Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dát dítě ve 2 letech do jeslí, je to pro něj přínos?

jangela
24. dub 2016

Holky,myslite si,ze dat dite ve dvou letech do jesli,je pro neho prinos?Doma se nudi,nejde ho zabavit...tak se ptam...

ai30
25. dub 2016

@jasminecek Asi sila zvyku, ale tady se neminusuje, na to musite jit zpatky na novinky.cz :D

@jangela Vykasli se na zdejsi expertky na traumatizaci ditete, ktere by si o 'matku manazerku' ani neoprely kolo. V zahranici je uplne normalni, ze dite jde do jesli i mnohem driv a zadne traumatizovane generace tu opravdu nevyrustaji. Dulezite je vybrat dobre jesle, v ktere ty budes mit duveru a budou mit dobry program a postuppvat spravne pri začlenění (tady myslim chodi rodic cely prvni mesic do jesli spolecne s ditetem na celou dobu) a uvidis, jak to prcek zvladne. Jestli do prace nutne nemusis a uvidis, ze tam trpi, vzdycky ho muzes vzit zpet.

kamino
25. dub 2016

@tulikiss nejsi a Bobes nebyl sam.. ucitelka, tedy rika se jim tety byly uzasne a doted si tam prcek chodi s nimi obcas pohrat.. a byla to vazne super priprava na skolku, kdy takto osobni pristup uz byl omezeny, prece.jen 25 deti ve tride je rozdil..

magdalenan
25. dub 2016

@jangela Je to samozrejme soukroma skolka, takze stoji nemale penize, ale jsme presvedceni, ze jsou to nejlepe investovane penize do naseho syna, protoze se mu to hrozne libi a rozhodne ma mnohem vic aktivit, nez bych mu ja sama (matka - lenochod) byla schopna poskytnout 🙂

A kdyz jsme pak kdykoli spolu doma, muzu se beztrestne venovat jen tomu, ze se mazlime, delame kravinky a proste jsme jen spolu a uz nemusim mit spatne svedomi, ze si s nim treba nekreslim, nerikam basnicky nebo tak. Nejsem proste holt ta supermatka, ktera by se nasla v tom byt ctyri roky doma a od rana do vecera byla timto zpusobem aktivni. A urcite se najdou i takove, ktere by me ukamenovaly ze si teda nemam dite porizovat, kdyz se mu nechci venovat 😀, ale takove nazory ani nema cenu komentovat 🙂

Kazdy si to dela po svem a ja ho radeji s klidnym svedomim sverim tem, ktere to bavi a delaji to dobre a ja se pak synovi sice nevenuji tolik casu, ale ten, ktery s nim travim je pak maximalne naplneny a jsme oba happy 🙂

Sice nevidim odkud jsi, ale aspon pro predstavu, jak to u nas ve skolce vypada a funguje:

http://www.muskaskolka.cz/cs/

kusanagi87
25. dub 2016

Můj manžel chodil od jeslí od cca 1 roku. Tchýně působila před 30ti lety jako obchodní zástupce a ve firmě byla jediným obchodním zástupcem. Jezdila po celé ČR, s tchánem byli rozvedení a tak se o 2 syny starala sama a aby je uživila, tak prostě musela do práce. Na manželovi se to nijak nepoznamenalo. Naopak je otevřený, upovídaný, extrovert. Naprosto jasně žádným traumatem z dětství kvůli chozením do jeslí netrpí 😉 Takže jak najdeš vhodné jesle (2 roky už jsou i na školku ne? tedy pokud není plno a asi spíše soukromou....státní prý dostávají dotace až na děti od 3 let 😒) a drobek tam vydrží, tak proč ne. Třeba mu právě v kolektivu bude lépe. Já sama za sebe zvažuji rodičovskou na 2 roky, protože splácíme hypotéku a máme družstevní byt (takže další poplatky) a aby se to rozumně pokrylo a bylo i na zájmy, na mimi, sem tam dovolenou, tak nemůžu být doma třeba 4 roky. Takže předpokládám, že zkusíme dát syna také kolem 2,5 let do školky (to mi zrovna skončí rodičovská). Ale kdyby si viděla, co bylo u mojí matky a sestry hysterie, když jsem jim o tom řekla 😀 Že jsem se zbláznila! A tak malé dítě! A ještě bude určitě nosit plenky a to přece nesmí!..........Vše ale záleží na dítěti. Známí mají holčičku ve školce od 2 let, plenky dávno nenosí, ze školky je nadšená.

