SOUTĚŽ o menu HiPP s rybou

lidka_hipp
11. říj 2015

Pestrý jídelníček je základem zdraví a zcela určitě do něj patří i ryby. Aby děti měly dobré stravovací návyky je také důležité je s různými potravinami seznamovat už od malička, aby na ně byly zvyklé. Proto nabízíme hned několik HiPP menu s rybou, na kterých si mohou pochutnat ti úplně nejmenší, ale i větší strávníci 🙂 Mám tu pro vás připraveno hned pět balíčků s příkrmy HiPP menu s rybou a budu moc ráda, když si o ně zasoutěžíte. Stačí, když napíšete. proč by děti měly jíst rybí maso. Pět vybraných odpovědí pak získá chutnou odměnu 🙂

Aby se vám lépe odpovídalo, mám tu pro vás malou nápovědu. Rybí maso je velmi důležité, protože obsahuje jód a ten je nepostradatelný jak pro správnou funkci štítné žlázy, ale i celkový vývoj.

veri0007
11. říj 2015

tak právě ten jód jsem chtěla vyzdvihnout. Nenajdeme je v takové míře v jiných potravinách a proto jsou ryby velmi důležité. Kupujeme jen chlazené, pro malou tedy hlavné lososa protože ho miluje. Dáváme přednos rybám mořským, u sladkovodních je toho jódu málo, ale kapr na vánoce být musí.😀 Často, když už koupím skleničku, tak hlavně s rybou. Ryby se u nás prodávájí v hrozné kvalitě a věřím, že ve skleničkám je kvality ryb hlídaná a nesetkám se v nic s takovýma fujtajblama čím nás krmí v marketech z mražených pultů.

petracig
11. říj 2015

Děti by měli jíst rybí maso, protože je nejen zdravé, ale také chutné. Obsahuje spoustu zdrav prospěšných látek a vitamínů, které jsou důležité pro růst a vývoj dětí a jejich zdraví.

sabulili
11. říj 2015
Uživatel sabulili je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sabulili.

aby byly zdravé a chytré.

zabzulka
11. říj 2015

Kvůli jódu a mořské ryby navíc obsahují omega 3 mastné kyseliny, které přispívají ke správně funkci mozku. Navíc u hyperaktivních dětí je dobré tyto mastné kyseliny doplňovat

bizonka1
11. říj 2015

Aby naše dětičky byly zdravé jako rybičky, musí jísti mimo jiné i ty zdravé rybičky 😀

monunkaaa
11. říj 2015

Jod,vitaminy,omega 3 mastne kyseliny.. a navic je to jemnoucke masicko.. jsem zvedava,jak nasi berusce budou rybicky chutnat 🙂

mor48tko
11. říj 2015

Rybí maso je velice chutné a důležité, jak pro dospělé, tak pro děti. Obsahuje důležitý jód (důležitý pro správnou funkci štítné žlázy), například losos obsahuje velké množství hodnotných Omega-3 mastných kyselin (jsou důležité pro vývoj mozku a nervových buněk). Náš Jiřík má rybky od Hippu moc rád a dopřáváme mu je alespoň 1xtýdně... teď se chystáme na náš první talíř s rybkou - Hipp Kinder Teller Nudeln mit Wildlachs in Kräuterrahmsauce (Jiřík je dostal z Německa k narozeninám) 🙂 Ryby jsou pro nás velice milou změnou v jídelníčku a málokdy něco zbyde.. 😉

apacheee
AMBASADORKA
11. říj 2015

Nedávno jsem se dočetla, že jeden člověk v ČR sní průměrně 4 - 5 kilo ryb a jelikož já ani tatínek ryby nejíme, musí kvóty za naši rodinu plnit Eliášek🙂 Ten má naštěstí ryby opravdu rád, miluje lososa s cuketou a opravdu je na něm vidět, jak si takovou dobrotu vychutnává.

A teď vážně - rybí maso je (nejen) pro děti opravdu vhodné z toho důvodu, že obsahuje velice málo tuku, zato v něm ale najdeme vitamíny A, B, D, vzácné omega3 mastné kyseliny a jód. Navíc zvýšená konzumace ryb vede i ke snížení rizika kardiovaskulárních chorob.

Moc rádi cestujeme a vždy jsem si říkala, jak jsou lidé u moře pořád pozitivně naladění - jeden restauratér v Řecku mi o tom povídal, že jsou tak spokojení proto, že jedí hodně ryby, a možná, že na tom opravdu něco bude🙂

Jelikož ryby nejím, neumím je ani zpracovávat (a nemám k tomu ani chuť, rybina mi bohužel zapáchá), proto na konzumaci rybího masa využíváme jenom "skleničky".

kutr26
11. říj 2015

Rybí maso do jídelníčku dětí určitě patří,měly by si na rybě pochutnat alespoň dvakrát týdně.Rybí maso je velice cenné obsahuje omega 3 nenasycené mastné kyseliny(které podporují vývoj mozku).Další výhodou rybího masa je i to, že má málo tuků a vysoký obsah bílkovin.Naše dcerka rybičky miluje a tohle menu by jí určitě udělalo radost .)

