2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

petreva
12. kvě 2009

Ahoj Momin, jo jo, pořád se snažíme obě dvě....Elenka baští 60-120. Snažím se několikrát denně odstříkávat, ale s takhle aktivním mimčem to jde těžko, když jsem s ní sama...přes den málo spí a u kojení neusne nikdy...nejhorší je doba po šesté odpol...to už je nějaká přetažená, nervní a špatně jí no a pak prostě brečííííí...tím jak si odstříkávám, tak v případě dokrmu už nepoužíváme Nutrilon, ale mlíčko...řeknu ti ale je to pro mě dost psych. i fyzický boj...chtěla bych vydržet aspon 3 měsíce..uvidíme, nechci nic lámat přes koleno 😉
E. má taky stolici tak 1x za 2 dny 😉
A co tobě, je lépe? Odpočineš si? Já tedy moc ne e

momin
12. kvě 2009

Ja od te doby co se netrapim s kojenim se mam uplne skvele. i Danecek je konecne napapany a klidny.. V noci se mi budi jenom2x!! je to o 100% jine... A tatka vam nepomaha?

petreva
12. kvě 2009

Momin, tak to je jistě lepší tak, jak jste to udělali...nevidím na tom vůbec nic špatného...mnohem lepší je být v pohodě, cítit se dobře a i kloučkovi je fajn, tak co víc chtít.
Taťka je přímo zlatej a pomáhá jak může, ale chodí do práce...takže přes den až do odpoledne nebo spíš navečer jsme samy holky 😉 , někdy už padám na hubu,přijde mi, že je e. nějaká hyperaktivní...skoro nespí, už drží hlavu, otočí se z bříška na zádíka...no čumím na ní jako blázen...to otočení bylo asi spíš náhoda...stalo se to tak asi 5x. To je jedno. Ona fakt neposedí , teda spíš "nepoleží" v klidu, pořád s sebou šije, povídá...
Musím běžet, jdem kojit a pak ven...aspoň tam bude spinkat...jůůů už huláká. Mějte se moc hezky, i když asi prší 😒

markchina
12. kvě 2009

Nazdar holky, ja vas teda obdivuju, docela boj s tim kojenim. Ja mam nastesti zatim pohodu, snad se to nezmeni. Doktor mi ted na 3 mesicni kontrole rikal, ze v tomto mesici je velice casty ubytek mleka, ale zatim nic nepozoruju, tak norm. plne kojim dal a malemu to zatim staci a prospiva taky pekne. Ve ctvrtek ho merili a vazili, ma 65cm a 6300g, takze krasny. Vojtiska ukladam v 8vecer a budi se mezi 4-5h. rano, v noci ho nebudim. Ted jsme na tyden u mych rodicu v Ostrave, tak se budu trosku driv, ale jsem rada, ze krasne usina. Trosku jsem mela obavu co s nim udela cizi prostredi. Vcera se vzbudil pred 2h. a dnes az po 3h., takze sand se mu to zas upravi. Jinak mam rada meltu, tak denne vypiju asi 2l 😀 , mozna proto je mlicka zatim dost.
Holky, davate svym mimcum cajik? a jestli jo, tak jaky?

momin
12. kvě 2009

Ja davam cajik hermankovy od Hiipu..z lekarny. Ale to proto ze davam UM... pri kojeni se myslim nemusi,ale muze. 😉

markchina
12. kvě 2009

Ja davam taky hermankovy od Hipu a taky fenyklovy. Davam mu cajiky na to jeho bolave brisko a myslim, ze je to asi zatim nejlepsi prostredek na prdiky. Jinak bych nedavala, ale fakt to zabira, navic bude vic a vic horko, tak tekutiny nejsou na skodu, ne? 😉

momin
12. kvě 2009

taky si myslim. A ten feniklovy davame taky. Stridame to s tim hermankovym protoze nas taky to brisko porad trapi... 😉

veruska007
12. kvě 2009

Ahojte, tak ja kojim a dokrmuju sunarem, odhadem tak 50:50, maly papa sedmkrat denne, coz je super, jeste nedavno to bylo 14x, a to jsem myslela, ze mne trefi 😝 . Cajika nedavam, ale vcera tu byl hrozny hic, 29 stupnu, a maly venku kricel zizni, chudak maly, tak jsem si rikala, ze budu muset koupit dudlik a zkusim mu davat prevarenou vodu. Doktorka rikala, ze radsi vodu nez caj a caj nejlepe bylinkovou smes pro miminka. Hermanek asi nedam, sama mam alergii na kde co a po hermanku mi oteka pusa, tak at do malyho nepodrazdi 🙄 . Zrovna jsem se s nim vratila z knihovny, byli jsme na prochazce v satku a parada, spinkal tam jak andilek 😵 . Akorat jsem zvedava, jak dlouho ho tak vydrzim nosit, ted ma uz 4 kg a je to trosku horsi... mam totiz skriplou krcni michu a docela problemy s pateri 😠 . Ale jinak je satek suprova vec!

