2leté dítě přes den nechce spát nebo usne na gauči

sedmikraska84
5. pro 2017

Ahojky.Mam už skoro dvouletou a už tak od 15m nechce spát přes den.Uz jsem dvakrát zkoušela zavádět pevný režim spaní cca ve 13h a to nejdřív neslo.Porad brečela a třeba hodinu a pak usnula a jen na půl hodiny.Pak začala sama usínat na gauči cca mezi 13-14h a to trvalo tak dva měsíce a ted už zase nechce spát vůbec. Max vytuhne v 16h protoze je už unavena. Už nevím jak na ni.V postýlce se mi to nedaří a na tom gauči je to taky blbý. Musím u ni ležet a to lezim třeba 1h a nic a když usne tak zase nic neudělám když spí v obýváku. Jak to děláte vy s dvouletakama? Mate pevný režim který funguje nebo prostě máte taky nespavce?

konidana
5. pro 2017

Od roka a půl spaly jen když byla příležitost (v autě , u pohádky při velké únavě a pod.). Když už odpadly, tak většinou až odpoledne nebo v podvečer. Spaní po o se jim vrátilo zase až ve školce. Přičítám to pevnému režimu, dřívějšímu vstávání, motivací okolím a tak 🙂

syrinxka
5. pro 2017

Dcerka 22měsíců mi usíná po obědě každý den kolem 13.h. Naobědvá se, chvilku pohraje nebo čučne na pohádku a jde se. Akorát jsem si ji naučila na to, že spává v naší velké posteli a chce houpat (lehnu si na bok a ona přes mě a houpu dokud neusne) a nebo poplácávat po zadku :D Většinou usíná 15minut ale někdy i tu hodinu to trvá, ale usne. Většinou spí tak 2h. Jsou ale dny, kdy ji zlobí zuby nebo na ni něco leze a to mi také nechce spát. TAk ji nechám ať si usne třeba při malování na stole a jen ji pak přenesu a nebo odpadne kolem 16-17.h a to je pak pěkně na prd, ale vyjimečně se to stává i u nás :(

sedmikraska84
autor
5. pro 2017

@konidana jj,to je fakt,zkoušela jsem pevný režim,ale nevydržela jsem to dlouho,stejně mi přišlo,že se jen trápí,když se jí nechce spát.Tak asi to nechám zatím na ní.Ale to usnutí později odpoledne je už blbý no.

kika266
5. pro 2017

@sedmikraska84 Mame pevny rezim, teda se o to aslespon snazim. Ted zacala mala chodit do skolky, tak vstavame brzy a kolem 12 hodiny obedvame a pak jde spinkat, jedeme podle harmonogramu skolky, at pak nema problem ze nechce spat. 🙂 Co chodit dopoledne na prochazky at se unavi a pak usne?

sedmikraska84
autor
5. pro 2017

@kika266 na procházky chodíme,je fakt že teď byla hodně nemocná,po měsíci třikrát antibiotika,tak jsme byli hodně doma a nějak se to rozhodilo vše.No musím to nějak zase zkusit dát trochu do nějakého režimu.Ty fungují snad na vše🙂

verusky
5. pro 2017

take myslim, ze je to tim, ze nebyla venku a s nemoci je nesva. ja mam skoro dvouletaka, ten teda potrebuje spat, je zlaty a takhle byla v jeho veku i jeho starsi sestra (ma ted tri a ctvrt, ja ji po obede (skolce) uspim, ale kdyz jsem v praci, babicce se to nepodari). dve nejstarsi nespaly ani jedna od roku a trictvrte a bylo to naaaarocneeee, u techto mensich si nenecham tolik "kalet na hlavu" a spat se musi 🙂 ja bych tedy co nejvic unavila... muj dvouletak je hoodne zivy a jeste se nestalo, ze by nechtel spat. ale je to dite od ditete, kdo je klidnejsi, ten pak spat tolik nepotrebuje, nicmene vhodny je alespon odpocinek v luzku u pustene pohadky na cd...

swetlusska
6. pro 2017

Některý děti jsou prostě nerežimový. Náš spí zásadně "někdy" dopoledne, tzn. před obědem. A pak kdykoliv odpoledne až když je prostě unavenej, třeba i v 16 nebo 17 hod. Nějaký režimový opatření a dlouhý uspávání v "určitou hodinu" se mi nevyplatilo, bylo to marný, tak jsem to prostě vzdala.