zachrpe
11. říj 2015

Naše Eliška "musí" jíst rybí maso dost často 🙂 Nejen proto, aby byla zdravá a silná holčička, ale i proto, že tatínek je vášnivý rybář a máme ryb plný mražák - už je pomalu nemáme kam dávat 😀 Jsem ráda, že jí rybí maso chutná, že jí ho nemusím nutit.

sedmiteckas
11. říj 2015

Rybí tuk pozitivně působí na centrální nervovou soustavu a mozek - díky nim se CNS a mozek správně rozvíjí. Proto by rozhodně ryby měly být do jídelníčku našich dětiček zařazeny. My alespoň 2x do měsíce kupujeme lososa nebo pstruha lososovitého, Lucce moc chutná, připravený jen tak v troubě na másle, trošku posolený, s bramborami. Ostatní ryby, třeba kapra, jsme zatím nezkoušeli, uvidíme na Vánoce 🙂

mkrelo
11. říj 2015

Nejenže mají ryby příznivý vliv na organismus, jsou zdravé, obsahují důležité vitamíny, ale jsou i chutné a mají málo tuku. Našemu Matýskovi chutná hlavně losos, už od první porce věděl, co je pro něj dobré. 🙂

pavlinna28
11. říj 2015

Každý týden zařazuji pravidelně o víkendu našemu maličkému příkrm s rybou. Miluje lososa i tuňáka a ačkoliv můj manžel říká,že mu to "smrdí" a že se diví,že to náš Jeník jí,opravdu ryby miluje 🙂 ...jsko ostatně všechno,je to velký jedlík a to mu je teprve 8 měsíců 🙂 Ryby rozhodně do jídelníčku patří. Jsou zdravé,lehké,plné jódu a obsahují tělu prospěšné omega 3. Jako vášniví rybáři už se s manželem těšíme,až budeme moct malému nabídnout i jiné druhy ryb.

veruhed
11. říj 2015

Ryby jsou to nejzdravější co znám...Náš malý Daneček miluje doslova lososa a papá ho i 4x týdně...má teprve 8 měsíců a již od 5 měsíce je to jeho nejoblibenější jídlo! 🙂 Obsahují omega 3, jsou lehké a hlavně zdravé.

zanri
11. říj 2015

Mohla bych tu nakopírovat všechna moudra z internetu o tom, jak zdravé jsou ryby, jaké prvky obsahují, kolik má která vitamínů, bílkovin a tuků, a právě proto, že by děti měli rybí maso jíst, ale opakovala bych jen to, co už všichni ví - že jsou prostě ryby zdraví prospěšné (i když dnes už záleží na tom, kde plavaly) a že by se měly v jídelníčku objevovat alespoň 1x týdně. Malý ještě nerozlišuje z jakého zvířete maso pochází (možná ani neví odkud se bere), ale chutná mu všechno a z toho mám radost 😵

makulinecka
11. říj 2015

Ryby jsou důležitou součástí zdravé stravy a to hlavně dětí. Vyznačují se vysokým obsahem kvalitních bílkovin a dalších nezbytných živin a naopak nízkým obsahem nasycených tuků. Nejcennější na rybách je vysoký obsah omega-3 nenasycených mastných kyselin + je to zdroj železa a zinku. My zařazuje dceři ryby 1 - 2x týdně. Připravujeme je doma a také zařazujeme skleničku od Hippu - Jemné těstoviny s mořskou rybou a rajčaty ty u nás vítězí 🙂

billi
11. říj 2015

Děti by měly jíst ryby z mnoha důvodů, ale podle mě ten nejdůležitější je, že děti by měly mít velmi rozmanitý jídelnček, aby měly dostatek všech vitamínů, minerálů a stopových prvků, aby se rozvíjely a vyvíjely správným způsobem. A to je možné jen v případě, že děti mají vše potřebné. Ano, můžeme to dětem doplnit umělými vitamny, ale je určitě lepší, když vše získají z přirozených zdrojů.
A ryby jsou podle mě naprosto nezastupitelné, protože obsahují jód, vitamín D a omega 3, které působí mimo jiné na správný rozvoj CNS, proto máme ryby 2x týdně k jídlu a mimo to celá rodina užíváme navíc ryb tuk.

kh
11. říj 2015

Ja to vezmu odjinud nez ze zdravotne-vyzivoveho hlediska 😉 - aby je pak jedly cely život.

