Jak naučit 2měsíčního syna, aby spal sám?

leniiid
22. pro 2017

Ahoj,mám 2měsíčního syna a téměř od začátku ho uspáváme stylem nakojím zavinu do zavinovačky a skáču na balonu dokud neusne..poté se přemístím na křeslo kde další půl hodinu až hodinu čekám a pokud se nevrtí,přenesu do postýlky..posledních 5 dní je to horor hlavně večer začnu o pul 9 a je třeba i 11 když ho dávám do postýlky.. pořád mrčí. Přes den spí jen na rukách,jakmile ho polozím do par minut je vzhuru.. moje otázka zní... jak ho naucit aby spal sám? Třeba ze vedle nej budu nelezet a budu ho hladit nebo mu povídat ale aby proste takhle usl? Už jsem to zkoušela a byl ztoho akorat 15minutový řev 😒

elis16
22. pro 2017

S malou jsem to měla úplně stejně, jak popisujete. Zlepšení u nás nastalo kolem 5 měsíce, kdy už stačilo uspání u prsa a chvíli s ní poležet a pak přendat do postýlky. Do té doby jsem taky hopsala klidně 2 hodiny. Jinak se mi osvědčilo nosítku aspoň jsem neměla tak vytahané ruky 🙂

daydream
22. pro 2017

To je těžké, každé dítě je trochu jiné. Mám tři, takže to můžu říct úplně zodpovědně. 😀 A navíc se to taky mění spolu s tím, jak se dítě vyvíjí. Ale můžeš (nevadí tykání?) samozřejmě zkusit pár triků. Například kojit vleže, pokud je dítě udyndané, dost často u toho samo usne. Nebo nosit, jak navrhuje elis16, já nosila v šátku a když dítě usnulo, šátek jsem rozvázala a uložila ho i s šátkem. Taky houpat v autosedačce (vajíčku), to docela zabírá. A v kočárku prťous přes den neusne? Na procházce, na čerstvém vzduchu... Pevné nervy a vydrž, ono to nebude trvat věčně. I když to tak teď možná vypadá. 🙂

kata267
22. pro 2017

@leniiid dcera zacinala usinat bez noseni asi az v roce mozna pozdeji a spi pak v posteli, ale musim dodat ze I ted kdy je ji rok a pul je to porad uspavani s brekem a zadna romantika jak z casaku se pri usinani nekona...

mku
22. pro 2017

Nam zabralo asi ve druhym mesici proste polozit do postylky a hladit hlavicku a tise zpivat. Plus ma pusteny bily sum. Trikrat se vztekal, ze takhle spat nebude, vydrzela jsem to i kdyz jsem uz mela chut to vzdat... dneska na 5m spinka krasne, polozim, dam dudlik, pusu, plinku na hlavu, zapnu sumika a je tuhej 🙂
Place jen kdyz se neco deje...

leniiid
autor
22. pro 2017

@mku taky jsem to zkoušela hladila zpívala nebo jsem mu pustila ukolebavky a řval a řval .. 15 minut jsem to vydržela a furt řval pak jsem to vzdala.. jo a celou dobu jsem tam ležela snim ..

kotty
22. pro 2017

Moje dcera má - a to je jí 16m - stále období, jako třeba zrovna teď, kdy usíná nošením. Prostě asi potřebuje větší kontakt. Naposledy takle usínala kolem roka, pak uplně bojkot, odstrkování, ideálně mít k dispozici celou naší postel a tím se uválela, teď už asi tak týden zase jedeme usínání jen v manduce 🙂Občas se to strašně únavné, ale za chvilku budou ve svých pokojíčcích a usínat sami bez nás zbytek života, takže se to snažím i užívat 🙂

smudlinka24
22. pro 2017

My soupneme do kosiku a chvilku vozime, pres den usina sama. Uspavani bylo narocnejsi do cca 2-3 mesicu, to jsme zavinovali a sumeli.

daydream
22. pro 2017

A ještě mě napadlo - co dudlík? Používáte? Dcery dudlík nechtěly a bylo to s nima podstatně náročnější než se synkem, který si ho dát nechá. Opravdu se tím uklidňuje. Neříkám, že vždycky, ale když je třeba unavený a na pokraji spánku, kolikrát se tím sám uspí. Vím, že mnohé maminky jsou odpůrkyně dudlíků, ale já si nemůžu stěžovat. 😎 Přijde mi to lepší, než když si prostřední dcera místo toho cucala prsty, protože dudlík se dá tomu dítěti jednoho krásného dne vzít, ale prsty těžko, takže když je unavená nebo ve stresu, cucá si je občas doteď a to jí bude tři a půl.

