2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

markchina
16. čer 2009

no Vojtisek ma vetsinou rucenky teple, jeste zkousim nosanek a nekdy saham na zatylek, ale to spis, jestli se nepoti.
momin, jj, ptala jsem se konkretne na prehrady, rybniky apod. Voda nesmi byt studena, to je hlavni a pak nesmi se tam vyskytovat sinice, jinak pry hrozi ta alergie, ale jinak to neni problem. Byli jsme na kontrole ve 4. mesicich a resila jsem to s doktorem. Co se tyce koupalist, tak zase je dulezita teplota a pak chlor, ten by mohl taky drazdit. My to asi budem resit az na miste. Vojta bude mit 5,5mes., tak uvidim, jak to bude snaset.

kikyna
16. čer 2009

cepicku davam vzdy, kdyz jdem ven a podle teploty bud slinejsi nebo slabouckou. Ted doma spi v body s dl.r. a dupackama + ponozky a je prikryt perovou perinou a ma tam krasne teploucko, spoceny neni a potnicky taky nemame, tak asi budem zmrzlici 😉

vendulka
16. čer 2009

ja jsem ji jen pres hole nozky hodila plinku a koukala jsem , ze to pred chvilkou odkopla 😀

hupcza
16. čer 2009

say: no já dávám jen pokud je na rukách a fouká
říká se, že hlavičkou jim odchází většina tepla - takže v zimě lehce prochladnou bez čepičky
no ale pokud vezmu tuhle logiku i na léto, kdy jim zase narazím něco na hlavu a nemůže jim odcházet teplo z těla, musí se nutně přehřívat ....takže do kočárku nedávám (pokud není vyložený povichr)

mark: no já si stejně nedělám iluze, že někde bude tak teplá voda - v bazénech pro takové prcka mají cca 30st...a to na žádné přehradě není ani v nejparnějším létě

vendulka
16. čer 2009

asi bude po me horkokrevna 😀

sayast
16. čer 2009

hup,proto ja davam ty satecky, nejen ze hezky vypadaji,ale jsou i vzdusny 😵

markchina
16. čer 2009

hupcza, to si taky myslim, ze voda bude studena, ale uvidime. Vojtulu otuzuju, tak uvidime, treba budem mile prekvapeni 🙂 , ale jak rikas, iluze si taky nedelam. Uplne nejlepsi by bylo kdyby sedel, ale na to bude jeste brzy ☹ . Posadila bych ho na chvili do bazenku, at si to prvni leto taky uzije.

markchina
16. čer 2009

Jinak ja cepicku davam skoro vzdy, mam uplne tenkou s protahlymi ousky, bojim se, ze by mu tam nafoukalo, tak radeji davam. Od kamaradky synacek na to pekne doplatil, kdykoliv je nemocny, tak mu to sedne na usi. Rikala, ze jednou mu tam nafoukalo a od te doby se to s nim veze, jeden zanet za druhym, tak jsem opatrna.

vendulka
16. čer 2009

ja taky davam cepicku...radeji,ale pokud jsou tropy a nefouka, tak ji ju sundam z hlavicky

momin
16. čer 2009

Taky bych chtela aby Danecek uz v lete sedel. Strasne se snazi z lehu zvedat do sedu ale vubec mu to nejde... tak se vzdycky vsteka a kdyz ho jakoby posadim tak je spokojeny.. polozim a zase je kraval... 😀 Ale myslim ze jak zjisti ze se v kocarku muze chytit tech kraju tak si sedne.. Jeste nechyta vubec nic... 😒 Ale sam sedet asi tezko.. To veruska takovy problem nema... 😀 😅

vendulka
16. čer 2009

tak sezeni ja teda neresim...az to bude, tak to bude...jsem rada, ze se mi zatim tolik nehyba a ze mi aspon nikam neutece a nikam neprevali

hupcza
16. čer 2009

mark: no ..u nás se sedět nebude ...ondří je sice šikulka (dneska se dokonce sám otočil na bříško)..ale nedělám si iluze, že v létě by snad mohl sedět 😀

no tak třeba včera jsme seděly s kámošlkama na zahrácde, takže v závětří a bylo skoro 30 st. - čepičku nedávám - navíc u nás je to dost neoblíbený kus oblečení 😅

