Ano X ne, chci X nechci

petma112
17. črc 2018

Nevím, jak řešit... Mám 2,5 letého syna a přijde mi, že neumí rozlišovat ano X ne a chci X nechci... Aktuální situace - celý den mluví o tom, že chce za babi.. Od rána mu říkám - ano, pojedeme za babi, hned po tom, co uděláme to to a to... V klidu to přijme... Nastane čas, že máme vše hotové a je čas jet za babi... Přijedeme tam, sám mě ještě vyhání, ať jedu pryč.. Říkam dobře, jedu domů a ty přijedeš tedy domů s babi... V momentě pláč, babi ne.. Tak říkám - chceš tedy jet se mnou domů? Jo... Tak jedeme domů... Další pláč - domů neee... Za babi... Nevím, co dělat, ale chci, aby věděl, že když řekl, že s babi nepřijede, tak to znamená, že jedeme domů... Je to jeden příklad z mnoha, ale tohle je story stará cca 5 minut... Co s tím? Jak to řešit? Co zkouší?

barulina
17. črc 2018

Tohle jw uplne normalni. Chce babi, ale nwdochaziu,ze bude bwz mamky..chces.po nem.neco.cemu jeete nemuze rozumet

cherris
17. črc 2018

tak vás chce asi obě, nepřijde mi na tom nic tak divného, u nás je to docela běžná situace, nikdy jsem se nad tím nepozastavovala. U nás je třeba i běžné, že chce ráno chleba se sýrem a marmeládu, napřed si sní sýr a pak si ten chlebík ještě nechá namazat, prostě to mnohdy není buď a nebo, ale třeba obojí. Zkuste pochopit, co po vás chce...

alcar
17. črc 2018

V tomto veku je to jeste normalni. Vybavuju si, ze dcera v tomto veku snad jeste ani neumela otocit hlavou jakoze ne a pokyvat jakoze ano.

dc2015
17. črc 2018

To je normální, chce být u babičky. S maminkou. 🙂 U nás řešíme tak, že když potřebujeme pryč, vykrademe se, aby nás syn neviděl odcházet.

priefi
17. črc 2018

Chce za babi, ale s Tebou, nechce sam, to je docela pochopitelne

xkalisto
17. črc 2018

Malé děti ještě nemají takové chápání kauzality.

Třeba když mu řekneš že pokud jídlo nesní hnedka tak zůstane o hladu, a on potom má za hodinu hlad tak mu nedochází že je to proto že nesnědl celý oběd, a je jedno kolikrát mu to řekneš slovně.

Popravdě ani mě není jasné proč to že nepřijede s babi znamená že má hnedka jet domů tak se nedivím že to nechápe on.

mavanka
17. črc 2018

Taky myslím, ze zrovna v tomhle případě chce za babičkou, ale nechce, aby odtud maminka odešla a zůstal tam sám....

vevero13
17. črc 2018

Přesně jak Vám píší ostatní. Tuhle konkrétní situaci můžete zkusit řešit, že si pro něj babi přijede. U nás je ok, když děti odejdou s babi. Kdybychom je odvezli, a pak chtěli odejít, tak bude zle. "Pojedeš na výlet k babičce, a pak se za mnou vrátíš."

berenika39
17. črc 2018

Deti v tom veku chapou jen ted a tady a idealne jeste opacne - takze pochopeni, priznat, kdyz je smutny, kdyz je rozladeny, a ver, ze on dela jen to, co chce v tu danou chvili - nerozumi potom, za hodinu. To, ze chce opak, je prirozene a vyvojove spravne, vymezuje si svuj nazor.

letadlo13
18. črc 2018

A taky je potřeba brát ohled na to, že děti nemají tak vyspělé abstraktní myšlení. Když se zeptáte, jestli chce jogurt nebo chleba, on chce jogurt, vy ho výtahnete a on dostane záchvat vzteku, protože si představil úplně jiný jogurt, a to co dostal, přece vůbec nechtěl!
Prostě to dítě mělo nějakou představu, dosti konkrétní, a realita se od ní liší.
I dospělí to dělají. Představte si, že chcete na Vánoce kávovar a dostanete kávovar...ten nejpitomějsí, jaký snad existuje🙂 protože vaše představa ideálního kávovaru se hodně liší od představy člověka, který ho vybral s největší láskou a pěčí. V dospělosti to ustojíte s grácií, ale tříleté dítě nemá tolik lingvistických schopností a sociálních zkušenosti, tak prostě protestuje, jak umí.

karlajasmine
18. črc 2018

Chce k babi ale i s tebou..nechce tam zůstat sám. Není na tom nic divného.

ivuse20
17. srp 2018

Takže když chce za babi tak ho odvezete/odvedete a jděte pryc? Nedáte si s mamkou/tchýni kafe? Jestli to je takhle že je tam sám tak třeba fakt chce obě

babanci
17. srp 2018

Mám vnučku podobného věku /duben 2016/ a tohle na nás zkouší pořád. A jednou třeba musí zavázat boty jen mamka a druhý den zase jen babička, zkrátka nás pořád nějak testuje. 😀 Celkem dost vydržíme, ale já - babi trochu víc než mamka. 🙂