2leté dítě přes den nechce spát nebo usne na gauči

sedmikraska84
5. pro 2017

Ahojky.Mam už skoro dvouletou a už tak od 15m nechce spát přes den.Uz jsem dvakrát zkoušela zavádět pevný režim spaní cca ve 13h a to nejdřív neslo.Porad brečela a třeba hodinu a pak usnula a jen na půl hodiny.Pak začala sama usínat na gauči cca mezi 13-14h a to trvalo tak dva měsíce a ted už zase nechce spát vůbec. Max vytuhne v 16h protoze je už unavena. Už nevím jak na ni.V postýlce se mi to nedaří a na tom gauči je to taky blbý. Musím u ni ležet a to lezim třeba 1h a nic a když usne tak zase nic neudělám když spí v obýváku. Jak to děláte vy s dvouletakama? Mate pevný režim který funguje nebo prostě máte taky nespavce?

jipe
10. pro 2017

@zarecna no právě, když mi syn spí po obědě, tak před 21 hod. neusne večer. A to ho většinou u toho poledního spánku pak už budím a zatím se teda na ten čas sám budit nezačal. Když po obědě neusne, tak odpadne před 20. hod. u čtení pohádky. Nějaký režim máme, to zas ne, že ne, ale než ho přemlouvat hodinu ke spánku po obědě (to i když vstává brzy) a hodinu večer, to je občas lepší, když je vzhůru celý den. Asi mám nespavce, protože i kdyby vstával v 6 a spal pak po obědě, tak je naprostá utopie, aby usnul večer v 19.30. Já právě spíš počítám s tím, že starší přestane spát po obědě a večer bude dřív a rychleji usínat a budu mít večer relativně klid. Do těch 19. hod. vydrží v klidu, po obědě holt pustím pohádku. Ono každé dítě je jiné a univerzální návod neexistuje.