2,5letý syn, co chce stále jen maminku

kuliiiisek
19. dub 2016

Ahoj holky, moc prosím o radu pro kamarádku, která má 2,5 roku starého syna. Je to asi cca půl roku co jí začal dělat scény, že vše co bude dělat, tak může dělat pouze s maminkou. Podotýkám, že od narození to není žádný mamánek (vydrží víkend u babiček a ani si na ni nevzpomene), ale pokud ji vidí a něco po něm někdo chce tak začne šílenej hysterák, že to bude dělat pouze s maminkou, že nikoho jinýho nemá rád a všichni okolo zlobí. Je z toho zoufalá, sám nebo s tátou si nedojde ani na záchod, neoblíkne se, nenají se, stále chce jen maminku jinak šíleně ječí... Nemluvim o tom, že chce přenýst třeba i jen 5 metrů, protože nikdo jinej než maminka mu nemůže pomoct........... chápu, že to může být období, ale už na to poukazují všichni z jejího okolí, že to není normální... zažili jste to některá? Děkuji moc...

23363
19. dub 2016

V podstatě moje malá. Vydržela týden u babičky, ale když jsem přišla já, tak jsem si ani neuprdla... ;)
V únoru jsem nastoupila do práce a malá začala trávit víc času s tatínkem... A teď? Pokud jí není opravdu špatně nebo se opravdu nepraštila, tak jsem úplně spadla z lopatky... 🙂

lajla
19. dub 2016

@kuliiiisek období... To přejde... Rady nejsou pokud nechce používat násilí s psychické natlaky... Pardon za ty slova

lajla
19. dub 2016

Ještě bych zkusila zapatrat v paměti proč ...nějaký odrazovy bod...

siiia
20. dub 2016

ježiši ani nevíš jak jsem ráda, že jsem narazila konečně taky na někoho, kdo má to samé... ne, že bych tohle snad někomu přála, ale je fajn vědět, že to není až tak nenormální....u nás to trvá teď měsíc, dceři je 2 roky a skoro 5 měsíců... neustále Já chci maminku, kamkoliv jdeme, tak najednou zásek, chytne se mě a schoulí se k mně a pořád jen já chci maminku, babička s dědou bydlí přes ulici, chodí k nám večer denně, teď jak příjdou, tak je nechce, babička ji už nesmí ani vykoupat ani dát večeři, vše jen maminka, za půl hodiny se už ale jakoby rozkouká a zase je to její milovaná babička a dědečka, ale každé hlídání je teď horor, já odejdu k doktorovi a naši tam s ní půl hodiny bojují, hystericky řve na zemi dokud se třeba nepočůrá nebo nepobleje..... nikdy taková nebyla, kdokoliv cizí ji dal ruku a řekl pojď a ona šla s úsměvem a mě udělala jen papá mami... te´d běda jak na ní třeba sousedka promluví.... hrozím se toho, jak dlouho to bude trvat... u nás to začalo dnem, kdy zemřela babička moje... měla alzheimera v konečném stádiu (byla nemocná už skoro 15 let) to ráno mi zavolala mamka a odpoledne jsme všichni jeli k dědovi domů... po cestě malá začala řvát já chci domů.. to nikdy neudělala... před barákem řev jak kráva, že tam nechce, všichni hroznou náladu a ona tam půl hodiny hystericky řvala, že chce domů... pak se šla podívat do ložnice a řekla smutně "babinka není".. a od té doby se od ní nemohu hnout, je na mne nalepená jak klíště, vše chce dělat jen se mnou, aspoň ze začátku než se jakoby otrká za půl hodiny... mám pocit, že ví, že babička je někde prostě pryč a asi se bojí, abych ji taky neodešla.... hrozně odmítala hlavně moji mamku potom, ta je od smrti své maminky na tom celkem psychicky špatně, je teď 3 týdny na nemocenské už, bere prášky na spaní a myslím, že ten stres z ní nějak vycítila.... to je jediná přičina, která mě napadá ,jak to začalo u nás... tak snad už to brzy přejde...