say: no jo ..ale kluk v šátečku by vypadal jako tooo ...no však víš 😀

sayast
16. čer 2009

tak s lebkama 😉 😀

hupcza
16. čer 2009

mom: tobě ve dvou měsících sedá? nekecej? u nás se pasou koně a začínáme se přetáčet
teda ne že byi to chybělo, ještě máme moře času, že jo 🙂

markchina
16. čer 2009

hmm, to ja vim, ze na sezeni je jeste spousta casu, taky to nebudu resit, at to zvladne sam. Dnes si z briska na chvili klekl na ctyri, byl to jen moment, ale ty decka se uci tak hrozne rychle. Mel natazene rucicky a najednou klek a zpatky.

hupcza
16. čer 2009

mark: to je fakt ...každý den nějaká novinka 🙂

momin
16. čer 2009

Neseda sam. Ale moc se snazi..zveda hlavicku i zadicka asi do pulky ale proste mu to nejde... My zatim ale jeste ani nepaseme ani se moc neotaci na bok.. na brisko uz vubec ne.. Ale do sedu by chtel... 😒 myslite ze ma jeste cas na paseni? asi uz moc ne co.. je pravda ze my ho moc na to brisko nedavme kdyz se mu to vubec nelibi 😒

hupcza
16. čer 2009

mom: já ych ho alespoň na pár minutek každý den dala ....tím nic nezkazíš 😉 ale je doré ho korigovat ...srovnávat, když se má třea tendence klopit do jedné strany, tak ho podepřít z boku třeba loktem

hupcza
16. čer 2009

kecám - předloktím 🙂

momin
16. čer 2009

😀 loktem by se to delalo blbe.... 😀 Ok ja to teda zkusim🙂

markchina
16. čer 2009

momin: paseni by mel zvladnout do 3.mes., na pretaceni na brisko ma jeste cas. Na brisko bych taky davala, tim se formuje zakriveni patere, ktere se deje hlavne do 3. mesice, proto je poloha na brisku tak moc dulezita. Zacinej postupne a prodluzuj cas, uvidis, ze se mu za chvilku bude na brisku libit 😉 .

momin
16. čer 2009

Zkusim to... me je ho lito kdyz krici a nejde mu ta hlavicka udzet a zobe do deky.... Ale musime to zkusit. Do 3 mesicu nam chybi 4 dny... 😒

mamlas06
16. čer 2009

momin nic si z toho nedělej, 4 dny je dlouhá doba a děti opravdu dělají obrovský pokroky přes noc. A úplně tě chápu, když Kačí pláče ať už je příčina jakákoli, trhá mi to srdce...

markchina
16. čer 2009

jj, souhlasim, deti delaji pokroky kazdy den, jen nepolevit a cvicit to, zkousej to treba na mici a nos ho v tygrikovi, proste zvykej ho na tuhle polohu, az bude umet hlavicku udrzet, tak se mu na brisku bude libit a az se nauci sam pretacet, tak ani na zadech nevydrzi 😉 .

simounah
16. čer 2009

Pokud je venku teplo dávám triko s krátkým rukávem a kraťase+ponožky, nebo kraťasový overal s krátkým rukávem.Po ruce mám tenkou deku na přikrytí pokud začne pofukovat. Ale jinak nezakrývám. Pokud nefouká na hlavu nedávám nic. Když jo,tak takovou pláťenou kšiltovečlu s překrytím na ouška. Pokud není teplo na krátký rukáv, tak triko s dlouhým rukávem a tenké dlouhé gatě. Dřív jsem ho oblékala víc (jak se říká 1 vrstva navíc), ale už je větší a v létě když je nad 20°C mu přece taky nebudu dávat dlouhý rukáv, tak už jsem začala s těma krátkýma. Když jsem na něj šáhla tak mi přišel hodně teplý - určitě je jim horko mrňouskům - takže už oblíkám stejně jako nás.

V noci má overal s dlouhým rukávem a zdá se mi, že i v tom mu je horko, ale ten zatím měnit nechci, když se začíná odkopávat.Akorát místo duchny (pod kterou mu bylo horko) jsem dala na léto tenkou deku. A spí líp.