magdalenan
25. dub 2016

@kusanagi87 Co se tyka plenek, tak u nas ve skolce je to tak, ze ty dvouletacci klidne plenky mit mohou a jak na ne postupne prichazi rada, tak skolka pomaha s odnaucovanim, protoze se tam deti rychleji uci od tech ostatnich. Ne nadarmo se te tride rika Opicky 😀

Takze i to mne osobne prijde jako mnohem lepsi zpusob, ze to okouka od spoluzaka ve tride Opicek, nez kdyz doma porad dokola zkousime a zkousime a akorat jen utirame louzicky 😀 Ale to uz odbiham trochu OT.

tulikiss
25. dub 2016

@kusanagi87 mala chodi ne do soukrome skolky i kdyz tomu tak rikam ale je to ta detska skupina a tam se muze od 1,5 roku takze plenky a dudlik nikdo neresi. mala teda poprve byla s plinkou, zrovna v te dobe jsme odnaucovali a pak uz bez a nebyl vubec problem hlidali ji to a dali ji klidne sami i kdyz si treba zapomela rict.

kamino
25. dub 2016

@magdalenan V Kuliskove take byly deti s.plenkami, zadny problem a jak pises, deti to spis motivovalo. A divala jsem se na cenu te Musky a neni to tak.strasne v pomeru k hodinam.. ja platila od 8.30 do 13 hod 300 korun a bez jidla. To si deti nosi vlastni.

suzina08
25. dub 2016

Pro mě jesle jedině v případě, že budu muset nastoupit do práce. Dokud můžu, tak chci být s malým doma, protože tam jsem mu schopná dát všechno. Rozhodně se mi tedy neděje, že by se nudil, jsou mu teda dva, ale hraju si s ním. Když potřebuju vařit, nebo uklízet, tak si maluje nebo staví z kostek a chvíli se zabaví sám 🙂 V jeslích, pokud ho nedáš do soukromých, tak se mu tam nikdo nijak extra věnovat nebude.

tulikiss
25. dub 2016

@kamino ty jo tak to si muzu gratulovat ze jsme kousek za Brnem, u nas se plati pokud jde jednou tydne tak 400 za dne od 7-17 a to i s jidlem a pokud by chodila kazdy den tak dam 5300 za cely mesic i se stravou.

ivular
25. dub 2016

@jasminecek To je zbytečně útočná reakce. Přece kdyby @jangela byla tím typem matky, co "mrskne malé dítě do jeslí", nebude tady zakládat diskuse a zvažovat, zda by to mohlo být pro dvouleťáka přínosem.. Věřím, že byste byla schopná pochopit , nebo o tom alespoň diskutovat, jen by to chtělo ubrat na radikálnosti a naopak najít v sobě více vlídnosti.

kamino
25. dub 2016

@tulikiss tak to je super cena.. to vis, v Praze mame bohuzel jine ceny .. a hlavne nedodavej, ze jine platy 🙂 opet nejde pausalizovat, pritel je mechanik,.ti maji platy vsude stejne 🙂

patrusa
25. dub 2016

Bydlim na okraji Prahy, mladsi vozim do vesnicky 5 minut autem od nas a cena za cely den 5 dni v tydnu je 7 tis. Clovek musi hledat, ale v centru Prahy je to des.

tulikiss
25. dub 2016

@kamino ona majitelka totiz chytla nejakou dotaci od pracaku a tak muze mit takove krasne ceny, mame tu jeste jednu soukromou(obec 3000 obyv. a mame statni a 2 soukromi skolky) a ta je uplne nekde jinde 8 000 bez stravy. V praze tam je to jasny tam ty ceny jsou uplne nekde jinde, pocita se ze je tam hodne lidi a tak se nekdo najde kdo za to tolik da.

