Dcera se zase počůrává. Zkušenosti? Poradíte?

luj89
18. zář 2019

Máte někdo prosím podobnou zkušenost? Dcera už si asi měsíc krásně říkala, že chce na nočník, neměla skoro žádnou nehodu, ale teď od pondělí pokud ji já sama neposadím třeba po probuzení, tak si neřekne a počůrá se.. Je vidět, že ji to mrzí, sama říká ,,tam nééé,, a je smutná, natahuje. Podotýkám, že žádná změna nenastala a nemocná není. Budu ráda za jakékoliv rady.

luj89
autor
18. zář 2019

jsou ji 2 r 2 m.

lutu11
18. zář 2019

Áno stalo. Od 1r3m do 1r9m chodila na nočník a v zari jak utlo. Porad SE pocuravala, tak jsem musela vratit i plinu. Pak teda od 2r3m opet bez pleny, začala chodit na záchod. Od 2r6m bez pleny i v noci. Doufam, že už máme plenkove období za sebou.

svntvt
19. zář 2019

@luj89 mam doma neco podobneho. Pokud ji nepripomenu a vylozene ji k tomu nocniku nedovedu, tak je schopna se pocurat 🤔 nevim co s tim, cekam az to prejde a snazim se, at chodi casto... Me spavala pres den bez plenky a mimuly ten 3x pocurana postel 😕 takze na odpo spani ji ji zas davam.......

svntvt
19. zář 2019

@svntvt kdyz se pocura tak vi ze je to spatne a rika ze curat se ma na nocnik... Ale pak to klidne zas udela znova. Kamosce jeji dcera ted zacala delat to same (obema jsou 2 r 4 m)...

verunkanatalka
19. zář 2019

Ahoj...Mě to začala dcera (2r 3m) dělat taky... Cca 10 dní nazpět. Nevím proč, že by zase nějaké období???

luj89
autor
19. zář 2019

@verunkanatalka u nas od PO, asi erupce 😀

verunkanatalka
19. zář 2019

@luj89 fakt!!! Minimálně 2 krát denně se počurá...

dizinka
19. zář 2019

Dcera si od konce června krásně říkala sama a teď v září se zase jakoby vrátila zpět a počůrává se. ☹ Také si říkám, že je to jen období a přejde to...

luj89
autor
19. zář 2019

holky a jak to řešíte? Já dnes prostě připomínala a posazovala, takže bez nehody. Ale mám strach, aby si pak naopak nemusela sama říkat a prostě aby to nebylo kontraproduktivní..

svntvt
19. zář 2019

@luj89 ja to resim stejne, pripominam, motivuju, premlouvam... Jinak se pocura a neminim to furt utirat a prat 😂 nekdy si zajde sama ale to je tak 1 případ z 10. Kolikrat je to mozna tim,ze jak mám strach aby se nepocurala,tak ji to pripominam hrozně casto a ona pak nema cas si zajit sama pac ju donutim jeste predem ja 😂 no nevim no 🤔😕

luj89
autor
19. zář 2019

@svntvt no právě, mam strach abych ji neodnaucila si to sama uvedomit, ale taky uz me neba porad prat... Jen teda nechapu tu pricinu, jako proc kdyz uz to umela?

prejeta_zaba
19. zář 2019

Asi kravina, ale nemůže to být tím že začala zima? Syn už je přes rok bez plen i v noci, ale teď týden za sebou každé ráno mokrý. Podle mě se mu prostě nechce vstávat z té vyhřáté postele na ledové podlahy (ještě se u nás netopí a ráno je fakt kosa)... Tam jestli i na ty mladší nemůže ta zima třeba působit víc močopudně 🤷😆 snad to brzo přejde. 😀

dizinka
19. zář 2019

@prejeta_zaba Taky mě to napadlo. Je teď více oblečená, tak jestli jí to připomíná plínu nebo nevím...

svntvt
20. zář 2019

Narazila jsem na to i v diskuzi, ze se to na podzim kvuli obleceni stava..
Akorat u nas to trva uz dyl tak nas pripad to nebude....