vercik83
6. pro 2017

Mně dcera před 2 rokem přestala chtít spát, poŕád jsem ji nutila a byla z toho nervní. Nakonec jsem to vzdala a ulevilo se nam oběma. Ve školičce jim normálně spala. Doma by neusla pokud bych ji dávala, vyjímečně někde odpadne sama

kika266
7. pro 2017

@sedmikraska84 Jo rezim je zlata vec, tak jsem s malou nejakou dobu bojovala. Hlavne kdyz ostatni ten rezim nerespektuji a nedodrzuji, tak potom je to blbe. Nez to pak vratim do normalu, tak je to silene. Mala je pak vzpurna. Jak jste doma nemocni, tak to se pak tezko dite unavuje, to znam 🙂, nejlepsi jsou na to prave prochazky, to je pak mala krasne unavena 🙂

zarecna
7. pro 2017

Rezim rezim, rezim a vydrzat. Mojho 2 rocneho budim o 6.30, zaspava o 11:30, spi do 13:30 ( budim) o 19:30 je v postielke a zaspava. Ja mam dve mrnave deti a bez rezimu by som si to hodila. Uz sme dokonca dosli an level,ze sam ukaze, ze ide spinkat a zaspi sam... ( nikdy som nenechala vyrevat proste na to dozrel), mal fazu, ked skusla nespat, ale to bol poobede na mrtvicu a zaspaval o 18:30 na noc....cize som rposte vytrvala, vzdy ukladala, zacala budit o 15 minut skor, ukladat na obed o polhodku neskor a vsetko sa upravilo. V lete mal tiez tendencie zaspavat dobrezene o 20:30 a neskor...smola, treba len vytrvat. KEd ti vtuhne oko,o 16tej viditelne ten spanok potrebuje.

alkuska
7. pro 2017

Moje dcera má 22 měsíců. Pevbý režim jsem se nikdy neobtěžovala nastavovat protože vždy byla velmi spavá a neměli jsme problém, řídila si to celkem přesně sama. Momentálně spí po obědě cca hodinu a půl, ale časy neřeším. Ráno vstává mezi 6.30 až 8.00, já vstanu podle ní, když někam ráno musíme odejít, nastavím budík a vzbudím ji. Po o usne mezi 12 a 14.30, to záleží co děláme dopoledne a kdy přesně ji ukládám, máme dopoledne různý program. Někdy v posteli vyzunkne mléko a vyleze zase ven se pokakat, tím se to celé výrazně posune. Už se mi teda několikrát stalo že nezabrala až do té půl třetí, takže to má pak smůlu a spat ji nedám až do večera. Spát večer dávám po 21, když nespí celý den tak před 20. To jediné, co mi vadí na našem "nesystému", je to pozdní usínání, ale ona prostě dřív neusne a přes den ten spánek ještě potřebuje, takže tak, no. Rajtuje v posteli klidně přes hodinu, skáče mi pomalu po hlavě a zalomí to stejně až mezi 21.30 až 22. Ještě v létě usínala po 20 hodině, takhle si to posunula během podzimu (dávali jsme ji spát pořád stejně, ale ona prostě neusnula). Počítám že se to srovná až začne chodit do školky a bude mít pevný čas vstávání a celkově denní program, ale zatím to prostě neřešíme. A taky čekám druhé mimčo, takže možná s ním to nějak předělám aby šla večer dřív, uvidíme. A taky jsem teď tak unavená že mi vyhovuje že nemusím vstávat v 6.

sedmikraska84
autor
7. pro 2017

@alkuska no mě právě dcera vždy vstávala půl šestá a nikdy dýl a až ted co nespí přes den tak spí zase dýl ráno a to je něco co jsem neznala,je to příjemné,no budu to upravovat,ale zatím se mi to nikdy nedařilo,jen se řevem🙂asi to zavedu radši dřív než se mimi narodí🙂 a kdy čekáte?my v dubnu

blahova_andrea
7. pro 2017

já mám naštěstí spavce 😀 ale kolem toho druhého roku taky přišla krize, že už nechtějí, ale trvala jsem aspoň na odpočinku. stanovili jsme si čas, za který když neusnou, tak je pustím z postýlky. někdy spali, někdy ne a časem zase spali v pohodě. dceři byly v srpnu tři a zatím spává, i když teď už jí nevadí, když třeba den vynechá. ale nespát pravidelně by ještě nezvládla. max. třeba dva dny v týdnu. syn přestal spávat poo až v pěti letech.
já fakt trvala na režimu. synovo spaní jsem i potřebovala kvůli mladší, prostě, aby byl klid, ideálně, aby spali oba 😀 nebo aspoň aby odpočíval a mohla spát mladší. byla jsem neoblomná, tak to rychle pochopili. to, že to nikdy nevydržíš dlouho je nedůslednost a děti to vědí, cítí a tím víc jsou na koni. znám to. trpím tím v jiných oblastech. ale nejde být pes ve všem, že? 😅

petronellarikov
7. pro 2017

A v kolik chodi vecer spat a v kolik se rano budi??
Dceri je 2,5 roku a ted uz tak mesic taky odpoledne nespi. Ale zase vecer chodi nejdele v 8 spat a rano se budu nejdrive v 9.
Pred tim mesicem se budila rano kolem 7 a odpo si schrupla na 2 hodky, ale vecer chodila spat az tak v pul 10..Ted bez spanku mi to vyhovuje vic 🙂
Jinak jsem ji nikdy neuspavala.