U nas ryby skoro nejime, ale kvůli malému se snazim o zmenu v jidelnicku - a tak od mala mel prikrmy s rybkou - prave aby si zvykl a později neodmital ryby jako ja a manzel.

alyssa.anna
11. říj 2015

Rybí maso (jak maso sladkovodních tak i mořských ryb, každý typ je nepostradatelný) je velmi důležité pro správný vývoj mozku našich zlatíček. Rybí maso je lehce stravitelné, nezatěžuje trávení, působí příznivě i na krev (obsahuje vit. B12, může pomáhat i při nedokrvování srdíčka), obsahuje omega 3 mastné kyseliny, mnoho vitamínu A a D (mnoho z nás dává Vigantol místo toho, aby jsme dítkám dopřály kvalitní oběd s rybou). Některé ryby obsahují velmi vysoký podíl fosforu, hořčíku a vápníku.
V neposlední řadě obsahují velmi důležitý jód, na jehož dostatek ve stravě dcerky se snažím velmi dbát, protože já sama jsem přísun jodu po dlouhá léta dost zanedbávala a nyní jsem po odstranění štítné žlázy kvůli snížené funkci a uzlům. Jód je pro správnou funkci štítné žlázy nezbytný
Podle mého názoru má spousta dětí i dospělých lidí velký nedostatek jódu a měli bychom se zaměřit na hojnější konzumaci mořských ryb

jjustyna
11. říj 2015

protože jsou dobré 🙂

tajemna30
11. říj 2015

Dobrý den, proč jíst ryby? Když pominu všechny zdravotní důvody které jsou již výše zminované, tak jsou ryby hlavně velmi dobré, chutné měkké masíčko - a dokud nebyli děti moc ryb se v našem jídelníčku neobjevovalo, s dětmi máme ryby častěji a malému velmi chutnají vaše příkrmy s rybou, hlavně Tagliatelle s mořskou rybou, brokolicí a smetanou

xira
11. říj 2015

Ryby by se měly jíst pravidelně, protože jsou hodnotným zdrojem živin. Mořské ryby jsou obzvláště výjimečné díky obsahu jódu, který je nepostradatelný pro funkci štítné žlázy. Je také nezbytný pro kojence a jejich vývoj. Losos obsahuje velké množství hodnotných Omega-3 mastných kyselin, které jsou důležité pro vývoj mozku a nervových buněk.

zuzanamil
11. říj 2015

Kvůli jódu, omega 3 nenasycenym mastnym kyselinám a vit. D

ellektron
11. říj 2015

Rybí maso kromě kvalitní bílkoviny, jódu, vitamínů (zejména A a D), železa a zinku obsahuje také omega-3-mastné kyseliny, které jsou u dětí důležité zejména pro rozvoj mozku i fungování imunitního systém. 🙂

marssyy
11. říj 2015

Rybí maso obsahuje mega 3 mastné kyseliny, které přispívají ke správně funkci mozku, bílkoviny, železo, zinek, jód. A taky jsou moc dobré 😉

eemilka
11. říj 2015

Klíčovými charakteristikami rybího masa je obsah jinak velmi vzácného jódu a přítomnost omega-3 mastných kyselin, které jsou zásadní zejména pro správnou funkci štítné žlázy, pro vývoj mozku a jako prevence arteriosklerózy. Oblasti s nejvyšší délkou dožití a s vysokou dávkou zdraví se zpravidla překrývají s oblastmi, kde se právě ryby konzumují ve zvýšeném množství. To je známý fakt a zcela jasný podnět proto, abych ryby do jídelníčku naší rodiny bohatě zahrnula, a to zejména u naší malé dcerky, jejíž tělo je ve vývinu a tvoří si základ pro život.

tak2014
11. říj 2015

Ryby, které miluji, jsou Jsou bohatým zdrojem vitaminů A, B a D a minerálních látek a kromě toho jsou důležité i pro krásu ( prevence vrásek, pro krásné vlasy) a proto učím svou holčičku jíst ryby, aby byla zdravá a krásná! 🙂

skyvik
11. říj 2015

Abych se přiznala, dceři zatím ryby do jídelníčku moc nezařazuji, měla jen jednou hotovou skleničku s lososem, ale kupodivu jí chutnala. Sama ryby nejím, proto budu skleničky s rybami kupovat pravděpodobně pravidelně, protože je to důležité kvůli jódu, vitamínům (zejména A a D), bílkovině, železu a zinku ,obsahují také omega-3-mastné kyseliny, které jsou důležité zejména pro rozvoj mozku i fungování imunitního systém.

verkaunka
11. říj 2015

Ryby moc s manželem nejíme, když už, tak kapra, a to ne jen na Vánoce smaženého, ale třeba jen tak na kmínu nebo se zeleninou... dcerce ryby velice chutnají už od začátku, co jsem jí je začala dávat...a právě příkrmy ve skleničkách jsou pro ní obrovskou lahůdkou...jsou zdravé, zdroje živin, jemné maso, důležité pro jód, omega 3 mastné kyseliny pro správný vývoj mozku, zinek, bílkoviny, železo... prostě velice zdravá a důležitá ,,pochoutka" pro dětičky....

silvie_s
11. říj 2015

Děti by měly jíst rybky, protože takové množství živin, které obsahují, v jiném masu rozhodně nenajdeme 🙂 já dětem dopřávám ryby kvůli vysokému podílu bílkovin, vitamínů, jódu a rybímu tuku, který je nezbytný pro jejich zdravý vývoj, u nejmladšího formou Vašich příkrmů a nebo nám manžel nějaký filet připraví 😎