simounah
12. kvě 2009

My dáváme od Hero Sunárek fenyklový nápoj a od Hami heřmánkový čaj, střídáme to.

petreva
13. kvě 2009

Holky a kolik toho čajíku? A lahvičkou?MARKCHINA, ty kojíš a taky používáš na čajík lahev? A kdy pijí dítka čaj?
Včera byl zas večer!!!! Ale E hlad asi neměla, nechtěla ani prso ani prst se sondou...jedla v 17.40 a pak už ne až jsem ji musela vzbudit ve 4 😅 . Usnula v 20.40 😅
Jsem z těch jejích večerních histeráků vyřízená...a vůbec je nechápu ☹

momin
13. kvě 2009

my davame max 100ml ale ani to vetsinou za ten den nevypije. je to napsane i na obalu.
Petreva drz se,nemas to lehle.... Musis ji na to papani budit? ja myslim ze by se ohlasila sama kdyby mela hlad ne?!

simounah
13. kvě 2009

My dáváme mléko z flašky Avent-dudlík č.2, a čaj dáváme Avent-dudlík č.1. Já mu dávám čajíku tak 2x denně po 20-30ml. Jen trochu. Náš malý má hysteráky jen když se mu chce spát a nemůže usnout. Jak už začne být nevrlý a vykřikuje nasraně, už vím, že musíme začít uspávat. Večer, když jde spát kolem 20hod, tak taky vydrží spát do 4 do rána - nebudím ho. Kdyby měl hlad, tak se vzbudí sám. Jsem ráda, že se vyspíme oba dva 😀

simounah
13. kvě 2009

...a ten čaj mu dávám, když to vypadá, že má třeba brzo hlad (dřív než po 3 hodinách od předchozího jídla) - že ho jako ještě nachvilku ošidím, a nebo mu to někdy dám i před krmením. Ale to mě pak sní zase míň mléka.

Veruska: vy nosíte v šátku? Taky bych chtěla, ale už se mi do něj nechce investovat. Máme klokanku chicco, ale zatím nepoužíváme, čekám až bude malý mít pevnější hlavičku. Ale stejně je to jen na občasné nošení - asi to není moc zdravé. Ten šátek je určitě lepší na tohle.

Holky chodíte někdo na plavání do vany od 2.měsíců? Jestli ano co na to miminko? Líbilo se to? My jdeme poprvé ve čtvrtek a jsem zvědavá co Tadík na to 😒

Chtějí vám ty vaše mimča zvedat hlavičku při pasení koníků? Ten náš lumpík zatím moc nechce - lenoch jeden. 😀

simounah
13. kvě 2009

petreva: koukala jsem vám do albíčka a vy už pěkně držíte hlavičku 🙂 šikulka. A to jste mladší. No nic budeme muset častěji trénovat ať to doženem.

momin: máte doma krásného vlasáčka 😵 . Já jsem vždycky chtěla takové vlasaté miminko a nakonec jsem byla ráda i za těch pár vlásků co jsme měli 😉

markchina
13. kvě 2009

Tak ja davam cajik 2x denne 100ml, pije z flasky lovi s dudlem c.1 pro nejmensi mimi a zatim z prsa pije krasne. Davam mu pit behem dopoledne mezi kojenim a pak odpoledne,plinky ma pak pekne procurane. O plavani zatim uvazujem. Na brisku pase krasne,dokonce propina lokty, na bok se zvlada otacet taky pekne a vcera se mu povedlo 2x otocit na brisko,jsem cucela jak blazen🙂.

veruska007
13. kvě 2009

Ahojky, Honzik mel vcera 8 tydnu a hlavicku drzi nadherne, drzel ji docela slusne uz po navratu z porodnice. Pry je to tim, ze se narodil jako drobecek. Ja pry na tom byla stejne, behala jsem v sedmi mesicich. Tak to jsem zvedava, kdy budu pobihat za tim nasim slunickem.

