Dcerka nechce chodit na nočník ani záchod, poraďte

martik2012
4. lis 2014

Ahoj holky,
potřebuji poradit jak na dcerku která nechce chodit na nočník a ani záchod. Dcerce jsou více než 2 roky, na záchod se jí snažím dávat už dlouho (začali jsme na roce -bez úspěchu a od cca 1,5 roku jsem jí začala dávat každé ráno, večer a po vyspání a od cca 1 - 3/4 jsem jí začala dávat pravidelně), ale je hodně vzteklá a brání se. Ostatně, na všechno měla svůj čas. Chodit začala na 16-ti měsících, pořádně nemluví, ale co chce o to si říct (byť jedním slovem) umí. Záchod jsme měly celkem hezky natrénovaný (i když občas s řevem), vždycky se vyčůrala - ale neumí si sama říct. Chválím jí, tleskám jak je šikovná. Pak jsem ale musela nastoupit do nemocnice a péči o dcerku převzal manžel. Tomu se jednou počůrala a on než aby trénoval a dával jí na záchod, použil plínu. Tak tady takhle "válčili", manžel si ulehčoval práci (snažila jsem se mu vysvětlit, že se to musí naučit, ale zbytečně) a já teď s ní zase začínám bojovat od začátku, protože plíny se jí zalíbily. I když nechce, na záchod jí posazuji, ale na svůj věk je veliká (cca 110 cm a 19 kg) a tak mi to dělá malinko problém (nočník zavrhla dávno). Jelikož stále nejsem úplně v pořádku, tak si jdu k vám pro radu, jak jste na své děti "vyzráli"? Za jakoukoli radu zkušenějších maminek budu vděčná.

lu777
22. lis 2014

@martik2012 zkrátím to a napíšu jen
- nenutit
- nesrovnávat
- řídit se tím co o dítěti vím... tzn. učí-li se pomaleji, počítám s tím a zůstávám v klidu 😉

se starším synkem jsme měli to samé v mnoha věcech... vždycky to pak dopadlo tak, že k tomu dospěl sám a pak to šlo velmi rychle... okolo 5. roku se to začlo přehupovat a teď okolo 7. roku si o věci říká sám, snaží se, je motivovaný a šikovný....

NEJSME KAŽDÝ PODLE TABULEK 😉 😉
(já třeba taky nejsem 😀 )

držím palce, hlavně hodně mazlit a trávit spolu co nejvíc času, to je pro děti nejdůležitější... a pro nás vlastně taky 😵

wikki111
19. kvě 2020

tarra27 jak já vám děkuji za to co jstehledáme tu napsala. Naše mladá má 2, 5 roku a bojujeme take s plinkama a zachodem. Dnes jsme navic meli nehodu s bobkem. Ale jsem ráda za to že i nekdo má stejný nahled na to jako můj muž. Prostě to přijde. V rodině mně furt dusí, že už musí chodit na zachod a jaká je to ostuda ze má stale plinky. Takže já děkuji že jsou tu normální lidé jako vy a dodávají nám maminam odvahu a jistotu, že neděláme nic špatně. 😉 opravdu moc děkuji

jipe
19. kvě 2020

Tak já mám ted čerstvou zkušenost. Dceři byly 2 na konci ledna. Záchod, nočník nezájem, nikdy tam nic neudělala, sedět tam nechtěla. Ted ve čtvrtek jsem řekla, že plíny už nemám a musí chodit na nočník. Den 1. xkrát počůraná a bylo jí to úplně jedno, den 2. xkrát počuraná, dopoledne fnukala, že chce plínku, odpoledne už hlásila, že chce čurat, ale nestíhali jsme. Den 3. 50/50 nestíhali jsme a zadařilo se. Postupně se zlepšuje a dnes jen jedna drobná nehoda. Mluví teda slušně, takže si řekne. Jde ale jen když ona si řekne, když se jí ptám nebo chci, aby si došla, že jdeme ven, tak nic.

codal
19. kvě 2020

Není zralá, vykasli se na to a zkus to za dva měsíce, nemá to smysl, jen ji stresujes a zaděláno si na daleko větší problém.. a sama sobe vlastně taky předělávat jen práci a k ničemu to nevede.. Až bude připravená, tak to půjde..

tynka9
19. kvě 2020

@codal původní diskuze je z 2014