Bolák na jazyku 16ti měsíční holčičky, co to je?

lucka662006
26. čer 2013

Ahoj maminky, prosím o Vaše zkušenosti. Malé se asi na 12ti měsících poprvé udělal menší boláček na jazyku, myslela jsem si, že je to aft a sám zmizí, v té době taky cca 2 dny bojkotovala kojení, ale to už jsme překonaly. A od té doby jsem si toho boláku ale všimla ještě několikrát. Občas ho tam má, občas ne, teď je zrovna docela velký, skoro 0,7 cm, některý den je červenavý, jiný spíše bělavý nebo šedý, zdá se mi takový jakoby zvrásněný nebo reliéfní. Je možné, že by si škrábala jazýček o rostoucí zuby? Ten bolák je stále na stejném místě jazyka. Nebo to může být vracející se aft? Nebo si škrábě jazýček o bradavku při kojení? - to je asi nesmysl, co?🙂...Teplotu vůbec nemá a rozmrzelá je tak standardně, jak bývá. Je pro mě taky problém určit, zda ten bolák mizí, nebo se jen zmenšuje a zvětšuje, ale určitě se mění, někdy je větší, někdy menší. Malá mě nenechá vůbec podívat do pusinky, to je tak ale stále....Nevíte, co by to mohlo být? Doktor vždy při prohlídce kouká do krčku a nic nekomentoval, že by si všiml něčeho na jazyku....

berynka
26. čer 2013

Aft to klidně být může. Já mám fixní rovnátka a měla jsem na patře strunu, kde se mi v otisku na jazyku udělala hrozná afta. Řekla bych, že mohla být klidně i 4-5mm a trvalo to hodně dlouho, než se začala ztrácet a pak se zase objevila 😝 . Ani různé přípravky na to nezabírali. O bolesti ani nemluvim 😒 , to zlatý rovnátka 😉.

@lucka662006