alkuska
8. pro 2017

@sedmikraska84 Já na konci května. Mě taky dřív vstávala dřív ráno i před šestou, prostě se to mění. S tím jak tady holky píšou že spát musí, já nevím, no, Já jsem ji kolikrát uspávala i hodinu a půl a někdy prostě neusne, tak co mám dělat? Skáče po posteli plná energie a něco povídá... Přijde mi že tím akorát ztrácím čas a stejně to nikam nevede, když se jí nechce. Když je unavená, zalomí to bez problémů, takže zase lámat to přes koleno taky nejde. Právě kvůli druhému, nedovedu si představit že budu hodinu a půl uspávat starší dítě aby za každou cenu spalo a to malé zatím co?

sedmikraska84
autor
9. pro 2017

@alkuska já na začátku dubna🙂 no já souhlasím a mám to stejně,ležím s ní i hodinu a půl a nic a jsem akorát naštvaná,že strácím čas,přesně,když je unavená tak se mi i stane,že ani u ní nejsem něco dělám a je hned tuhá🙂asi to nemá cenu nějak hrotit,znám spousty holek co jim děti nespí už od roka a půl,každé je jiné a třeba se to změní školkou🙂jak se tu píše

silvousek96
9. pro 2017

Mě dcera usne když je unavená a nebo pokud vyloženě chci aby spala, dám ji do postele, lehnu si vedle ní, pustím frekvenci 1, protože když něco hraje, mohu já dělat doma něco a nemám strach, že bych ji vzbudila. Spává v loznici, takže když se pak ozve druhá dcera, tak ji to také nevzbudí. Když ji uspávám že spolu ležíme, lezim na kraji abych mohla odejít. Usne jak kdy podle toho jak je unavená - někdy usne do 10ti minut, někdy protestuje, takže na ní mám ruku a prostě ji nepustím a někdy třeba usne fo půl hodiny. Musím s ní mít trpělivost, ale když chci aby spala - spí. 🙂

silvousek96
9. pro 2017

Včera si dokonce sama lehla docela dost vtipně místo do postele tak ležela mezi dveřma na plínce a usnula. Museli jsme ji odnést do postele. 🙂

jipe
9. pro 2017

Víš jak, mně když se nechce spát, tak taky neusnu. Mrnous má teda už dva pryč a ted je to tak 50:50, jestli po obědě spí nebo ne. Záleží, kdy ráno vstává,pokud až kolem osmé, tak vím, že je to po obědě marné a trvám jen na odpočinku, prohlížíme si do těch 14. hod.knížky, pustím pohádku, max.ho nechám si malovat,... alespon pak nemusím bojovat svečerním uspáváním. Když se snažím, aby spal, tak mám limit do 14. hod.,pokud neusne, má smůlu a jde spát až večer po 19.hod. (když po o spí, usíná kolem 21.hod.). Že by se mi chtělo ho ráno budit třeba v 6, aby měl režim a po obědě spal, to fakt neeee. Když holt není unavený, tak nespí, ale trvám na poledním klidu.

alkuska
9. pro 2017

@jipe Přesně, taky si říkám podle sebe že když se mi nechce, tak prostě neusnu a malá to má stejně. Většinou spí, ale když fakt nechce tak co, nebudu ji násilnit 🙂 je to zbytečná práce a já jsem pak akorát naštvaná, ztratím klidně dvě hodiny času opakovaným ukládáním a ona stejně nespí. Taky si říkám že pak usne brzo večer a budu mít klid. Limit máme 14.30.

zarecna
9. pro 2017

pointa je proste dieta budit rano v rovnakom case, okolo 7dmej povedzme a deti vo veku 2 rokov, 99% je medzi 12_13 unavena a spi. Ja narp. starsieho fakt budim o 6:30, aby s mladsim o 11:30 isli naraz spat a ja mala aspon tie dve hodky na vydychnutie, keby som mala len jedno dieta, mozno by som to mala v pake, ale ja mam dve s malym vekovym rozdielom a to rezim musi slapat ako hodinky.