jujatko
20. zář 2019

Ano, u ná stejně. Ve dvou letech si sama dcerka začala říkat. 14 dní ani jedna nehoda a pak jako když utne a převlékala jsem cca 3 - 4x denně. Trvalo to cca 3/4 roku. Několikrát jsem chtěla vrátit pleny, ale počůrávala se jen doma, venku ne, tak jsem furt doufala to přejde. Občas se stalo, že nějaký den se počárala jen jednou nebo vůbec, tak jsem si myslela, že už se blýská na lepší zítřky 😉. Po 3/4 roce ze dne na den počůrávání konec.

martiniquest
20. zář 2019

Stalo se nam neco obdobneho, ale s kadenim. Syn se odplinkoval ve 2r 8m, ze dne na den z vlastni iniciativy. Za dva tydny se mu stala nehoda pri zapise do MS (pokadil se) a od te doby odmita kadit jinde nez do plinky. Cura ale dal do nocniku/zachoda. Trva to uz od kvetna a zjistili jsme, ze zadne motivovani a ani nuceni nema smysl, takze vyckavame. Sice jsme pro mnohe ostudnym prikladem (dite po 3.roce kadi do plinky), ale jde mi o nasi pohodu, a tak cekam a nechavam to na synovi.

svntvt
20. zář 2019

@jujatko a jak jsi to zvládala psychicky?😂 Jakoze my to mame podobne, mala je venku většinou ok, doma ma nehody. Jenze kdyz je to nekdy ponekolikate za den, jedou mi fakt silne nervy. Vim ze se nema trestat atd, ale ja jsem kolikrat tak nasrana 😂 přijde mi uplne zbytecne ze se pocura na zem a ja to musim utirat/prat, kdyz nocnik ma o metr dal! Kdyz mam horsi dny, neubránim se nastvani 🤔

jujatko
20. zář 2019

@svntvt No, měla jsem to stejně. Dcerka seděla, počůrala se a seděla v tom dál ... I když také vím, že se nemá člověk zlobit, ale několikrát mi ty nervy taky ujely - když už to bylo fakt třeba 5x za den a bylo to do pěti minut po tom, co jsem jí několikrát řekla, ať se zkusí vyčůrat do nočníku. Ale u nás posazování nefungovala - dcerka si na nočník prostě nesedla, když nechtěla. Ale je jí už pět let a nevypadá to, že by mé ujeté nervy zanechaly na ní nějaké následky 🙂 🙂 🙂

svntvt
20. zář 2019

@jujatko 😂 ten popis je zcela presny 😂 u nas nastesti to posazovani jde, vetsinou. Ale fakt me nebaví na to furt myslet za nu, prosit ju a přemlouvat 🤔 pak se me jednou nepodari ju premluvit a do dvou minut je pochcana 😂😂😂 pardon 😂😂😂 proste o nervy!😅😂

luj89
autor
20. zář 2019

@prejeta_zaba to už mě taky napadlo... Je to dost možný, když to teď má tolik dětí jak koukám 😀

jannym
21. zář 2019

Já jsem dcerku nutila pomáhat s úklidem, ale stejně to trvalo cca půl roku možná dyl...

mysicka_lb
21. zář 2019

Já moc nerozumím tomu, proč je potřeba držet se za každou cenu statutu "bez plíny". Jednou byla bez plíny a říkala si, teď se to nedaří..... máš z toho nervy ty i dcera, ale tu plínku prostě nevrátíš. Přece když si dítě umí říct, že potřebuje na WC, umí si říct i se suchou plínkou na zadku. A když si neumí říct, tak je úplně zbytečné ptát se každou půlhodinu, jestli náhodu nepotřebuje, a vysazovat preventivně, stejně jsou chvíle, kdy to neuhlídáš. A stejně, i když se ani jednou nepočůrá, to znamená, že si NEUMÍ říct. Cílem toho učení "být bez pleny" není naučit zadeček dítěte, že na něm není plena, ale především naučit dítě, aby poznalo, když se mu na WC chce, a stihlo si dojít. Já osobně bych dala znovu plínku, dceři bych vysvětlila, že má dál chodit na nočník, ale pro jistotu jí dávám i plínku, protože se to teprve učí a je jasné, že se to někdy nepovede. Žádný stres....

svntvt
21. zář 2019

@mysicka_lb kdyz ma plenku, nema snahu vubec, bez plenky si obcas zajde i sama. Nehlede na to, ze jde o financni i ekologickou zatez, taky ze zdravotního hlediska je noseni pleny nic moc, kdyz muze mit normalne bavlnene kalhotky cely den. Me nejde o to, abych vypadala jako supr matka co ma decko bez plenky, nebo jakoze nevim, ci myslis tim statutem. Me jde o to, aby si to curani uvedomovala a to da lip bez plenky, abych furt neprodukovala odpad a aby nelitala v plastu ale v bavlne ☺️ holt neco za neco...

