5měsíční miminko, jak si s ním hrát?

vverulinka
1. bře 2016

Ahoj maminky.. 🙂
Jak si hrajete s miminky?
Mám 5m chlapečka a ráda bych si s ním hrála tak, abych ho tím i učila a rozvíjela motoriku.. Pište prosím i takové hry jako třeba paci paci pacičky nebo různé rady tipy jak udržet jeho pozornost a docílit toho, aby ho to bavilo..

ababunk
1. bře 2016

V 5 měsících jsme toho dělali už hodně. Zpívání písniček, básničky, ukazování obrázků v knížkách.Pozornost bych se nesnažila nijak uměle udržovat, na to je času dost.V tomto období to dítě buď baví, nebo ne.Dávala jsem dceři do ruček různé kroužky,větší, poněvadž šlo všechno přes pusu 🙂 Hodně jsem ji nosila a pořád jsem všechno ukazovala a popisovala, říkala jsem jí co je toto a toto a pořád dokola.Potom jsem jí povídala básničky s ukazováním, to se jí líbilo.Taky jsem na ni dělala různé grimasy. 🙂

vverulinka
autor
1. bře 2016

Jo grimasy se malýmu taky líbí.. Všechno ale co mu podám do ruky si prohlédne a hned pustí 😀 Prostě ho to nebaví 😀
Chvíli prohlédneme knížky, ale nejvíc chce nosit :-/ je to hroznej mamiňák a nechce dělat nic beze mě.. 😀

dannyblakely
1. bře 2016

@vverulinka já hodně zpívala, povídala básničky (začínali jsme s Havranem 😀 ) , hodně jsme si prohlížely knížky se zvířátkama, venku jsem jí nechala střechu dole a komentovala co kde je a tak..

marvas7
1. bře 2016

U nás se osvědčily obyčejné věci - kelímky od jogurtu, různé malé lahvičky naplněné fazolemi, rýží,aby to rachtalo, vařečky, misky ... Pak jsme "četli" knížky, ale ne že jsme četly text pod obrázky, ale vlastními slovy popisovali to, co na obrázcích bylo. A jak už psala miminka nade mnou, mluvit a popisovat vše co je kolem. jo a taky od mala byly v oblibě kostky (nejdříve měkké, pěnové, pak dřevěné) a balónky.

lv
1. bře 2016

nejoblíbenější bylo baf za plínkou (či kuk, prostě vykukovat, za čímkoliv), nebo jsem já kousala do kousátka..a ona mi ho milionkrát dala-vyndaka z pusy. Kelímky s něčím později, protože by to spolkla..a co nejvíc na břiše, šuštící knížečky látkové, kroužky atd.

ababunk
2. bře 2016

Ano, fazole a drobné věci v kelímcích a lahvích přišly později. Ale malá to má ráda do dneška. 🙂

vverulinka
autor
3. bře 2016

Malej má rád hru na schovku 🙂 když si rukama přikryju obličej a ptám se ,, kdepak je máma,, a když je pak odkryju a řeknu ,, tady je,, tak dostane záchvat smíchu a to nadšení v obličeji je úžasný.. 🙂
Ty kostky bych mu koupit mohla.. Líbila se mi s motivy krtka, s tím máme pěnové puzzle a strašně se mu líbí. Jinak děkuji všem za tipy. 🙂

diniki
3. bře 2016

Chodíme na cvičení miminek s maminkama - nejdříve ve stoje říkáme básničky (pásla ovečky, leze leze brouk apod. - u toho děti různě přetáčíme). Pak děti položíme na podložku a cvičíme s rukama - nahoru dolů, pak i na střídačku a u toho zpíváme různé lidovky (kalamajka mik mik mik...). Spojení ruček na hrudníku a rozpažení (propojují se tím hemisféry). Pak kolmo ťuknutí ručkou do kolínka (nácvik na lezení). Kroužky obouma rukama, kroužky nohama, žabičkové nožičky, jízda na kole... Pak cvičíme na velkých balónech (děti v klubíčku) a skáčeme, nebo leží na balónu a má před ním hračku a snaží se ji zvednout, tím posiluje zádové svalstvo. Cvičíme i s overballem - v podstatě to stejné. Nebo se děti houpou na našich holeních, lítají ve vzduchu, šroubují se do vzduchu (já jsem malý šroubek...). A úplně nakonci je pohoupeme v dece - to je super odměna. Prďola mi po tomhle cvičení spinká i 4 hodiny v kuse 🙂