vopi001
20. dub 2016

Ahojky. Mám 2,5 letého syna. Teď máme období ,,jen maminka.,, Dřív se tatínek staral o snídaně a koupání. Je to asi měsíc, co vyžaduje jen mě u všeho. Tatínka odmítá. Jde se s ním pomazlit, pohrát, jen chvilku a zas jen já. Věřím, že je to zas separační úzkost a brzy to přejde. 😉 🙂

stastnablcha
20. dub 2016

ahoj.. ja som mala to iste.. teraz ked sa na tie casypozrem dozadu mi je za tym smutno 🙂 ono je uzasne ist apson na zachod sama, ale ani to sa neda ... prejde to...
aj ked.. vcera mi moja 6 rocna dcera povedala ze by chcela vratit cas, ked sme boli spolu doma a ona by bola male babatko 🙂

adelinkkaa
20. dub 2016

U nás jsem taky číslo jedna😀 furt jen maminka,maminka...Jako když není se mnou tak si na mě nevzpomene,ale jak jsem s ním tak na něj nesmí nikdo sáhnout😀furt mě objíma a říka že mě má rád,pořád samí pusinky..občas už je to unavující,ale na druhou stranu ,syn je furt se mnou,tatínek jezdí domu jen na víkendy tak se nedivím že to je malí zavisláček.zrovna dneska když mi usnul odpoledne v naruči,tak jsem si říkala ,jak dlouho mu tohle vydrží...určitě mi to bude moc chybět...takže ač je to naročný a občas z okolí slyším že bude takhle brzy rozmazlený,tak mě to nevadí..užívám si to.je to to nejkrásnější co jsem zažila🙂

kusanagi87
24. dub 2016

No já doufám, že tohle nezažiju, protože když to vidím naproti u sousedů, tak to je o nervy! Mají 3 kluky a ten nejmladší je schopný spustit takový hysterický záchvat, když jde "maminka" jen dolů o 2 patra níž pro poštu! 😕 Dělá fakt příšerný kravál a jde to slyšet i přes jejich a i přes naše zavřené dveře 🙄 Ale když ona jede pryč a už se během chvilky nevrátí, tak ztichne a je klid. Nechápu to a jestli se můj syn bude také tak chovat, tak mě asi picne.

ladyhacek
24. dub 2016

vlastní zkušenost ještě nemám (syn 13 měsíců ) ale pamatuji si že bratranec byl něco podobného (nejspíš) věk už nevím ale mohlo mu být 2-4 ? > trvalo to dlouho a tedy dodnes je málo mluvný, ale to je spíše povahou a netvrdím, že to tak mají všichni mamánci! Byli jsem na návštěvě - z obýváku mají vidět do kuchyně, ale on s námi ani se sourozenci a tatínkem v tom obýváku nevydržel šel s maminkou dělat kafe a vysel jí na noze.
Jinka syn už spal u babičky 2x - poprví se budil a plakal - ale prý né nějak hystericky. Po druhé jsem fakt váhala jestli jí ho tam dát, ale nakonec dala - výsledek? 1. jedl 2. spal celou noc > doma mi dělá pří jídle scény až to vzdám a nakojím (ono když mu rostou zuby tak moc jíst nechce) a v noci kojím tak 3x > prostě nás mají na háku a zkouší co vydržíme!

Ale je to období nevíme co se jim v hlavě děje - potřebují vědět, že jsme tu pro ně, ale asi to není dobré jim pořád ustupovat - rychle si zvyknou ☹

bachovy_esence_poradna
27. dub 2016

@kuliiiisek zažila jsem to samé co popisujete... dcerka mě neustále vyžadovala, nemohla jsem v klidu téměř nic a to už chodila i do školky...

brala Bachovy esence a během asi dvou měsíců došlo k velké změně 🙂
mně se velmi ulevilo a ona jako by pochopila, že ji mám ráda a není nutné si moji pozornost neustále vynucovat

hlavně to pomohlo rodině celkově - starší syn nemusel bojovat o svoje místo (hodně mezi sebou soutěžili) a manžel mohl obstarat dcerku zatímco já jsem třeba četla synovi... najednou bylo víc času i energie 🙂

kusanagi87
27. dub 2016

Je pravda, že na předporodním kurzu nám porodní asistentka říkala, že fungují nějaké homeopatické kuličky od Boironu. Že je dávala dceři než šla do školky, aby na ní přestala být tak závislá a zvládla to a že to fakt pomohlo. Ale že je třeba zvolit dle doporučení homeopata správné ředění a dávkování, aby to nevyvolalo opačný efekt 😀

lajla
27. dub 2016

@bachovy_esence_poradna ano bachovky správně namíchané jsou super, jen najít někoho kdo to umí

bachovy_esence_poradna
27. dub 2016

@lajla já je míchám už několik let, pracuji právě hodně s dětmi a s maminkami 🙂 viz můj blog a web

lajla
27. dub 2016

@bachovy_esence_poradna jj podle nicku mě to napadlo, super, skvěle