Jak mám svého kluka naučit na dudlík?

pernicka1985
9. led 2009

jak masveho 2mes. kluka naucit na dudlik?chvili ho drzi ale po chvilce ho vyplivne.

lucia1004
31. črc 2009

nam vyhovovala zn. Nuk, silikonovy, jedna strana "zrezana". a odnaucil sa v siedmich mesiacoch sam - proste jeden den sam odmietol a koniec, uz viac nezobral do pusy. a mne by tiez obcas pomohlo, aby sa nim ukludnil.

lyongirl
31. črc 2009

my máme doma 6 dudlíkov, každý iný a nechce ani jeden, som na porazenie niekedy, moc by mi to pomohlo a on je nervák a nervozita malá, takže by pomohol aj jemu, ale pochybujem, že v tomto veku sa ešte chytí...
starší mal a tiež ho zo dňa na deň odmietol, čiže sa okolo roka odučil sám...

bubosek
1. srp 2009

Lyongirl nezoufej, možná to ještě klapne, můj malý se naučil na dudlík je to asi 14 dní a to přesně v době, kdy jsem začala přikrmovat nutrilonem. Je to pro mě šílená pomoc, protože strašně špatně usínával i přes den a večer to byla katastrofa, kolikrát i hodinu na rukách a skákání na gymbalonu, nachvíli usnul za 20 min byl zas vzhůru, no pakec. A ted nakojím, dám příkrm odgcne si, chvíli ještě pohuškám, dám dudan a spíme a v postýlce, předtím jedině s náma v posteli, takže takové divy dělá u nás dudlik 😉

lyongirl
1. srp 2009

no neviem, neviem, veľkú nádej si nerobím, ako kojené dieťa samozrejme nevie piť ani z fľaše a každá guma v puse je fuj, fuj. Cumle si prst, najprv si cumlal palec, od toho som ho odnaučila, nakoľko nechcem, aby si na to zvykol, lebo ja som si cumlala ešte na ZŠ a odúčala som sa ťažko a teraz si našiel ukazovák, tak ho idem zasa odúčať od neho, no a dudka nič moc...
ale snád by si mala pravdu a stal by sa zázrak 😉

bubosek
1. srp 2009

Kubík mi taky strašně dlouho odmítal i flašku s vodou i čajem, i když jsem jen kojila, měla jsem pocit, že má žízen v těch pařácích, čaj pil se stříkačky, no a pak jednoho dne se přisál k flaši, no to už je víc jak měsíc, možná i 2, nijak ho to nepoznamenalo v kojení, ted dokrmuju, protože už mu moje mlíčko asi nestačí, ale chutná mu pořád. Neboj jednou si flašu vezme, ale ten dudel to si myslím, že tak staré dítě vzalo je zazrak, ale i ten se stal. Dudla silikonový NUK 😀