

sabulili
16. čer 2014

já jsem 8.-9tt, a taky už to nezapřu, při druhém těhotenství to samé. při prvním asi do 16tt nic 🙂

sabulili
autor
19. kvě 2014

ahoj, zatím jsem nikam nevolala, přes den jsem byla v rámci možností v pohodě, ale v noci to na mě zase padá, zítra zkusím pár obvolat
@helcenka až povyrostou, tak to určitě zvládnu, jak jsem psala, postupně jsme schopná to uvolňovat, u č letého mi to nepřijde nijak tragické, 4 h týdně s babičkou, a cca 3 jen s tatínkem(po kratčích chvílích). navíc od září jde do školky, zatím na dopoledne.a jde tam, protože tam chce jít, být to na mě, nechám si ho ještě doma. takže te´d po mě vlastně poprvé chtěl určitou míru svobody, a tu mu zvládám dát, jsme sířená s tím, že tam bude chodit, nevnímám to jako hrozbu, tu školku.a 2letý je ještě malý, tne tu socializaci zatím nepotřebuje, a troufám si říct, že se mnou je nejspokojenější
@hehena že mám mladšího radši, nevím, pomalu se to stydím napsat, ale asi to tak je, možná to je věkem, já nevím..když se na ně podívám, jak spinkají, při pohledu na každého z nich mě zaplaví obrovská vlna lásky, a takový vřelý pocit na srdíčku..který je ovšem při pohledu na mladšího malinko vřelejší. to neznamená že staršího nemiluju, miluju ho, a moc, jak jsme psala, půlku noc jsem probrečela když jsem od něj na tu noc byla separovaná..láska tam je obrovská, ale u mladšího, nevím jak to popsat, nechci aby to bylo špatně pochopeno,asi jsem na něj víc naladěná, nevím, je to o malinko silnější. ovšem tyto pocity prožívám jen uvnitř, ke klukům se snažím chovat naprosto spravedlivě, věnovat jim stejné množství času, stejně mazlení, a tak..věřím, že si toho nevšimli, ani nevšimnou, že to před nimi navždy skryju.