Indiánská metoda, dcera odmítá na nočník a nechce čůrat do kalhotek

balet
29. bře 2018

Prosím o radu! Dcera ma 22 mesicu a treti den odplenkovavame podle indianske metody. Muzete mi, prosim, poradit, co delat, kdyz dcera odmita na nocnik, doprovazi to hystericky plac a zaroven nechce curat do kalhotek. Takze vecne krizi nozicky a narika, protože zadrzuje čůrání. Pobiha sem tam a drzi to. Pak se pocura az to nevydrzi a zacne plakat. Vysvětlování a podbne veci vubec nepomahaji. Uz nevim jak ji pomoct. 😢

pajita
29. bře 2018

Asi jeste neni zrala na nocnik, zkuste velky zachod

dancamich
29. bře 2018

Zachod s tim malym prkynkem nejakym hezkym, pohodlnym, obrazkovym nebo nocnik, ktery hraje, kdyz se do nej vykona potreba, by nemohl pomoci?

balet
autor
29. bře 2018

@dancamich To uz mame taky vyzkousene a je to stejne jako u nocniku. Rev a zase rev. A myslite motivaci treba lentilkou uz pri sednuti na nocnik? Ona totiz jeste ani jednou potrebu do nocniku nevykonala, vubec si na něj nechce sednou a kdyz ji posadim, spusti sileny rev. 😵

sutajla
29. bře 2018

Pokud takhle nočník odmítá, tak bych ji prostě ještě nechala s plenkou, dítě na to musí dozrát. A já si o tom, co se na nočníku dělá, povídala s malou a vysvětlovali jsme, motivovala jsem kalhotkami s kočičkou (miluje kočičky). A poprvé jsem plenku sundala ve 20 měsících. Tak jsem ji znovu dala a zkusila to ve 22 měsících a vyšlo to. Jen jsem týden běhala a utírala loužičky.

prorodinu
29. bře 2018

Pracovala jsem několik let jako vychovatelka v Dětské skupině (děti 1-4 roky) a můžu říct, že to, v jakém věku je dítě připravené na nočník nebo záchod je zcela individuální. Jsem přesvědčena, že právě vylučování je tak intimní záležitost, že by si dítě mělo samo zvolit, kdy je připravené na nočník nebo záchod. V momentě kdy je dítě připravené, začne odmítat plenky. Do té doby bych na něj netlačila, aby si nepřipadalo nedostatečné (vadné), protože nesplňuje představy nás dospělých.

dancamich
29. bře 2018

@balet a po ranu, kdyz je rozespala by to neslo? Zkusila bych pujcit ten hrajici a dala ji tam rozespalou s pitim v ruce. Jinak ja jsem jeste poustela vodu, ale to uz asi mate vyzkousene. Me nakonec dcera zacala chodit sama na nocnik nebo na wc dle potreby, akorat nesnese kalhotky a tak je na doma naostro v teplacich.

prorodinu
29. bře 2018

@balet Ráda bych se zeptala, proč potřebujete, aby dcera teď chodila na nočník?

anavi29
29. bře 2018

Dobry den,syn ma 22.mesicu a na nocniku ani wc sedet nechce.Takze ho nenutim... do 15ti pliny nosit nebude🙂. A kecy tchyne ignoruji🙂🙂. Takze tak...

balet
autor
29. bře 2018

@dancamich To jsme take zkoušeli s ranním mlíkem...😟

balet
autor
29. bře 2018

@sutajla Jak ja bych rada utirala louzicky...😀 Ale ona rve a nechce curat ani do tech kalhot. 🤔

prorodinu
29. bře 2018

@anavi29 Přesně tak, život nejsou žádné závody, co kdo udělá dřív! Děti pak se pak mohou svobodně vyvíjet a nepřipadají si nedostatečně. Všechny naše děti jsou dokonalé 🙂

oveckaluky
29. bře 2018

Hlavně ji nenuťte, dojde k tomu sama. Občas to zkuste, jestli nedozrála, ale pokud přijde pláč, zase to třeba na dva týdny odložte. To nám radila doktorka, a opravdu k tomu dcera došla sama - pak byla v podstatě ze dne na den bez plen přes den, a cca do dvou týdnů na noc. A vůbec mi nevadí, že s plenkami chodila do dvou a půl 😉

lusynkova
29. bře 2018

Taky nechápu, proč ji takhle trápit.... Očividně na to není připravená.