soleilll
9. pro 2017

@sedmikraska84 Určitě jsou děti, které třeba od roka vůbec přes den nespí. Taky záleží, v kolik jde spát večer a v kolik ráno vstává. Musí být hrozná otrava mít celý odpoledne unavený dítě, který ve čtyři usne a pak ho večer budit. Možná ji zkus po obědě uložit s tím, že nemusí spát - bude jen ležet, mít "polední klid" (břicho si má po takovým jídle odpočinut) a třeba ať si v posteli prohlíží knížky, vleže hraje nebo si povídejte. Za čas u toho třeba i usne. Nebo ne. 🙂 U nás spí po obědě i starší syn, kterýmu bude za měsíc 5 let - hýčkám si to! 😀

voleskap
9. pro 2017

Ahoj, dceři je 2,5. Občas po obědě spí, ale ne každý den. Záleží na tom, v kolik vstane. Netrvám na tom, aby po obědě spala, ale chci, aby si aspoň odpočinula. Takže si lehne do postýlky, zatahnu závěsy, pustím pohádku, udělám kakavicko a po jedné pohádce jdu a vypinam TV. Buď usne (stejně jako mladší bráška) nebo ne a může si třeba kreslit, zatímco já gruntuju 🙂

alkuska
10. pro 2017

@zarecna Jj, já to asi taky budu víc řešit až bude druhé dítě, teď mě to tak netlačí, protože dcerka, i když neusne a je unavená, tak je většinou až do večera v pohodě a neplače, nekřičí, prostě je to zlatíčko. Večer odpadne dřív a je to. Mě nakonec nejvíc otravuje ta marná snaha ji ve dne uspat, když se jí nechce a stejně se to nepodaří a já jsem z toho jenom na nervy.

jipe
10. pro 2017

@alkuska To máme stejné (syn teda občas ječí, ale to není únavou :D). Druhé čekám v lednu a říkám si, že stejně pravděpodobnost, že by spali ve stejný čas, není až tak velká. U mimina teda jo, to spí často, ale pak když už byl nějaký režim, tak měl syn dopolední spánek cca kolem 10 - 11 hod. a pak odpoledne až po 14. hod. v kočárku, ted když spává jednou za den, tak usíná kolem 13- hod. Popravdě snad lepší, když jedno dítě nespí přes den, než sáhodlouze přemlouvat na střídačku dvě, že mají spát, protože já chci.

zarecna
10. pro 2017

@jipe ale to sa ta nastavit, mne naozaj obedny spanok spia naraz, alebo aspon cast by ti spali naraz, ved moj ma 7 mesiacov a este stale ma tri spanky a prve obedny spia plus minus 20 minut naraz, ja sa prave desim, ked prejde na dva spanky mladsi a budu vlastne spat na striedacku....

alkuska
10. pro 2017

@zarecna Tak to máš fajn, snad máš pravdu a půjde to nějak skloubit. V rodině je spíš zkušenost, že to většinou nevychází. Ale ono jako vždy nakonec záleží na těch konkrétních dětech 🙂

jipe
10. pro 2017

@zarecna Já u syna přecházela na jeden spánek za den někdy kolem 10 měsíce :D Ono až ta situace nastane, tak asi budu mluvit jinak a nějaký režim se budu snažit nastavit, zatím se řídím potřebami dítěte. Je mi jasné, že u dvou už to jde hůř, takže si raději nic neplánuju a uvidím, jak se to vyvine. Ale jako jo, kdybych prvorozeného v 6.30 budila, tak po obědě spí, ale zatím se k tomu teda fakt nedonutím, abych si dávala budíka a tahalaprotivné dítě z postele

alkuska
10. pro 2017

@jipe Hele to je jak kdybych to psala já. Včetně těch časů co jsi psala výš, a taky mi malá přešla na jeden spánek v cca 10 měsících... A uplně stejně se mi nechce ráno vstávat když nemusím a to, že nespí se stane tak jednou za 7 - 10 dní. Takže zatím mi to raději neva 🙂

zarecna
10. pro 2017

@jipe no ved uvidis. Ja som zacala s budenim starsieho, este pred narodenim mladsieho okolo 7dmej, ekd si vlatne zacal posuvat obedny spanok na neskor a nasledne aj nocne spanie, ako ja som typ, ze o 8smej, chcem svoj klud a ziadne take, ze do 21tej beha dieta pobyte. Cize mne to ranne vstavanie za to stoji..plus parkrat zobudis a krasne je to,ze deti su tak flexibilne, ze nasledne sa na ten cas zacnu budit uz same, cize ziadne protivne dieta z postele netahas...nrmalne este s dekou a macikom sa prenesie do obyvky pozrie rozrpavky, ja obriadim mladsieho...plus ja mam aj vyhodu,ze manzel zacina rpacovny den az o 10tj, cize je s nami, ja sa klduen mozem ist dospat, ak bol tazsia noc...a vseobecne su to take kludne a pokojne rana... Ale s dvoma detmi a este takm nejakym mensim rozdielom..pod tri roky, fakt skus pomaly nabehavat na nejaky rezim, lebo je tof akt o hubu obcas/ obcas castejsie a bez rezimu by som si to hodila. S rezimom mam mladsieho v posteli o 18:30, starsie o 19:30 a vecer klud, plus ten obed..to bozskeeeeeeeeeeeeeeee ticho.