• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zatvrdnuté prso při kojení. Jak ho vyléčit?

12. února 2011 
Prso je zatvdrnuté nahoře a bolí. Zatvrdlo po noci, kdy malý měl mezi krmením 8 hodin. Polohu miminka, aby mělo bradičku k místu zatvrdnutí nelze, masírovat jsem zkoušela, teplé obklady taky, odsávačku taky. Mohlo by pomoct třeba kojit teď jen z tohoto prsu? Měly jste někdo podobný problém? A jak jste ho vyřešily?
7. únor 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zkousej nadale obklady, a odsavackou zkus co nejvice z prsa odsat, ja jsem to takhle taky parkrat mela ale vzdy to pomohlo
urcite bych kdyby to neprestavalo vyhledala mudru aby jsi neprisla o mlicko, to by byla velka skoda. Zkus si treba dat i horkou vanu, jestli jeste nejsi v sestinedeli.
7. únor 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkus horkou sprchu. Taky se dává tvaroh na prsa, přes to sáček a teplá plena :wink:
7. únor 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedině hodně odkojovat, dítě to dokáže vytáhnout nejlépe, jakoukoliv polohou, hlavně že odsaje mléko z prsa, to se pak uvolní Nemasírovat, nehmoždit, hlavně kojením dostat mléko z prsu.
Pokud by se začalo místo zapalovat, babský recept: tvaroh na kapesník nebo na nějakou vložku, do podprsenky, bezvadně vytáhne horkost.
7. únor 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
ja jsem si dala na bolave prso nahraty peckovy polstarek a pomohlo to a muzes i paralen :slight_smile:
7. únor 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala a bol z toho dosť zlý zápal. V noci treba prsníku ulavovať, aj ked má malý dlhšiu pauzu, lebo by to nemuselo dobre dopadnúť... Hlavne to masíruj a čo najviac vytláčaj, nech sa prsník úplne vyprázdni. Pomáhajú aj kapustné obklady, kapustný list pokvapkáš olejom a naklepeš aby sa trošku "rozbil" a priložíš na bolavé miesto a necháš pôsobiť, ja som si na list dala igelitový sáčok a na to podprsenku a nosila aj hodinu a to mi fakt pomohlo :slight_smile:, tiež pomáha ja tvaroh. Pokial ti to neprejde tak treba nahrievať a vystriekať, najlepšie pod sprchou pustiť na prsník najhorúcejšiu vodu akú vydržíš aby sa mliečko uvolnilo a vystriekať, Ak by ti to pretrvávalo dlhšie, nedajbože by sa pridružili vysoké teploty, chod ku gynekologičke, dá ti antibiotiká.
7. únor 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla jsem tento problém několikrát, pomohla dlouhá teplá sprcha před kojením, rozhodně nekojit jen z toho prsa - bude se v něm dělat o to víc mléka a mezi kojením ledovat, ledovat, ledovat. A omezit přísun tekutin. :wink:
7. únor 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já si taky myslím, že dítě to vysaje nejlépe. Měla jsem stejný problém, dcera mi začala spát celou noc, předtím jsem kojila několikrát za noc, ráno prsa tvrdá a bolavá, po několika dnech už je to ok.
7. únor 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě odkojit, nejlíp miminkem, zkoušet i několikrát, než nastane úleva. Jinak i odsávačkou, ale jen do úlevy, aby se mlíčko zas netvořilo pak příliš. Pokud by nechtělo miminko, tak prý i tatínek může zastoupit, kamarádce tak její přítel několikrát ulevil (nemusí to pít :wink: ), u nás to byla odsávačka (nejlíp elektrická!) a nebo to miminko. Tak držíme palce! Jinak hodně super rad najdeš na kojení tečka net.
7. únor 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
promasírovat,nahřát před kojením,nakojit a ještě případně odstříkat do úlevy,kojením z jednoho prsa by sis zadělala na to samé s tím druhým
7. únor 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
teplá sprcha, masáž a odstříkání
9. únor 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mi pomáhalo pár kapek eukalyptového olejíčku na teplý kapesník. Dost jsem na to trpěla a toto jediné pomáhalo.
9. únor 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
v porodnici doporučovali 30 minut před teplou sprchou vzít paralen, ve sprše promasírovat a pak odsát, funguje to, jen odsávačku jsem od porodnice nemusela :stuck_out_tongue_closed_eyes:, doma jsem se tomu snažila předejít, ale jednou jsem to musela řešit i doma, jen s odsáváním mi pomohla malá :wink:
9. únor 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
vždy když jsem cítila, že mám prso bolestivě nalité, před každým kojením jsem si dala teplou sprchu a ve vaně odstříkala tzv. do úlevy. prsa bys měla střídat během jednotlivých kojení. Pokud budeš cejtit, že se to zhoršuje nebo budeš mít teplotu, tak mě vždy zabral obklad z měkkého tvarohu. já bych neodsávala nic navíc, protože čím víc odsaješ nebo odstříkáš, tím víc mlíka se ti bude dělat. postupem času se ti tvorba mlíka upraví a bude se ti dělat jen tolik, aby to miminko vypilo :wink: aspoň tak to mám z časopisů a z praxe :slight_smile:
10. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, já měla stejný problém a nejvíce mi pomohl zábal se slivovicí. Na kapesník kápnout slivovici, dát na tu hrudku, zakrýt igelitovým pytlíkem a omotat plínkou a pořádně to nechat zapařit. Než budeš z toho prsa kojit, tak omýt. Taky mi nejvíce pomáhalo kojit v leže nebo na fotbalistu. Poradila mi to porodní asistentka a vždycky se mi ulevilo. :slight_smile:
12. únor 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek