Co všechno umí dvouleté dítě?

velulinkas
10. led 2017

Ahoj maminky,
s manželem jsme přemýšleli o druhém miminku. Chtěli jsme na něm začít pracovat letos, aby byl mezi dětmi co nejmenší věkový rozestup, ale já se začínám trošku bát, jestli to zvládnu. Tím chci říct, jak moc je dvouleté dítě samostatné, co všechno umí vaši prcci? Rodičovskou dovolenou mám na dva roky a říkala jsem si, že když by se nám to do dvou let Adélky nepovedlo, musela bych do práce, tudíž dát Adélku do školky, ale takhle malou mi ji nejspíš nevezmou a hlavně bych jí tam asi ani dávat nechtěla.. Tak jsem si říkala, jestli ten rodičák neprodloužit na tři roky a být v klidu...
Takže ještě jednou hlavní otázka: Co všechno umí Vaše děti ve dvou letech a jak moc jsou samostatné? Moc děkuju za odpovědi 🙂

konidana
10. led 2017

Narozením sourozence se hodně dětí spíše regresivně přizpůsobí miminku , takže čím dříve, tím lépe 😂 pak ten skok zpátky (počůrávání , krmení, ...) nebude tak velký 😅 nebo nechat rozestup větší ty 3, 4 nebo 5 let 🙂

lucizal
10. led 2017

Myslim,ze tady Vam muze akorat kazdy napsat svou zkusenost. Kazde dite je jine. Muj syn treba ve 2 letech krasne mluvi,umi zatlouct kladivem hrebik,sroubovat vrtackou a takovy ty prace,ktery dela s tatinkem,ale zase vyzaduje hodne pozornosti - uz od malinka se nezabavi sam....Takze spis musite odvodit podle Vaseho ditete 😉 A hlavne pokud chcete druhe,tak si myslim,ze tohle nereste 😉 Nam se narodi druhe v dubnu a nejak to zvladnout budem muset 🙂

puresin
10. led 2017

Nasemu synkovi bylo 2,5, kdyz se dcerka pred Vanoci narodila. Umi se sam napul svlect a oblect a zvlada sam zachod/nocnik, spi sam ve velke posteli, sam se naji a hrou se zabavi i na hodinu. Po narozeni mimca se tyden pocuraval a pokakaval, ale nastesti je to pryc. 🙂

patrusa
10. led 2017

Mam deti od sebe 19 mesicu, , te dobe mel syn stale pleby a po narozeni sourozence se vratil k tomu, ze jsem ho musela kemit. Nezvladl se sam obleknout. Priste nic. Stejne jsem to v pohode zvladla. Nijdy nevite, co se starsim udela narozeni mladsiho. Jinak moje mladsi chodi do soukrome skolky od 16 mesicu 2 dopo, od ledna ted kazdy den a jd je uplne v pohode. Spokojena mezi detmi. Ale opet zalezi na povaze ditete.

izz76
10. led 2017

@velulinkas Moje dcery byly ve dvou letech bez plen,uměli se sami najíst,malo mluvily,starší se uměla svléknout,mladší ne,obléknout se neuměly. Starší toho dost nachodila,mladší žádné dlouhe trasy neušla,nebo pomalu a chtěla poponášet,takže dost užila golfky. Obě byly mamankové,pořád u mě,všechno se mnou,malo si sami hrály. Kolem dvou let měli vztekací a negativní období .Já bych tedy děti s malým věkovým rozdílem nechtěla,lepší je si každé v klidu užít🙂

marketa11112
10. led 2017

ahoj, synovi jsou presne dva roky.. ještě mame plenky, na jare se proste seberu a bude... s oblekanim a svlekanim pomaha , ale sam to ještě neda... chvili si vydrzi hrat si sam, prisunout si zidlicku, stále si chce mit ruce, koupat se, rad ji sam.. ale při vsem zatím potřebuje asistenci... mluvi.. komunikuje po svém, říká dost slov, ale nevim, co je malo a co hodne v tomto veku. ma vztekaci obdobi. vynucuje si vse. uz jsem rezignovala a nechavam ho vyvztekat. chce pomáhat při vsem.. od zadelani testa, po prikladani do krbu...do pul roka budeme mit ještě mimino, spis se desim, aby nezarlil, vse ostatní bude dobre....

victress
10. led 2017

pokud neřešíte finance, tak doporučuju prodloužit rodičák na 3 roky a užít si dcerky doma, dokud jsou malí, jsou nejmilejší, už nikdy nebudou takoví mazlíci jako teď, ve školce jí nic neuteče...

konikoni
10. led 2017

Taky jen přihodím náš stav. Dcera 2r7m jde do státní školky za týden. Já jsem ted v 7. měsíci. Nejradši bych ji mela dal doma, je ted boží. Ale cítím, že ji brzdím a nudím, nejsem uz moc pohyblivá a nestacim za ni běhat. Plán byl, ze půjde do školky hned na cely den, aby si zvykla, než se mimi narodí. Ale půjde jen na dopo, myslím, ze by na ni cely den byl moc a i mně by bylo smutno, priznavam 🙂
Jinak mám okolo sebe dvě děti, které šly do soukromé školky ve dvou letech na dopo a v klidu. U nás by to, myslím, tak dobře nebylo, dcera je sice šikovná, ale přece jen by to nebylo to pravé.

nikyselen
10. led 2017

mě nastupovala ve 2r 8m do školky s tím,že si musela o vše říct,být samostatná,wc,sama jíst,oblékat se (pomohli jí třeba s punčoškama,pamatuji si také,že jednou přišla a měla kolhotky celý šejdrem a nechápu jak se jí to povedlo :D) a vše co do školky patří..
jinak momentálně v naší školce jsou děti s dudlikama a plínama 🙄 😨 ..

prostenika85
10. led 2017

Dvouleťák toho umí dost, hlavně krásně říkat NE, NECI a vzdorovat. Zejména ve chvílích, kdy se Ti to nejméně hodí 😀 😀

kassandra1
10. led 2017

@marketa11112
Máme plenky? Vy je nosíte taky? 😉

marketa11112
10. led 2017

@kassandra1 skoro 🙂)

lavita
10. led 2017

Syn ve dvou bez plen, mluví ve větách, zná pár barev,počítá do tří, ale sám se nenají a neobleče 😀

netopejr
10. led 2017

To je ruzne i u sourozenců sejneho pohlaví. To proste dopředu nevíte, kdy bude bez plinek. Někdo je mluvný, někdo slovama setri. V tech 2 je toho vzdoru min nez ve 3. Tříleté dítě ma období vzdoru, navíc ho matka od sebe oddeli a nechá si u sebe jen toho vetrelce. Dvouletaci to snáší lip, protože mimino se stane soucasti sveta, který.poznavaji, triletakovi narusi svět, který už zna. Někdo se oblece uplne sam v roce a pul, někdo min i později,ale všichni chtějí pomoct, když oblíkáte mimino. Všechno se da resit a zvládnout, budete mit.jen 2 maly.deti. Někdo ma dvojčata a po roce jedno... A taky to zvládne.
Jinak jal tu psal nekdo o jídle, u nas se samo nají dítě v roce. Některý dokonce pekne vidličkou. Chce to jem nechat je jist, motivaci maji velikou. Největší binec nemusí dělat mensi deti. Když ji necahte jist samotnou, tsk ve 2 letech bez problemu.

victress
10. led 2017

@netopejr krásně napsáno!!!