Jak a s čím si hrají 2 - 3leté holčičky?

slunickova123
14. dub 2016

Ahoj, zajímá mě to, protože kolem nás máme samé kluky, tak nemám srovnání. Mojí dcerce jsou 2, pěkně mluví, zazpívá spoustu písniček. Teď jsme jí vybudovali pokojík, tak už má hračky v něm. Nejsem zastáncem toho, zavalovat děti hračkami, a pořád kupovat nové a nové, ne, že by nebyly peníze, ale chci,aby si vážila věcí a nevyrostla z ní rozmazlená holka s hromadou hraček, se kterýma si ani nehraje. Takže má hodně plyšáků,které miluje a hodně si snima hraje, 2 kočárky pro panenky, které má teď asi 4, s těma si taky dost hraje, pak má asi 6x puzzle, které taky frčí u nás, miluje si malovat - omalovánky,fixy, vodovky a taky ráda se mnou něco tvoří výtvarného, tak sem tam něco lepíme, stříháme, a tak. Pak klasika knížky, prohlížíme, čteme. Pak si hraje s kostkama a s legem ,s vláčkem, s vkádačkou, a teď má kuličkovou dráhu. Pak má celou bednu různých drobností. Neřijde mi to málo, ani moc, tak akorát a dcerka si hodně vyhraje sama. Ještě přemýšlím, že ještě pořídíme pár nádobíček z dětské kuchyňky, dcera si ráda hraje, že je něco "jako". A vyrobím z plsti nějaké potraviny nebo koupím plastové. Jinak myslím, že toho má dost... Tak se ptám, jak to máte vy? Máte hodně hraček? Nebo méně? A jak si hrajou Vaše 2-3 leté? Díky za inspiraci a postřehy.

slunickova123
autor
14. dub 2016

Jinak třeba tablet doma máme, má na něm pár her , miluje boba a bobka, ale snažím se ji to pouštět minimálně.

mon_88017
14. dub 2016

naše má hraček podobně jako vaše a stejně si nejvíc hraje s tím, čím nemá-patlá na sebe moje šminky, hrabe hrnce v kredenci, tahá kočku za ocas.... 😉

koficek
14. dub 2016

U nás teď hodně frčí plastelína s vykrajovátkama, Duplo, knihy a to je samostatně tak vše🙂

aguaverde
14. dub 2016

já se to bojím napsat 😅 my máme spouuuuusty hraček..... 😅 😅 hrajou si teda se vším průběžně....jednou s obchodem, jednou s kuchyňkou, jednou plyšáci, jednou auta 😕 😕 😕 😕
Rozmazlené nejsou i když mají toho spousty (je pravda že já nic po dětech neprodávám a už je to druhé dítě, mají každá dva svátky, které slavíme takže se hraček nastřádá)
momentálně teda vrčí plastelína, u té sou potichu (pokud se nehádají o tu plastelínu 😀 )
teď chci kupovat kinetický písek ....

madulinka
14. dub 2016

@slunickova123 ahoj, máme to podobně/úplně stejně jako vy. Plus ve 3 letech dostala od Ježíška kuchyňku, kterou jsem jí vyrobila. Plus ještě, než jsem nastoupila do práce, vyrobila jsem plno filcových potravin (celou krabici). ALE, hraje si s nima hrozně málo. Nejlepší "vaření" si užije s korálky, které jsem jí pořídila na navlékání, a pak s neuvařenými těstovinami (má kolínka, taková kolečka-jako kolečko od kočárku), a pak vaří skleněné kuličky. Takže ty filcové potraviny byla zábavička jen pro mě 😅
Tenhle rok (4 roky) začínáme společenské hry - Člověče nezlob se (s Krtečkem, to obrázkové), různá pexesa, puzzle, Smolíček pacholíček.
Já osobně si myslím, že má hraček akorát (neumím vyřazovat věci, takže má to, co dostala od malička - kromě těch extrémně velkých hraček). Je pravda, že návštěvy říkají, že toho má hodně..

slunickova123
autor
14. dub 2016

@madulinka to je dobrý nápad ty těstoviny, zkusíme. -)

dannyblakely
14. dub 2016

U nás frčí jen knížky, knížky a zase knížky a taky písmenka. Máme dřevěnou abecedu z Lídlu a malá po mně pořád chce, aby mohla skládat slova, takže jí říkám písmenka nějakého slova a ona podává a skládá vedle sebe. Jinak u nás nefrčí v podstatě skoro nic. Jedině venku - písek, sbírání kamínků a šišek, umývání nádobí a tak.. A taky ráda kouká na pohádku o Pejskovi a Kočičce a pár písniček. Od malinka ale spíš jen sbírá informace, takže chodíme, ona ukazuje a všechno potřebuje mít pojmenované..

aguaverde
14. dub 2016

@dannyblakely 😅 ježiš jako naše Zou ...miluje knížky, kdyby mohla spí na knížkách snad 😀 😀

madulinka
14. dub 2016

@dannyblakely tý jo, šikulka!

slunickova123
autor
14. dub 2016

@aguaverde jé, možná to vyznělo tak, že děti, co mají hodně hraček, jsou rozmazlené, doufám, že jsem se tě nějak nedotkla v tom úvodu.Myslela jsem to tak nějak obecně, aby nebyla moc konzumní. Auto asi taky pořídím🙂

aguaverde
14. dub 2016

@slunickova123 😀 😀 😀 😀 v klidu 😀 😀 😀 😀 auta teda doporučuju, první dcera na nich ujížděla dlouho, na vánoce dostala i velký bagr 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 panenky ji nebraly , trhala jim nohy a hlavy 😅

mladší je spíš taková něžná opečovatelka miminek, takže spíš na panenky a zvířátka

dannyblakely
14. dub 2016

@madulinka je, jsem na ni moc pyšná. Už ovládá i malý písmenka, ale ty ještě ne všechny. Si říkám, kam spěchá, ale má to v rodině - tatínek spisovatel, babička, teta a strejda knihovníci a moje rodina jsou všichni knihomolové, takže ji chápeme 😀 Naučila se sama jen tím, že se ptala.. Rozhodě ji to sami cíleně neučíme 🙂

dannyblakely
14. dub 2016

Ale teda miluje i traktory, kamiony a autobusy.. tatínek ji chce vzít do Zetoru na výstavu traktorů 😀

stellamax
14. dub 2016

U nás jsou tak od dvou v kurzu let pořád stejné hračky. Knížky, Duplo, dřevěnná abeceda, čísla, počítadlo, zvukostrom, modelína, kreslení, vytváření něčeho, dřevěnný domek pro panenky, jedna panenka a "hudební nástroje". Z her teď vede Ubongo a celou dobu hry jako ukládání tvarů, puzzle apod.