leniiid
autor
22. pro 2017

@daydream dávám moc ho nechce

liliana2016
22. pro 2017

Též mám nedudlíkového syna, takže s uspáváním bojujeme od začátku. První 2 měsíce jsem taky nakojila, zavinula a uhoupala... Trápilo ho bříško, takže to byl večerní maraton, trvalo to i 3 hodiny. Pak mi začal usínat u kojení, takže jsem ho začala zavinovat ještě před kojením, abych pak mohla jen přenést do postýlky. Malý má téměř šest měsíců a fungujeme takhle dodnes, akorát už skoro nezavinuju. Přes den mi spí jen v šátku, to se ho ani nesnažím odložit, páč by byl hned vzhůru...
Vím, jsou to špatné spánkové návyky, ale věřím, že jednoho dne k tomu ty děti dospějí samy a až se na to budou cítit, začnou i samy usínat. Většinou to asi přijde s odstavením... Sama přemýšlím, jestli malého 'nutit', aby usínal sám nebo prostě počkat... Na druhou stranu užívejme si to, dokud jsou to miminka. Až dozrají, odpadnou. A nebude to trvat
až tak dlouho. 🙂

leniiid
autor
22. pro 2017

On mi usne a vypada to ze i spi tak ho polozim a do par minut rev... nedokážu si to vysvetlit

kacbal
22. pro 2017

@leniiid U nás při usínání dobře pomáhal bílý šum - stáhla jsem si aplikaci do mobilu a pouštěla hlavně vysavač a větrák. Mladší syn spal první 4 měsíce strašně, teď je mu 5 měsíců a konečně už je to celkem dobré. Přes den nebyl schopný spát déle jak 20 minut, furt byl vzhůru. teď už dá i 2 hodiny. Jinak nám na uspávání hodně pomáhá hacka - hlavně starší syn ji má doteď na odpolední spánek. Kamarádka uspávala půl roku zase v kočárku - do půlnoci ji spal syn v kočárku a pak si ho vzala už do postele

liliana2016
22. pro 2017

Ale to je normální. Je to jen období, já mimi odkládám kolikrát natřikrát než fakt usne... Nebo ho může něco bolet, nemáte potíže s bříškem? Můžeš mu před spaním ulevit... Nebo zkus odložit hned po usnutí.

ajja87
22. pro 2017

Ahoj,nám taky pomáhal bílý šum,taky tak od dvou měsíců a potom (nemoc nám to překazila)usínala u kojení.Ja teda od začátku byla proti různýmu houpání na míči atd.radeji jsem se k malé přitulila a mazlila se s ní,hladila.Po ukončení kojení jsem měla strach,jak bude usínat, když byla zvykla usínat u prsa a ona přistoupila opět na to naše tulení a hlazení a krásně usíná v posteli a pak přenesu do postylky.

ajja87
22. pro 2017

Odeslala jsem dřív než dopsala.Jinak nám ze začátku jsme taky měli problém se spánkem a neboj všechno se časem urovná.

dixiee
22. pro 2017

@leniiid tak ja prispeju svoji troskou zkusenosti.. mam dvojcata,takze uspavani resime od zacatku.. prvni se naucila usinat sama u flasky bez houpani.. jedine kdyz bolelo brisko,tak jsem pochovali a uspali na rukou,ale odlozeni probehlo bez problemu.. zato druha?? Horor!! Nekdy usla po chvilce houpani,ale po odlozeni do postylky se probudila a znova furt dokola,treba i hodinku az dve.. tak ted po tretim mesici jsem si rekla dost-je fakt tezka na to,abych s ni hodku skakala na mici a proste jsem ji zkusila nechat plakat.. samozrejme neee a rev.. takze dame mliko z flasky,krkne,ja ji poradne zachumlam dam usinacka pusinku a odchazim-i kdyz fnuka nebo poplakava.. necham 2 minutky a vracim se.. zase dam dudlik-nechce,zachumlam,pusa,usinak a jdu pryc z pokoje,dam bud 2-5 minut ona pofnukava nebo usne.. prvni den to bylo peklo,druhy den se interval prodlouzil a ted je to pres tyden a obcas si usne hned sama nebo staci jednou prijit a dat pusu.. a fakt se ani jednou nevzbudi,tak jako kdyz jsem ji houpala na mici.. podle me se vzdycky v ty postylce najednou lekla,jaktoze se nehoupe na mici a v naruci,kdyz tak prece usla?! Sama uz se mi v ty naruci kroutila,jak ji to bylo nepohodlny-to me taky donutilo k tomu samouspani se..jmenuje se to estvilova metoda,ale ja si to upravila ke svym pocitum.. kdyz fakt hrozne plakala,tak jsem sla za ni driv,nez po urcenym intervalu.. ridim se instiktem.. kazdopadne je to bezva,ze se netrapime ani jedna u usinani.. doporucuju,ale chce to pevnou vuli a vydrzet aspon dva dny,pak je to uz lepsi.. 🙂

leniiid
autor
23. pro 2017

@liliana2016 nemá... břicho už ho trápilo to už snad mame za sebou dávám mu ia

leniiid
autor
23. pro 2017

* kapky a poznám uz kdyz ho trápí břicho

leniiid
autor
23. pro 2017

@ajja87 věř mi ze bych taky se radsi tulila,ale nezabírá to...jen řve.. uklidní ho fakt jen zavinout a houpat.. ale chci ho to odnaucit

