8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

rimmel
14. led 2010

ahojte mam otazku

maly este neleze..ale zacal robit dake daco ze lezi na bruku a zacne sa kyvat ako taka pokrivena latka na zemi ..hore dole, neviem to popisat 😀 aaah ako taky hupaci konik!!
znamena to ze coskoro zacne liezt? resp posuvame sa niekam tymto hupanim??
dik 😉

evinkaa
14. led 2010

rimmel: Malá to taky dělala, něco jako letadlo. Natáhla ručky a nožky a houpala se na bříšku jako by si myslela, že se tím pohne dopředu. 😀 Brzy nato pod sebe strčila kolínka. Pak jsem ji začala dávat jen tak v bodýčku na sedačku nebo na podložku a začala na kolínkách lézt. 😉 Takže už se brzy připrav. 😅

rimmel
14. led 2010

juchuuuu uz sa tesiiim 🙂 🙂

pikusa
14. led 2010

Rimmel...taky mám doma pilota 😀 dělá letadlo....ale už se snaží dávat zadeček nahoru a strkat pod sebe kolínka.....
ale přišel na to,že kam chce,tam se dovalí...válí sudy a nebo se točí jako by dokola a tak ted už jen čekám,až i popleze 😀
A bude po klidu 😝 😀 😀

ockovelasky
14. led 2010

Ahojte.. Tak môj malý cúva už asi dva mesiace, asi pol mesiaca sa začal hrať na lietadlo, alebo dvíhať zadoček, alebo sa len tak kolísať.. Kam sa chce dostať, dostane sa cúvaním, aj keď ho zavolám, aby prišiel ku mne, tak sa otočí a nacúva.. 😀 😀 😀 Je to síce zlaté, ale chcem sa vás opýtať, kedy mi začne liezť aj dopredu, alebo budeme len cúvať??? 😕 😕 ďakujem

evinkaa
14. led 2010

ockovelasky: My jsme couvali taky hodně dlouho. Nedokážu Ti teď říct, jak, ale určitě přes měsíc. 😉 Pak jsem začala před malou dávat hračky a posunovala jí je, takže se za nima snažila dostat a tak nějak to začalo. Poprvé lezla teda na rozložené sedačce a to jí bylo přesně na den 9 měsíců. Takže máte ještě čas, neboj. 😉

lucijja
14. led 2010

ockovelasky: nasa tiez dost dlho cuvala...do predu zacala tiez tak asi ked mala osem mesiacov. A pekne, naozaj pekne po stvornozky zacala liezt ked mala osem mesiacov a tri tyzdne. 🙂

ockovelasky
14. led 2010

Evinkaa, ďakujem za radu, hračku mu tiež rozkladám na rôzne vzdialenosti, aj sa za nimi načahuje, ale zatiaľ sa k ním dostane tak, že sa otočí a nacúva.. 😀 😀 som rada, že to pôjde po čase aj dopredu..

luthien.k
14. led 2010

Tak my sice neděláme letadlo, ale plazíme se jako drak normálně dopředu po celém domě (překvapivě rychle 🙂) Taky často vystrkuje zadek a staví se na kolínka, někdy propíná nohy i "do stoje", tak jsem zvědavá, když se plazením dostane, kam potřebuje, jestli ho to bude vůbec motivovat k lezení po čtyřech? Já jsem prý skoro nelezla, ale z plazení jsem si víceméně rovnou stoupla...

ojo
14. led 2010

hojky...tak my už jsme pokročili 🙂 letadlo už dělá minimálně a začal se houpat na kolenou 😵 😵 a leze dozadu...no spíš se šoupe 😅 ale dostane se taky už všude...někdy couváním, někdy válením sudů 🙂

nikollette
14. led 2010

Kamoškina má presne rok a nelezie.. Je to OK?

momin
14. led 2010

Ja sem se na to letadlo hrozne tesila,ale maly to vubec nedelal..... 😒 Zavidim. 🙂 😵

ojo
14. led 2010

nikol a co jí na to řekla dr.?? jestli se staví na nohy, tak možná rovnou bude chodit 🙂

nikollette
14. led 2010

Ona s nou chodí za ruky. Na nohy sa stavia pri nábytku.