jasminecek
25. dub 2016

Děkuji dámy za zhodnocení mého příspěvku. Pokud mě měly Vaše komentáře urazit, je mi líto. Nikdy nebudu souhlasit s jeslemi, pokud matka opravdu nemusí nastoupit do práce. Ale Vaše věc, komu svěřite své potomky.
Hezký den :-P

jasminecek
25. dub 2016

@jangela No jo. Jsem Vám na to nekyvla, tak hned hejty, že. Klasika už tady 😀

jasminecek
25. dub 2016

@ai30 Díky, mám lepší zájmy, ale taky Vám přeji hezký den 😀

tulikiss
25. dub 2016

@jasminecek prominte ale jediny kdo se tu snazil na nekoho utocit a urazit a vyvolat pocit ze je spatna matka jste vy. nikdo vas tu neurazel. jste asi hodne vztahovacny clovek kdyz v tom, ze s vami nekdo nesouhlasi hned hledate urazky. ale samozrejme jenom vy mate pravdu a jina pravda proste neexistuje.
muzete mi vysvetlit jaky je rozdil jestli jde dite do jesli, ci do soukrome skolky protoze matka musi do prace a kdyz tam jde protoze je dite spolecenske a ma rado kolektiv. pokud jde o dite tak je to prece to uplne stejne, teda vlastne neni protoze v tom druhem pripade tam jde vetsinou dite co je na to pripravene a nechodi tam na 5 dni v tydnu.

soyevita
25. dub 2016

@patrusa Tak to u nás na Vysočině stojí i polovinu.Musí,jinak by na to 85%lidí nemělo.Jsou tu samozřejmě i dražší soukromé školky.
Na Vysočině jsou mizerné platy,tak se většinou ani nevyplatí 2leté dítě někam dávat.

jasminecek
25. dub 2016

@tulikiss Asi neumíte číst. Nikoho neurazim. Píšu svůj nesouhlas s jeslemi. Ale koukám, že jsem někomu píchla do vosiho hnizda.
Víc k tomu nemám co napsat.
Pěkný den.

tulikiss
25. dub 2016

@jasminecek nebojte se cist umim, napsat nekomu ze mrskne dite do jesli je znacne urazlive. a ja podle vaseho rozdeleni patrim do skupiny kterou tolerujete, protoze ja pracuju u deti. proto me zajimalo jaky je v tom rozdil kdyz dam dite do skolky protoze jdu do prace a kdyz ho tam nekdo da protoze to dite je na to zrale.

patrusa
25. dub 2016

@soyevita to je jasne, v Praze se toho neboji :(. Nadresti mi zatim staci jen jedno dopo tydne, takze cena ujde. Je to velky kdeft, kdyz statni skolky nejsou. Synovi bude v zari 3,5 a do skolky ho nevzali.

mon_88017
25. dub 2016

Ad jesle-než se to tu popere a admin zamkne.... Já dceru do jeslí dala, ve dvou letech. Nejdřív na měsíc "na zvykačku" na dopolední docházku, teď už chodí celodenní šichtu. Spokojený jsme obě, samozřejmě že bylo pár plačtivých dnů, ale jinak teď už mi celou cestu v autě vypráví ,co s nima teta dělá a že si teta s nima bude hrát, kreslit, zpívat, tancovat, že tam bude Honzík a Pepík a Maruška....
Já se vrátila do práce. Přes den se sice nevidíme, ale o to víc si to odpoledne užijem, je to mnohem lepší, než když jsem s ní byla doma 24/7, to už jsme měly "ponorku" obě. Teď byla nemocná a už se ptá, kdy bude moct jít do školky 😎
Jinak jesle jsem zvolila soukromé, je to sice zásah do rozpočtu, ale ten přístup si nemůžu vynachválit.

panickatlamicka
25. dub 2016

@jangela na par hodin tydne- proc ne. Dulezite je vybrat spravne zarizeni. Mladdi dite bych ale nedala. Zaroven bych od jesli upustila,kdybych videla,ze je tam moje dite traumatizovane.

xvitk101
25. dub 2016

Nežiji v ČR, ale v DE a tady je normální, že maminka dá dítě v roce do školky a vrací se do práce! Máme známou, co má teď 5 měsíčního chlapečka a už nám nadšeně hlásila, jak půjde na podzim do školky. A ona, že se těší do práce. Roční miminko je zralé na školku??? (Tady jsou to v podstatě jesle, mám-li být přesnější.) Mně samotné by bylo asi líto, že musím tak brzy od svého batolete, ale každý to má nastavené jinak. Naopak se na mě všichni dívají trochu divně, že jsem své děti dala až ve 3 letech (ten mladší teprv nastoupí, tak jsem zatím doma).
Je pravda, že téměř všechny děti mohou být již od tak útlého věku do nějakého takového zařízení umístěny. Zdarma to rozhodně není, ale vychází to levněji než chůva. Na druhou stranu většina školek nabízí zaopatření jen do 13:30.
Takže bych byla asi ráda, za štědrý sociální systém, kdy matky mohou zůstat doma do 3 let se svým dítětem. Já bych roční dítě do jeslí nedala, ale dvouleťáka, který je společenský a doma se nudí, proč ne. Vychovatelky jsou pro něj jiná autorita a pomáhá mu to budovat vhodné stereotypy a společensky se začleňuje. Toť k dotazu zakladatelky.