Jj, nosim satek, ale zatim jen na kratsi vzdalenosti, kdyz jdu nakoupit, do knihovny, s odpadky nebo jen nekam narychlo potrebuji dojet tramvaji. Na pravidelne prochazky chodim s kocarkem. Satek si nemuzu vynachvalit, Honzik tam krasne spinka, uvazany je za chvilinku, mam Sanami, stal me nejakych 1200,-,ale urcite se to vyplatilo. Manzel se tesi, ze budeme moct chodit na houby 😅 . I kdyz teda v lese jsme byli uz trikrat, ale vzdycky s kocarkem, mame super, Bambi, i kdyz mame kolecka s aretaci, v pohode zvladaji oranici, kamenitou cestu, jizdu pres lesni koreny i sraz ke studance 😎 .

Tak to pak popis, jaky bylo plavani... ja nad tim taky uvazuju. Honzik je vlastne "ryba", vanicku miluje... ale na bazenkovani s nim mam stejne strach, oba mame s manzelem dost silny ekzem, kazde rano maleho prohlizim div ne loupou, ale zatim se drzi 😵 .

mamlas06
13. kvě 2009

Ahoj maminy, jdu se k vám ohřát 🙂 Teda MY - společně s naší princeznou Kačenkou, narodila se 7. března (ve 38. týdnu s mírama 49 cm a 2,8 kg)...
Napřed vás zkusím dočíst a pak přidám snad i nějaké vlastní postřehy 😉

ambret
13. kvě 2009

Ahojky, taky se přidám, mám 10 týdení holčičku Nelinku. Narodila se 2.3 s porodní váhou 3960g a 52cm 🙂

glumy
13. kvě 2009

Ahoj holky, tak jak se máte?
simounah: náš Kubík je taky docela lenoch a pasení mu zatím moc nejde. Poslední dobou ho trápí bříško, takže když chceme trénovat pasení, moc se mu to nelíbí. Na začátku června jdeme na tříměsíční kontrolu, tak snad to doženeme a nebudeme muset na rehabilitace.
markchina: děkuju za radu, koupili jsme Baby Calm a je to lepší,ale ještě to není úplně ono 😖 Včera manžel přivezl proiotické kapky, tak snad pomůžou. Tady v Čechách stojí 600 a na Slovensku polovinu, tak máme alepoň dvoje 😀
Ještě by mě zajímalo, jak Vaše mimča spí večer? Jak dlouho? Kubík vydrží max 5 hodin, ale teď nějak víc jí, takže spíš jen ty tři hodiny 🙄

momin
13. kvě 2009

ambret: tolik deti a same holciccky.... Jak se to dela? 😅

mamlas06
13. kvě 2009

Tak jsem na vás obětovala volnou hodinku a dočetla vás 😀 A mám pár poznámek 😉

kojení - taky s ním dost slušně bojuju, týden v porodnici dostávala malá z flašky, tak si dovedete představit pak ten kravál doma. A dost mi na mlíko pomáhají homeopatika RICINUS COMMUNIS 5 ch (5x denně 3 kuličky) a taky piju hodně caro s mlékem popř. čaj pro kojící

spaní - asi měsíc jsem Kačí dávala střídavě na P a L bok, pak jsem zkusila na záda a ona si sama vybírá jestli chce na záda nebo na bok, celkem slušně se přetáčí 🙂 Takže ji jen lehce zavinu do rychlozavinovačky, aby měla volnost pohybu

neklid - jednou jsem zahlídla Sama doma a mluvili tam o neklidných dítkách. Potřebují být v hnízdečku, nemají rádi tvrdou a rovnou podložku. Tak přes den dávám Kačí do kojícího polštáře. A taky hodně pomáhá pevné zavinutí (fakt pevně přivinout ručičky k tělu, aby sama sebe nerušila).

no a pak jsem toho chtěla ještě asi víc napsat, ale momentálně mám okno. Znáte to, taková prapodivná vykojená demence..,, 😀 😀

markchina
13. kvě 2009

Nazdar holky, vitam vsechny nove maminky 🙂 .
glumy, jsem rada, ze ti to trochu zabralo. U nas je to podobny, baby calm neni 100%, ale bez nej horor, takze davame pravidelne, sab i lefax jsem dala pryc, stejne jako prob. kapky. Tento mesic by mel byt posledni problemovy, alespon dle pana doktora, za chvili mu budou 4 mesice a to pry poznam zmenu.
Ale asi se nam vyskytl dalsi problem - zuby 😠 . Desne zacal slintat, vsechno rve do pusinky a nekdy bezduvodny neutesitelny plac a pak zas klid.
ambret, tolik holcicek, to je teda obdivuhodne, kolik jich jeste planujete? 😉 😀
S tim spanim je to ted na navsteve trosku horsi, spi tak 5-6hodin, doma i tech 8-9 v tahu. Jinak pres den tak 4x po 45-60min., v kocarku i 1,5h, jak kdy.
Chtela jsem se zeptat, jestli neznate nejakou dobrou webstranku, kde se da neco docist o vychove deti a nejakych zajimavostech, jako napr. krmeni, vyziva apod? Budu rada za tipy. Popr. jestli znate nejakou knizku, ktera se vyplati koupit.