misellll
14. led 2010

Holky myslím si že je ok,když mimi ještě kolem desátého měsíce neleze.Chodíme s malou do rizikovky a tam nám doktorka říkala,že každé mimnko je jiné.A záleží také na tom jestli se narodí předčasně.U dětí co se narodí předčasně se jim navyšují tři týdny🙂 😉

nikollette
14. led 2010

Miselll prečo tri týždne?
Snád u každého bábatka sa navýši toľko o kolko predčasne sa narodí, nie 😅

ojo
14. led 2010

nikol tak to bych neřešila, že neleze, když se staví při nábytku a chodí za ruce...některá mimča nelezou a rovnou začnou chodit 😉

rimmel
14. led 2010

nik ja som zase pocula ze do 9mesiaca predcasne nar.babatka vsetko dobehnu..no ale neviem neviem 😀

usounek25
14. led 2010

čau holky, náš malej se rozlezl v 10,5 měsíci a teď frčí jak formule 1. Taky prvně dělal letadlo, pak si začal stoupat na kolínka a houpat se na nich, potom seděl mezi patičkama a rukama se posouval a jezdil takhle dozadu - to dělal asi 14 dní a pak najednou udělal pár kroků po 4 dopředu a druhý den už lezl po celým bytě. Taky jsem z toho byla ve stresu, jiné děti v jeho věku už třeba pomalu chodili a on ještě nelezl. A jak říkám, teď tady valí jak formule 1, leze úplně všude. Některé děti jsou prostě pomalejší, všechno si asi musí řádně promyslet, jak na to 😉 . Nebojte taky se dočkáte, pokud je mimi jinak o.k., tak není čím se stresovat, ale vím, že se to lehko říká a hůř dělá, mám vlastní zkušenost. My teď zase čekáme, kdy si stoupne, pak až začne chodit....

rioko
14. led 2010

tak Vojta taky furt neleze, už se 4 měsíce plazí, pořád cvičíme vojtovku, jenže on se začla stoupat - je to asi 3 týdny, stojí kde to jde, taky klečí a houpe se, sám si sedne ale lézt se mu nechce....každý říká něco jiného, rehabka nás tlačí do lození, na neurologii zase říkali, že pokud stojí a plazením se taky všude dostane - plazí se strašně rychle, tak ho lezení nic motivovat nebude a začne spíš chodit, tak nevím, trápíme se cvičením a nevím, jestli to je fakt tak nutné

misellll
14. led 2010

nikoletta:ups máš pravdu nevim co jsem psala 😅 😉

luthien.k
14. led 2010

rioko, tak přesně z toho mám obavy, že bude s plazením spokojenej a pak si stoupne. Všude se říká - lezení je hrozně důležité pro posilování těla...???

fifa79
14. led 2010

pikusa.my jsme na tom úplně stejně.Deny se dokáže otočit dokola na rukou a když potřebuje dopředu tak válí sudy.Ještě se neudrží ani dlouho v sedu.

ojo
14. led 2010

usounek, tak náš Tomáš se vyvíjí jako váš Adámek...teď je ve fázi, že si sedává mezi patičky a opírá se o jednu ruku...druhou zvedá a tak to střídá a ručkuje dozadu...tak to se můžu těšit, že začne brzo lozit dopředu 🙂 🙂

rioko
14. led 2010

plazení by právě nemělo trvat prý moc dlouho, tak měsíc, Vojta se plazí 4 měsíce a asi mu to fakt stačí, no je blbé že si stoupl, takhle asi fakt nepoleze

pikusa
14. led 2010

Fifa..Matyáš se taky neudrží.....sedí chvíli ale já ho moc nenechávám....

fifa79
14. led 2010

myslím,že na to příjdou 😉 snad 😀

baarca
14. led 2010

Můj Mates dělá letadlo od pátého měsíce a je to jeho nejoblíbenější činnost na bříšku. Ale dopředu se zatím ani neplazí, ani neleze. Couvá, když si pak o něco zapře nohy, tak se trochu dopředu posune, ale sám moc ne. Taky už občas začínám být trochu nervozní, kdy se rozleze. Snaží se, ale připadne mi jako by neměl sílu. Prostě si dá kolínka pod zadek a hned žuchne dolů 😝

petkula
14. led 2010

holky, maly se ted snazi lezt tak, ze se odrazi hlavickou - nadzvihne zadecek, pokrci kolena a celem se opre o podlozku a jakoby se odrazi 😉 a za chvilku preleze celou postel. Leze nekomu taky takhle? Nekde mam docela strach, at si nenarusi fontanelu 😒

rioko
14. led 2010

petkulo takle to dělal jednu chvíli Vojta a rehabka říkala, že to je špatně, to není způsob lezení, Vojta toho nechal sám ale neměla jsem ho v tom podporovat