3leté dítě si hraje na čerta

dashi
16. led 2019
dashi
autor
16. led 2019

Můj 3letý syn si už 3 měsíce hraje na čerta. Před Mikulášem jsem to ještě brala, ale na čerta si hraje stále. Problém je v tom, že hru předvádí i ve školce a sortuje děti do pekla. Nedá si to vymluvit. Co s tím?

urtica
16. led 2019

@dashi A ve školce s tím je nějaký problém?

hanih
16. led 2019

@dashi A mají s tím ve školce problém? Pokud ne, neřešila bych to, ono to časem vyšumí. Pokud ano, tak pořád dokola vysvětlovat, že ostatním se to nelíbí, zkusit ho zaujmout jinou zajímavou hrou, podle toho, co ho baví. Dceři jsou taky tři a ta pro změnu čerty pořád kreslí. Drží ji to už od října, kdy viděla pohádku s čerty.

dashi
autor
16. led 2019

Má s tím problém jedna učitelka. Prý tím straší ostatní děti. No asi takhle, má oblíbenou pohádku s Čerty nejsou žerty. Takže, nějaké holčičce řekl, že je Dorota Máchalová a že půjde do pekla. K tomu si přidává repliky z pohádky. Já to beru, jako že má svojí fantazii, ale pani učitelka si myslí, že je na děti zlý. Aspoň tak jsem to pochopila.

cilkat
16. led 2019

Zkuste to ještě jednou probrat s tou učitelkou... hraní rolí je v tomhle věku úplně normální... my byli zajatci indiánů u mučednického kůlu a nikomu to "špatně" nepřišlo... Samozejmě, že je třeba děti naučit, že ke hře musí být oboustranný souhlas, že nemůžem svou hru vnucovat někomu, kdo ji s námi hrát nechce, ale zas všeho s mírou...

hanih
17. led 2019

@dashi Já souhlasím s @cilkat. Jeho chování mi nepřijde divné, spíš naopak. Pokud dětem neubližuje nebo záměrně neobtěžuje, je to v pořádku. Učitelka by měla tohle chování chápat a spíš ho jen korigovat. Pokud by to vadilo ostatním dětem, pak by bylo nutné zakročit, ale jinak v tom nevidím problém.

pavelkamat
17. led 2019

Náš 2,5 leťák si na čerta také hraje. Nasazuje si imaginární rohy a straší nás. Věřím, že do léta mu to nevydrží 😎😀