budilinka
25. dub 2016

@jasminecek Naprosto s Vámi souhlasím!!! Dat dvouleté ditko do jeslí jenom proto, že ho nedokážu zabavit, mi přijde jako naprosta zhovadilost.... A ostatní mě třeba taky ukamenujte....

tulikiss
25. dub 2016

@budilinka trochu tolerance by vam neuskodilo, nikdo se neptal na to jestli vam se to zda jako zhovadilost. zakladatelka se ptala na zkusenosti a na to jestli to diteti neco da nebo mu to muze uskodit. Mozna by jste se divila kolik lidi by napr na vasem stylu vychovy naslo nejakou zhovadilost. myslim ze tady kazdy dela to nejlepsi pro svoje dite a i spokojena matka je pro dite hodne dulezita. nekdo se proste v detech vidi a nedela nic jineho nez ze se mu venuje 24 hodin denne , no a nektere matky se chteji venovat i sobe, svemu konicku nebo praci ci studiu, to prece neznamena ze svoje deti maji min rady nez ty ostatni. myslim si ze mnohem lepsi je dat treba jednou dvakrat tydne dite do skolky ve dvou letech, pokud vidim ze mu to pomaha a je tam rado, nez ho nechat doma kde se nudi. nekdo proste dokaze stale vymyslet dokola nove hry pro deti a nekdo proste na tohle neni.

alboo
25. dub 2016

Koukam, ze někdo fakt nedokaze pochopit, ze nektere dite je proste spolecenske. Moje dcera cca od roka a neco vsude vyhledava deti, kdyz vidi někde dite, tak pisti. Na hristi se neustale k nekomu vnucuje. I kdybych se doma pretrhla, tak ji deti nenahradim. Tudiz sem o jeslích na par hodin v tydnu uvazoval uz roce a pul. Ale nic pro nas prijatelnyho sem nenasla. Ted se mozna neco rýsují od zari, kdy uz ji teda budou dva. Jinak pro rejpalky. Ven chodime denne na nekolil hodin, doma mi pomaha, cteme, tvoříme, hrajeme si. Na hriste chodime. Ale hru s detma nevycaruju

budilinka
25. dub 2016

@tulikiss A kolik tolerance jste projevila vy vůči mně??? Nikdo se mě na můj styl výchovy neptal a vy ani nikdo jiný jej nemůže hodnotit. Ani já jsem nehodnotila dotaz zakladatelky, pouze jsem napsala svůj názor, forma je diskutabilní. Nejsem matka roku, nepovažuji se za ni a ani nemám patent na rozum. Ohledně výchovy a socializace dětí v raném věku si lze přečíst nějaký odborný titul dětské psychologie, např. Matějček nebo Honzák. Ve dvou letech si umím představit jít s dítětem do mateřského centra, aby přišlo do styku s ostatními dětmi, párkrát v týdnu a být tam s ním.... A jinak vaše finální věta "někdo na tohle prostě není" mě opravdu dostala. Když se někdo nechce nebo neumí dětem věnovat, proč si je potom pořizuje???

jangela
autor
25. dub 2016

@alboo uplne mi mluvite z duse 🙂 dekuji....

patrusa
25. dub 2016

@budilinka to vy nemuzete pochopit, ze nekdo na to proste neni. Mate to s detmi evidentne nastavene tak, ze jim date vsechen svuj cas a energii. Alespon to tak z vaseho prispevku chapu. Ale jsou zeny, jsko treba ja, ktere sve deti miluji, daly by za ne zivot, ale potrebuji se zaroven taky seberealizovat. Proste kazda to mame hozene jinak a kazda verime, ze pro sve deti delame maximum.
Nems smysl presvedcovat druhou stranu o sve pravde.
Co se skolky nebo jesli tyka, rak proste talezi na diteti, ny jeho povaze. Ty moje jsou extroverti po me a spolecnost je pro ne fajn, do skolky se oba tesi. A ty dve dopo pro 3 leteho a 1 dopo pro 1,5 rocni, nejsou podle odlozeni deti.

To je zase muj nazor. Uzivejte deti 🙂