První barvení hennou - značka

luciegar
12. led 2019

Ahoj všechny! Mám na vás dotaz ohledně barvení s hennou. Je mi 23 a poslední rok se stále odhodlávám, zda do toho jít či ne… chemickou barvu rozhodně nechci. Nikdy jsem se nebarvila, takže mám přírodní tmavší hnědé rovné vlasy. Máte s nějakou značkou zkušenosti? Pokud ano, mohly byste se některá o své zkušenostmi podělit? 🙂 Popř. i jaký odstín barvy jste vyzkoušely..? Předem mockrát děkuji a přeji krásný víkend! 🙂

mikiva
13. led 2019

Nejsem extra zkusena, ale nejlepsi recenze jsem nasla na znacku Khadi https://www.khadi.cz
Taky se mi libi, jak maji podrobne popsane, jak ktery odstin bude pusobit na jake vychozi barve vlasu, ruzne tipy ohledne teploty...
Ja mam tedy vyzkousenou pouze tu bezbarvou pripadne blond, tam o barveni nejde.

linbrno
15. led 2019

Khadi nebo Hennecolor, vyzkoušenou mám kaštanovou a měděnou

nike2015
15. led 2019

Jeje, no s hennou jsem toho už zažila. 🙂 Já měla ráda tmavě hnědou Khadi - je to pěkný odstín, málo do zrz, který celkem pěkně drží. Ještě kvalitou super mi přišla henna Lambda - ale tmavě hnědá mi chytala až do černa a držela jako čert. Třeba Voono mě hodně zklamalo (pozor - děsně smrdí - jako henna je obecně taková vůní specifická, někomu to může vadit, ale Voono je ještě o level výš) a Hennecolor taky, za tři umytí se mi všechny odstíny vymyly do zrz a mě to fakt nesluší. Jinak se zrz a červenými odstíny to je celkem asi jedno, co zvolíte. Ale když chce člověk hnědou, je to kolikrát oříšek a nezbývá než zkoušet. Já jsem hennou barvila dlouho (kvůli šedinám), ale po čase jsem přešla k chemii - přelivům, a to ze tří důvodů, které dávám ke zvážení:
1) je s tím dost práce, je zaneřáděná celá koupelna a smrdí to (a čím jsem starší, tím víc mi to vadí)
2) najít vhodný odstín a udržet henované vlasy tak, aby délky netmavly a barva byla jednotná je celkem nadlidský úkol (když člověk nechce mít úplně tmavý odstín)
3) po čase jsem po henování začala mít prolbém s pokožkou hlavy (svědí mě ještě týden po aplikaci, olupuje se a občas se mi udělá ekzém) - a je jedno, jakou značku zrovna zkusím...
Jinak není problém zkusit a po čase třeba obarvit chemickou barvou - sice se to nedoporučuje, ale jde to a mě to vlasy nezničilo...jen je potřeba tam držet nějaký časový rozestup...Toť má zkušenost, tak hodně štěstí při rozhodování. ;)

linbrno
15. led 2019

Nevím, já koupelnu zaneřádila snad jen napoprvé. Teď už umíchám v plastové vaničce, namočím vlasy, sehnu se nad vanou, naplácám kašičku (nesmí být moc řídká), zakryju igeliťákem, namotám starej ručník a šmytec. Binec udělám akorát při vymývání použité vaničky, hennu smývám normálně při sprchování, takže taky žádnej extra nepořádek...

luciegar
autor
17. led 2019

Moc díky za všechny příspěvky! Vybrala jsem značku Khadí a na odstín mám ještě týden čas, ale nejspíš půjdu do té světle hnědé, snad ze mě nebude zrzečka. 🙂

bayt
18. led 2019

@luciegar Ahoj, takže jediná henna, která opravdu dobře barví a drží, a kryje později i třeba šediny, je henna určená na tetování. Kdysi, když jsem se barvila hennou, tak v ČR nebyla dostupná. Kupovala jsem online v UK. Ty šunty, co se prodávaly tady s různými odstíny, ty moc nebarvily a nebo z toho měl i člověk alergie, protože v tom byl kdoví jaký sajrajt.

Barvila jsem se na hnědo. Aby se s hennou dalo kvalitně barvit na hnědo, musíš NEJDŘÍV namíchat hennu (henna s něčím kyselým, do tepla, nechat přes noc, i déle "vyvíjet"). Indigo se naopak musí co nejrychleji rozmíchat a aplikovat. Tj. nejdřív si připravíš hennu, pak rychle indigo, pak rychle smíchat a nanést, nejlíp přes noc. Logicky, když to je někde namíchané pospolu (henna a indigo), tak riskuješ, že se henna pořádně nevyvine a skončíš s nazelenalými vlasy. Nebo to indigo zničíš a bude to spíš červená než hnědá barva.

bayt
18. led 2019

@luciegar Teplý odstín ta hnědá bude mít vždycky, tím že je v tom henna.

ja_ha
18. led 2019

@luciegar Khadi světle hnědá je super, taky ji používám a zrzavá fakt nejsem 🙂 Jenom nesmíš čekat studené odstíny hnědé, to henna fakt neumí. A taky pozor na teplotu vody, červené tóny chytají při vyšší teplotě.

bayt
18. led 2019

@ja_ha Teplo totiž umožní se hennovému barvivu uvolnit. Bez toho ale hrozí, že bude vlasy barvit hlavně indigo samotný a to má samo o sobě na vlasech nazelenalou barvu.

nikolapekarova
12. črc 2019

Já vyzkoušela mnoho značek khadi, lush, hennecolor a nejvíce mi vyhovuje voono a poté khadi.