2,5 letý nechce spát u babiček. Řve, že chce maminku

ratatooy
3. čer 2013

ahoj.zajimalo by me jak jste to mely s vašemi dětmi,náš od 8mesicu v pohode spval u babičky,a ted v 2,5roce najenou nechce v noci se vzbudí a řve že chce za maminkou a ješte me před usnutím hledá.ja doufam že je o nejake období a přejde to,jinak se nikam asi nehnu.

hav81
3. čer 2013

Přesně takhle jsem to měla s dcerou.Když byla malá tak se k babičce strašně těšila na spaní.Okolo 3 roku zvrat a chodila tam spát s pláčem (spát tam musela,začala jsem chodit do práce).Pak jí to přešlo.V televizi říkali,že mezi 2-3 rokem je období,kdy děti hodně vyhledávají maminku 😉

agentkadaisy
3. čer 2013

Ahoj,ja malyho jeste nikdy na spani k babicce nedala... Ted uz mu budou tri roky a vypada to ze on sam se chysta udelat to rozhodnuti a zustat tam pres noc. Chci aby to bylo dobrovolne 😀

veruska007
3. čer 2013

@ratatooy To bude tím, že jsi těhotná... prcek cítí konkurenci a je mazlivější. To je normální. Pokud máš hlídací babičku, tak ho tam v klidu dej, má už 2,5 roku, to by měl zvládnout. Aspoň to vyzkoušej a uvidíš. Děti si často po odjezdu rodičů na maminku ani nevzpomenou 😉.

ratatooy
autor
3. čer 2013

@veruska007 on tam prave že spaval,jenže ted tu bydlime i my a on se musi chodit divat jestly sem doma a ve 2 rano mi ho ted už teda i vickrát donesly protože mel hysterák kde je maminka

veruska007
3. čer 2013

@ratatooy Aha, to je blbý, že bydlíte v "dosahu". Nemáte "nejoblíbenějšího plyšáka?" To zabíralo u nás na začátky spaní ve školce (kluci jsou společenští, oba šli do miniškoličky na 1-2 dny v týdnu v 1,5 roce, na celý den, bez problémů - ale zas my nemáme to hlídání 😉 ). No, jinak pokud to jde i bez hlídání, tak to nelámej přes koleno a zkus to třeba za dva měsíce znovu.

lv
3. čer 2013

první dcera jezdívala k babičce občas spát, i na 2 noci, když jí byly 3roky, nastoupila jsem do práce a měla strašně moc školení 300km od bydliště, tak tam bývala z týdne třeba půlku a sekla se, 2roky hysteráky, že tam nechce spát..důvody pominuly, takže tam začíná teď znovu spávat..ale už dobrovolně, když chce..rodiče v noci dojet nemůžou, jsou 30km od nás..

ratatooy
autor
4. čer 2013

@veruska007 noja se bojim že si odvykne uplne blby je že neni zvyklej u našich takže druhy dite jde od mala k našim aby jsme nedopadly stejne

veruska007
4. čer 2013

@ratatooy Neboj, tím to nebude. Buď má teď nejaké opožděné separační období nebo je to tím těhotenstvím. Když to budeš hodně lámat, může to být horší.

ratatooy
autor
4. čer 2013

@veruska007 no ono to separačni bejvá prej kolem 3 roku

veruska007
4. čer 2013

@ratatooy Klasická separační úzkost je kolem 7-8 měs., ale okolo 3. roku jsou děti zase na maminkách závislejší. Proto se doporučuje nedávat dítě do školky ve 3 letech, lépe je buď už ve 2 nebo pak až ve 4 😉. Vám se už blíží ten 3. rok, může to být i tím. A taky tím, že když udělá scénu, tak ho babička přinese k vám = prcek dosáhne svého. To je dost nevýchovné.

ratatooy
autor
4. čer 2013

@veruska007 no jo,jenže si ho tam řvat nenechá asi toho mela dost

ratatooy
autor
4. čer 2013

@veruska007 no do školky pomaže hned jak mu budou 3,doma ho do 4 nechci

veruska007
4. čer 2013

@ratatooy Jj, ale v tom případě bych ho tam třeba měsíc, dva nedávala... stejný postup se radí, když dítě pláče v MŠ. Pokud to po chvíli nepřejde, tak počkat a zkusit za čas znovu. Pokud Ti prcka donesou, jak začne řvát, tak to takhle bude pořád dokola.

ratatooy
autor
4. čer 2013

@veruska007 to byo ale práve ted o 2x tyden po sobe ale donesly ho jen ted v sobotu,před tí ne to nejak zase usnul,a to řikaly že už chtely hledat dudlík že mu ho daji,když sem ho to pracne odnaučila,jinak on ta nespal ted tak 4mesice dobře ale jinak je tam cely dny

veruska007
4. čer 2013

@ratatooy Tak takové hlídání fakt závidím 😉. My žijem bez babiček... ale teda zas platím miniškoličky. To máš super, že u vás berou do školky děti od 3 let! Ono se to časem srovná... dělej, jak to cítíš. U nás pomáhal "nejoblíbenější plyšák", u toho usnul. Dudlíka bych teda už nedala!

ratatooy
autor
4. čer 2013

@veruska007 mi jsme bez dudlíku 3 tydny,to by sme se toho nezbavily,jj tady su školky normalne od 3 pokud je misto a je tu specialni i od 2let,mi jsme na vesnici takže tady je školka poloprázdná,jo on byl malej víc zavislej na babičce než na me a ted se to otočilo,jak jsme se sem nastěhovaly,tak řval když mel jit za mnou domů

veruska007
4. čer 2013

@ratatooy Tak to bude brzo v pohode. Treba jen zkousi.A i kdyby ne, bude to otazka par tydnu. Ja kdyz otehotnela, tak se z kluku taky staly samolepky a nemohla jsem je od sebe odtrhnout 😅

ratatooy
autor
4. čer 2013

@veruska007 snad jo no

veruska007
4. čer 2013

@ratatooy Určitě.