mamlas06
13. kvě 2009

Markchina - stránek je spoustu, jde o to jestli chceš diskutovat (www.emimino.cz, www.baby-cafe.cz) nebo jen čerpat info (www.babyweb.cz)...

Holky už jste měřily prckům teplotu? Mám takovej asi blbej dotaz ale jak hluboko strkáte rychloběžku do zadečku? 😕

petulka12
13. kvě 2009

Ahoj holky ráda bych se k vám přidala
mám 2 měsíčního chlapečka Adama...
taky nás dost trápí bolavý bříško, zkusili jsme všechno možný od Sab simplexu po probiotický kapky,ale všechno marný, doktor povídal že to musíme prostě vydržet, ikdyž někdy to je k zbláznění jak pořád pláče

mamlas06
13. kvě 2009

Tak s bříškem máme problémy taky, zkoušíme fenyklový čaj a mazat Pupíkem (Mudra radila při mazání přitlačit a vždycky po směru hodinových ručiček). A taky pomáhá nošení v šátku. Teď navíc nebyl už týden bobík, tak se obávám aby k větrům nepřibyla zácpa ☹ Už jsem dokonce viděla i první slzičku, chudáček malá... Člověk si přijde takovej bezmocnej 😕
Abych si tu ale jen nestěžovala - uz se taky vědomě smějeme a to je taaak krásnýýý 🙂 Jsem zvědavá jak budu reagovat na první žvatlání když z těch úsměvů jsem úplně mimo 😀

petulka12
13. kvě 2009

to mě malej taky slzí a já někdy s nim jak je mi ho líto když ho bolí hodně to bříško, snad už to bude lepší v těch 3 měsících
jinak už se taky smějeme, to je boží, jen když ho chci vyfotit tak se neusměje a už vyluzuje takový zvuky jako grrr a uáá, to je srandovní

markchina
13. kvě 2009

holky, nepotesim vas, na kontrole mi doktor rikal, ze 3mesicni koliky vrcholi prave tim 3. mesicem, takze ten 3. mesic je nejhorsi, ale zas je zlomovy, takze by to od 4. melo byt uz lepsi. Vazne to chce vydrzet 😉 .

petulka12
13. kvě 2009

mě doktor taky povídal že to někdy bývá i do půl roku,doufam že to náš případ nebude

simounah
13. kvě 2009

Tak já to musím zaklepat ťuk ťuk, že bříško ho přez den nebolí vůbec (a ani nebolívalo),budíval se dřív nad ránem v 5hod (to měl Nutrilon), ale co jsme změnili mlíčko na Hero Baby Lactum, tak je to lepší (asi ho tak nenadýmá a víc mu sedí) a už se budí s úsměvem. Dáváme ale teda taky Sab simplex i probiotické kapky a každé ráno mastíme bříško gelem Pupík.

Tadík už se taky směje a je to opravdu hezký pocit. Dokoce, když ho otáčím na bříško, tak se tomu směje nahlas 😀 😀 je to srandovní - jsem si první myslela, že se mě to zdá, ale fakt se řehoní nahlas 😀 . Teď objevil, že má pěstičku a dá se nacpat do pusinky a moooc mu chutná 😀 😅 . S hrazdičkou už si vyhraje tak 10-20 minut - mlátí ručičkama a snaží se něco chytit 😅 . Začíná to být s tím mimčem - čím dál zábavnější 🙂

simounah
13. kvě 2009

Teplotu měříme běžně sem tam - jen pro kontrolu. My máme teda digitální teploměr a zasouvám tu stříbrnou špičku celou což je asi 1cm. Ale když se někdy nemůže vykakat - používáme tu oranžovou trubičku do zadečku a tu zasouvám i 3 cm a jezdím s ní sem a tam (asi 3x) a hned se vykadí a je pokoj. Takže když tlačí a vidím, že mu to nejde, tak mu pomůžu. Až bude starší, tak snad to bude lepší.