Holčička s klučičími zájmy - máte zkušenost?

urtica
19. únor 2017

Zdravím. Zajímalo by mě, zda má někdo podobnou zkušenost...? Dcerka prakticky ještě před dosažením jednoho roku zahořela pro auta. Ráda se na ně dívá, ráda na ně sahá, chce abychom jí je malovali. Knížka o autech je (kromě Hrubínových básniček) její nejomazlenější kniha. Druhým takovým zájmem jsou světla všeho druhu - venkovní běžná světla, nejrůznější blikačky, ale i obyčejná vnitřní světla...běhá za každou lampičkou a lampou....všechna chce rozsvěcovat a zhasínat...měli jste nebo máte to u Vás podobně, nebo to vůbec neznáte..?

ajinka0991
20. únor 2017

Jé, to by měl manžel radost : ) Holka s typicky klučičími zájmy, u nás vedou panenky. Ale je to v pohodě, až povyroste přijde na chuť panenkám: )

slimacikmia
20. únor 2017

@urtica nerozdeľovala by som záujmy na chlapčenské a dievčenské... Proste to ju baví, tak ju treba v tom podporovať...

odula
20. únor 2017

@slimacikmia přesně tak. 🙂

absintka19
20. únor 2017

@urtica nehledejte problem kde neni 🙂 jsem z vojenske rodiny takze jen tanky, vrtulniky, sport-fotbal, hokej a podobne. A nase mala to nejspise nebude mit jinak 🙂
Myslim ze zadne stopy to ve me nezanechalo a jsem zenska jak ma byt 🙂 akorat mam rada chlapskou spolecnost a sport🙂 to asi neni vada 🙂

soleilll
20. únor 2017

@urtica Náhodou, mně to přijde super! Pořád lepší, než růžovej pokojíček a všude princezny. 😀 Kamarádi mají holčičku, která byla od malička velmi podobná - autíčka, hasiči, policajti, autobusy, navíc má 3 bratrance a nejraději si hrála s tatínkem, takže autodráhy atp. Když asi ve 3 letech přišla na návštěvu k nové kamarádce, strašně se divila a nechápala, proč má růžovej pokojíček a všude jednorožce. 😀 S nástupem do školky se to ale změnilo a teď už jede taky na růžové vlně, Hello Kitty, Elza, víly, dlouhý vlasy, sponky a čelenky atp. Nevím, jak je tvoje dcera stará, ale neboj - kolektiv ji strhne. 🙂

camelinka
20. únor 2017

@urtica a v cem je problem? 🙂 mate zdravy zvidavy dite,jen ho nechte 🙂.
Me odmala zajimaly uniformy, vojaci, auta a letadla. Tak se tim ted zivim a neprijdu si nijak sahla.....mozna trochu 😀.
Nase mala zacala "ruzovet" asi az pred rokem, do te doby ji zajimaly spis klucici veci....

katgatoo
20. únor 2017

Máma se ze mě pořád snažila udělat holku, chodila jsem do sboru, na klavír, na balet, často mi vyčetla, že se vůbec nezajímám o háčkování a vyšívání a podobné věci... Utrpení. Pak jsem stejně začala skákat z letadla. Buďte v klidu a podporujte jí v tom, co má ráda 🙂

krystalka
20. únor 2017

@urtica - 1,5 letá dcerka mojí kamarádky třeba miluje Mašinku Tomáše, autíčka apod....myslím, že je to úplně normální.....napadá mě, že některé děti třeba zaujmou víc ty autíčka a vláčky, protože se dají uvést do pohybu, dají se navzájem posílat, závodit s nimi.....prostě je to takové zajímavější a akčnější, než oblíkat panenku a dávat jí spát do kočárku 🙂.....můj syn zase třeba miluje plyšáky a když byl malinký, tak nemohl projít kolem žádné kuchyňky, aniž bychom se u ní na nějakou dobu nezastavili 🙂. Jinak dcerka je ještě malinká, její zájmy se ještě stokrát změní a co není, může být 🙂. Já bych byla naprosto vděčná za autíčka a vláčky, než abych měla doma hromadu růžových poníků a podobných věciček 🙂. Vlastně jsem i ráda, že mám kluka....on je navíc taková ideální kombinace - zajímají ho vlaky, autobusy, stavebnice....a zároveň miluje kreslení a tvoření a letos si ke kroužku výtvarky sám vybral i kroužek vaření 🙂. Vlastně jsem nikdy neřešila, jestli jsou jeho zájmy klučičí, nebo holčičí.....pokud ho něco zajímá, tak ho v tom podporujeme jak se dá....něco jen tak časem zase přejde, u něčeho zůstal už na delší dobu....