leniiid
autor
23. pro 2017

@dixiee a kolik ji bylo?? Nevim jestli maly na to neni az moc maly... jestli se to nedoporučuje treba az od pul roku

dixiee
23. pro 2017

@leniiid ted ji budou 24. 4.mesice a tohle praktikujem cca 10 dni.. driv jsem taky do toho nechtela jit,prece jen jsou to malinkaty mimina,co jeste potrebujou citit mamu,ale ted po tom tretim mesici jsem si rekla,ze uz to musime naucit.. trapily jsme se obe tim houpanim..ty jeste budes muset chvilku vydrzet,ale pak se do toho neboj jit.. snad ti moje zkusenost pomuze.. jo a jeste jsem vypozorovala,ze jakmile jsem zustala u postylky a hladila,tak pridavala na intenzite place.. porad si vynucovala pochovat.. je opravdu lepsi odejit.. ja vzdycky sedim na schodech a cekam dokud neusne..

liliana2016
23. pro 2017

Estivill se skutečně doporučuje až od půl roku. Taky jsem na tím uvažovala, hlavně kvůli tomu, že se mi malý začal zase v noci budit a rozhodně ne kvůli hladu. Ale jsem na to měkká. Zkoušela jsem pustit bílý šum, ale u toho mi usne jen ráno, když se mu to nepovede u kojení. Na noc bez šance, to pořád kňoural. Možná chyba, že zůstávám v pokoji a malý má dost výdrž a já ho vždycky nakonec z postýlky vezmu...
@dixiee : Jak dlouho zezačátku trvalo než usnula?

pikl
23. pro 2017

@leniiid měli jsme to dost podobně, malá přes den usinala jen na rukách nebo v nositku, když jsem zkoušela uspat v postýlce, tak jsem třeba hodinu vedle ní ležela, ona koukala, mumlala si a pak křik. A já celá ve stresu z toho, že jsem ji to blbě naučila a už nikdy neusne sama. Pak jsem zjistila, že tohle dělá většina miminek v okolí, což mi psychicky pomohlo. Kamarádka mi pak půjčila hojdavak (hacku) a to pro nás byl fakt zázrak, dokáže v něm usnout třeba i na tři hodiny. Případně spí v nositku. Jinak u nás ten křik byl z únavy, teď když spí min 4 hodiny přes den, tak je to zlatíčko.

dixiee
23. pro 2017

@liliana2016 jojo,mas pravdu,ze od pul roku..ja uz ale citila,ze to zvladne a dopadlo to dobre.. prvni den to trvalo 15minut a fakt to nebyl vubec rev.. kdyby jooo brecela,tak bych to odpiskala.. druhy den to trvalo uz minut 10 a ted jak kdy.. nekdy je do 5 minut tuha a treba vcera to bylo zase tech 10 minut..

nafuka
23. pro 2017

potřeba fyzického kontaktu miminka s maminkou je naprosto přirozená. Děvět měsíců bylo součástí vašeho těla. Možná trochu přehnané očekávání od takového prďolky malého.

ajja87
23. pro 2017

@leniiid ono hlavně každé miminko je jiné, některé prostě usíná při houpání jiné při tulení,a neboj určitě k tomu tulení taky dospěje té😉, přeji krásné svátky

leniiid
autor
23. pro 2017

@nafuka no nevím zda přehnané doma semnou nejste.. mluvím o tom ze usne a jak spi treba 20 minut chci položit tak do chvilky řev... klidne bych se snim tulila kdyby byl pritom klidný ale očividně to neni to co chce

drakenn
23. pro 2017

2 měsíční miminko nelze "naučit" spát. V tomto věku lze dítě pouze přinutit, zlomit.

Já uspávala prvního syna do 3 měsíců na balóně. A po uležení se vždy vzbudil a plakal. Tak jsme si ho nastěhovala k sobě do postele a zlepšilo se to. Podle mě jde o přirozený vývoj- mění se spací rytmy i doma k ukládání ke spánku. Jednoho krásného dne tohle přejde.
Držím palce, ať to zvládnete a jste oba spokojení

leniiid
autor
23. pro 2017

@drakenn já si ho k sobě nedokážu vzit... strasne se prevaluju a kdybych ho tam mela tak se nevyspim.. on jak tvrde usne tak vydrzi spat i 5-6 hodin nekdy i vic nebo min.. ale ta doba než usne tvrdě

svetylko_v_komore
25. pro 2017

Vaše miminko se chová naprosto normálně. Vyhovte mu, však takto nebudete uspávat do dospělosti. U prsa neusne? Co zkusit udělat z postýlky takový ten balkónek, nebo pořídit hacku? Na estvilku zapomeňte, prosím, je to škodlivá metoda. Potřebuje cítit vaši vůni.☺ A buďte ráda za hosani na mičudě, v některých rodinách se jezdí v noci autem a dítě se předává do vodorovné polohy opatrněji, než když nesete lahvičku s trinitrotoluenem.