My přez den nakrmíme, pak si hraje ...když ho to nebaví, tak musíme začít koukat na TV nebo chodit po bytě a až už začíná být třeba po hodině unavený, tak usne...ale max na půl hodinky nebo hodinku. Víc ne. Přez den usne tak 3x. Kočárek byl vždy jistota, že tam se uklidnil a hned spal třeba i 3-4 hodiny, ale poslední 2 dny ječí doma i když ho chováme i v kočáře (že musím dom, nebo venku na mě každý kouká co se děje) - nevím čím to je? Bříško ho nebolí........podle mě pláče, že chce spát, ale ne a ne zabrat a pak třeba až po 30minutách usne...ale dřív stačilo uchovat třeba 5-10minut a klid. Teď řev jakmile ho položíme, nebo snažíme v leže ukonejšit. tak ho musíme dát do klubíčka, aby viděl.....a až po únavě nějak usne. Taky vám to nějaké mimčo dělá? Našemu malému je 3 měsíce a 14 dní.
V noci spí naštěstí dobře a usne v postýlce sám (stačí pohladit po čelíčku a dát dudlík), ale přez ten den fakt katastrofa s tím pláčem. Do těď neplakal vůbec. Nevím ... že by mu třeba rostly zuby? ...ale to se mě zdá brzo 😒

momin
16. čer 2009

Danula place pred spanim vzdycky unavou.. nekdy 5 minut nekdy i pul hodiny jak pises ty. A vecer je to uplna hruza.. ty nase vesele vecery se zase vratily.. meli sme chvili klid a uz je to tu zase.. vecer pred spanim vydrzi rvat i hodinu.. oci se mu zaviraji ale nespi.. 😒
mamlas06 a markchina : snad to dozenem 🙂 kdyz ho nosim na ruce na brisku tak mu to nevadi ale jak ho polozim je to konec. Budem zkouset a uvidime.. 😉

hupcza
16. čer 2009

mom: to je proto, že nemá vyposílené svalíkyna krku ...ale u nich to jde rychleji než posilování u nás 🙂
za pár dní u toho plakat nebude
neo zkus takouvou light variantu ...polosedni/pololehni si a polož si ho na see - bříško na bříško - bude u mámy a bude se tu hlavičku snažit zvedat třeba za hlasem ..no ale trápení bude menší, když tam je ta máma

jinak my máme dnes premiéru - samostanou otočku (dokonce opakovaně)
fakt dělají pokrok každý den

sim: třeba spurtík

jinak v kočáře se u nás mo nespí ..a už vůec ne takovou dobu (nevzpomínám si ani na půlhodinový spánek 😀)
kdyy ondra spinkal tak, jak píšeš, skákala bych metr dvacet lahem 😀
já uklidňuju, pokud to je nutné v karpovi - pevně zavinout, houpat a ššš

no a na tv nenechávám dívat vůec - i když má tendence, když jsou zprávy kukat - na to má dost času 🙂

mamlas06
16. čer 2009

naše malá ječí když ji chovám v klubíčku a ona nevidí kolem sebe, jakmile si ji položím buď na rameno nebo tak aby viděla kolem sebe tak je klid. Už je to holka zvědavá a musí se kolem ní pořád něco dít
hupcza - asi jsem mimoň, ale co je to karpa nebo karp či jak se to vlastně jmenuje? 🙂

simounah
16. čer 2009

hupcza: tak on na tu TV zas až tak nevydrží koukat, ale když uvidí, že to tam bliká, tak aspoň na minutku přestan řvát....ale pak zase na novo 😒

No my do teď právě spali v kočárku nádherně - když jsme zastavili tak se teda někdy probudil, ale kdybych jezdila spal by klidně i 5 hodin v kuse. Mohli jsme nakrmit a hned ven s kočárkem na 3-4 hodinky spinkal a nanvo nakrmit a zase ven a zase spal.

Ten spurtík jsem myslela, že bývá jen v jídle? že jí častěji? ....a to teda poslední týden jí míň než obvykle...tak to taky nevím proč....ale kdyby měl hlad, tak si řekne...třeba je mu horko a jí míň

momin
16. čer 2009

Hupcza chtela sem tu dat simounah ten odkaz kde je psane o tom placi..co si mi kdysi posilala ale nemuzu to najit... 😖 mimca uz vam spinkaji?