magdasan
20. únor 2017

Prosím Vás, kde čtete, že zakladatelka to vidí jako problém nebo to chce měnit ???

risu
20. únor 2017

Os

risu
20. únor 2017

Osobni 😂 panenky me nikdy nezajimaly, barbinu jsem mela jednu v supliku. Nejoblinenejsi hracky byly auticka po brachovi a tatrovka. Nesnasela jsem cesani, takze od 3.tridy kratke vlasy, cca do 15, umela jsem vylezt na kazdy strom a kdyz jsem se ze skautu vratila cista, tak si mamka myslela, ze jsem tam nebyla. Doted nesnasim ruzovou a ptakoviny na ksicht mi nic nerikaji..

urtica
autor
20. únor 2017

@camelinka
@krystalka
@katgatoo
@absintka19
@soleilll
@slimacikmia

ACHJO, tak je to holt s dotazy na fórech...:-/

Ne, nevidím v tom problém, nechci nic měnit a ano, mám zdravý a zvídavý dítě a jsem za to ráda. Naopak dcerce, vzhledem k jejím zájmům, pořizujem autíčka, světýlka, knížku o autech (zmínila jsem již výše)...
Nicméně je to naše první, tak mě pouze zajímalo, jak je to v jiných rodinách a nakolik je to obvyklé...

absintka19
20. únor 2017

@urtica bud v klidu 🙂 je to uplne normalni 🌷

urtica
autor
20. únor 2017

@absintka19 Jasně. Já se ani tak neptala, zda je to normální,spíš zda je to obvyklé 🙂.

lasicek
20. únor 2017

@achjonetusim hm a taky statni skola/lka.

verunka_korunka
20. únor 2017

@urtica myslím, že jsem byla ještě vyšší level.... 😀 hrála jsem si s autíčky a letadly (to jsem měla i na ovládání). Tátovi jsem pomáhala v dílně, aby mě zabavil, dal mi prkno s hřebíčky a já zatkoukala, pak jsem se naučila hřebíčky vytahovak kleštěmi a zase rovnat kladívkem 😀 a aby toho nebylo málo, tak jsem si hrála na želvy ninja, byla jsem leonardo a vyráběla jsem si ze dřeva meče 😀 Miminka (jako panenky) jsem nikdy nepřebalovala a neoblékala, nebavilo mě to. Kočárek na panenky jsem použila jen na vození štěňátek. Později jsem si hrála s panenkou "Barbie" asi proto, že už jsem byla větší, panenka vypadala reálně a měla spoustu oblečků, později jsem si na ni i oblečky šila a pletla (cca od 10ti let).

odula
20. únor 2017

@urtica
Jo, je to obvykle.

hafika
20. únor 2017

Myslím, že se to výchovou moc ovlivnit nedá. Je to spíš o nátuře. Máme dvojvaječná dvojčátka - holčičky. Jedna miluje panenky, s jednou spinká v postýlce. Druhá sice panenku taky má, ale hraje si s ní výjimečně, je spíš na autíčka, mašinky. Ono tedy autíčka a mašinky zajímají obě holčičky, jen ta druhá víc tíhne i k miminkům. A sukýnky a šatičky milují obě.

urtica
autor
20. únor 2017

@hafika To si taky myslím, aspoň do určité doby... jak to vypadá, mění se to až v kolektivu, kdy chce dítko logicky zapadnout...

slimacikmia
20. únor 2017

@urtica úplne normálne, bola som podobná 😉

urtica
autor
20. únor 2017

@slimacikmia Viz. 13:11 🙂

vrana80
20. únor 2017

je to uplne v pohode a normalne😉
starsia dcera, to uz ma 4 roky ma stale rada auticka a ked mala menej ako dva roky tak ju zacali bavit dinosaury a to ju drzi doteraz🙂