kamino
29. bře 2018

Syn to mel stejne a ve 30 mesicich ze dne na dento prohlasil Nechci plinu a pohoda, sam se odplenkoval i na noc.. prvni noci jsem ho.chtela budit,.alev nedal se a byl.bez nehody, takze bych tomu.nechalav volny prubeh🙂

balet
autor
29. bře 2018

@prorodinu Ja si prave rikala, ze uz ji budou dva a všemu rozumí, tak by mohla pobrat i tohle. Navíc asi dva tydny pokazde, kdyz se vycura do pleny, zacne na ni tukat a krici kako a zada vymenu pleny. Takze ve finale na vetsi spotrebu plen jak novorozene...😞 Myslela jsem, ze kdyz uz udrzi curani a chape co se deje, tohle bude ok a bude sama rada, ze uz nemusi chodit v mokre plene, kdyz ji vadi. Ale do nocniku to neudela za boha...😤 Evidentne na to ale neni pripravena. Na uklizeni louzicek a prani jsem byla nachystana, ale na plac a zadrzovani curani ne, takze ma zpet plinku a zkusime to zase pozdeji. 😉

balet
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
balet
autor
29. bře 2018

@anavi29 Ono nejde o pribuzne. Respektuji vse co s Gabi delame. Nejde o závody, ale o to, ze ji samotne pocurana plena vadi, tak jsem ji chtela ukazat novou cestu, ale asi to proste jeste nepujde..

balet
autor
29. bře 2018

Holky diky. Uz má plenu. Na prani a uklizeni louzicek jsem byla nachystana, ale na plac a zadrzovani curani ne, takze ac se na to zda uz pripravena, ve finále není a zkusime to zas za nejaky cas. 😉

dancamich
29. bře 2018

@balet dcera začala tak, že jednoho dne ráno sundala plenku a nenechala si ji dát. Zacala chodit sama na nočník. Mám akorát obavu, jak to vyřešíme venku - začala, když byla kosa, takže je zvyklá mít plenku na ven. Neříká si, obsluhuje se sama a zahlásí až výsledek.

hankaros
29. bře 2018

Moje dcera 22 mesicu to ma stejne s velkou potrebou. Rekne si ale do nocniku/zachodu nechce a radsi to zadrzuje. Nez vypěstovat zácpu, nechavam ji do plenky a doufam ze dozraje. Na malou si rika bez problemu do wc.

barbara04
29. bře 2018

jinak taky muzes zkusit latkove pliny ?🙂 treba....

luj89
17. srp 2019

@balet můžu se zeptat jak to dopadlo? 🙂

balet
autor
17. srp 2019

@luj89 Sem tam jsem ji zkusila plenu vzit a pokazde se stejnym vysledkem a cca za pul roku jednou vecer pocurala plimu asi trikrat za sebou a chtela ji vymenit a to mi dosly nervy. Tri pliny za vecer, uz v tom mokrem nechtela byt. Tak jsem ji cely nasledujici den vtloukala do hlavy, ze az pujde spat, plenu dostane, ale jen jednu a musi se pred tim vycurat do nocniku. No rev byl, asi ctvrt hodiny, ale nepolevila jsem. Pustila jsem ji nocnikovy vlacek od Fihy na mobilu a po čtvrt hodine revu, kdy zjistila, ze uz u me nepochodi, se v pohode vycurala. Dostala plenu a sla spat. Moc jsme samozřejmě chvalili. No a rano uz dostala kalhotky a sama si rikala. Prvni dva dny sice skoro prosedela na nocniku, pac mela pocit, ze se ji chce porad a mela strach aby to stihla. Dokonce hned prvni den do nocniku i kakala. Treti den uz chodila normalne a po tydnu uz zvladala i redukci na wc. Proste zlom a najednou ze dne na den to slo samo. Uz je to pres rok a zatim bez nehody. Ale opravdu jeste mesic pred tou vecerni akci jsme to zkouseli a kazdou chvili mokre kalhotky, leginy a fusky. Zlom byl ze dne na den...

leneee
Autor odpověď smazal
Zobraz