mysicka_lb
21. zář 2019

@svntvt Nevím, jestli jsi mě tak úplně pochopila. Bavíme se tady o dnech nebo maximálně týdnech, na které radím vrátit ji zpátky. Samozřejmě, že ve finále je dobré, když dítě plínku nepotřebuje, a rozhodně neříkám, že ji máš nechat do pěti let. Ale myslím si, že větším zabijákem toho učení je stres než plínka..... Rozuměj, dcera je našťastná z toho, že se jí nedaří, vidí, jak pereš, šůruješ, je jí to líto..... A ten stres tomu nepomáhá. Mému synovi je 5,5 let, a jakmile je ve stresu, sice se nepočůrá, ale lítá doslova každých pár minut s pocitem, že se určitě počůrá... Být o tři roky mladší, tak to taky na ten záchod nestihne a pak je ve stresu o to víc. Proto radím zklidnit situaci, dočasně dát znovu plínku, ale dceru nadále povzbuzovat, aby si říkala. Pak zase sundat plínku. Jasně, už byla bez plínky, ale prostě jste stále v procesu učení....

svntvt
22. zář 2019

@mysicka_lb kdyz ji dam plenku, kasle na to, pac vi, ze ma plenku. Kazde dite je jine, u nas by to nefungovalo a stvalo by me to jeste vic, furt ji davat suchou plenku.

luj89
autor
23. zář 2019

@mysicka_lb děkuju za radu, ale dát plínku by znamenalo půlhodinový boj se řevem...

katka_nedo
4. říj 2019

@luj89 To je husty,ja mam syna,co poradne nemluvi,spis vubec.Ale ve 2letech a cca 4mesicich jsem to opet zkusila,pac si sundaval pleny sam,ze mu vadi,pak zvladal nocnik bez nehody co se tyka curani.Ale kakani trvalo jeste chvilku,to delal do trenek.No a pak najednou zacal sam chodit na toaletu vcetne kakani.A jsme bez nehod total.Mozna kdyz takhle ty prispevky ctu,tak proste ty deti na to nebyly pripraveny a bylo to brzo a maji v tom trochu bordel.Urcite je zkouset davat na nocnik,ale musi asi byt iniciativa i od nich,ze zacnou sami a pak to pujde hladce.

kuliseks
4. říj 2019

My resili indianskou metodu. Proste jsme sundali plinu a tecka. Muselo to byt v dobe, kdy si uz kluk umel uvedomit, ze to drzi, pousti atd. Takze u nas to bylo po dvou letech a par mesicu k tomu. Na noc plinu jeste mel. Proste kdyz uz ji jednou sundate, tak nema cenu ji vracet na den. Syn si taky v jednom obdobi prestal rikat. Byl tak porad zabrany do hrani a nechtelo se mu to prerusovat. Tak to radsi drzel tak dlouho, nez se pocural holt. Ale preslo to. Plinu pak nemel ani na noc a ted mu budou o Vanocich 4 a v noci ho kolem pulnoci posazuju na nocnik, protoze do rana by to holt neudrzel, spí tvrdě. Ale jinak obdobi pres den prejde. Je to tim, ze se jim z nejakeho duvodu nechce jit a pak to neudrzi uz. Ale brat plenu a zas vracet atd, to v tom maji akorat pak deti zmatek. Druhemu synovi budou v lednu 2 a zatim mu plinu nechavam a neresim vubec nejake zkouseni. Je videt, ze tomu jeste nerozumi. Neni cas spechat. Az to uvidi v lete u deti, u brachy a budevedet, co presne se jak dela atd, tak mu plinu taky sundam a nevratim 🙂 neco jineho je cestovani nebo ty noci, ale pres den to nema smysl jim motat hlavu

kuliseks
4. říj 2019

Indiánská metoda viz např.tady

https://www.vanickovani.cz/jak-se-zbavit-plenek/

katka_nedo
4. říj 2019

@kuliseks souhlasim,plenu sebrat a jiz nevracet.Ja jen jednou dala na 1den,protoze mel prujem a to fakt nemohl v ty dobe jeste stihnout