Jak naučit děti v noci na záchod?

pajuska_hajkova
14. únor 2015

Maminky prosím Vás jak naučit děti v noci na záchod?
Synovi už navečer nedáváme tolik pít. Většinou dáme syna vyčůrat než jde spát (cca 8-8:30) , pak ho probudíme když jdeme spát my (11-12) a dáme vyčůrat a občas vydrží do rána, nebo se přes noc vzbudí na mlíčko a vydržíme bez nehody. Ale dnes večer se 3x za noc počůral. Posledních pár dní je to každou noc nehoda. Já už fakt nevím. Ze začátku to zvládal líp než teď ...
Plínky na noc nemáme od Vánoc, kdy začal chodit na záchod s bobanem a zahodil i plínky na noc.
Budu vděčná za jakoukoliv radu ...

polaks
14. únor 2015

@pajuska_hajkova Koľko je synovi? No ak ho chcete v noci naučiť ,aby sa nepočúral,už by v noci nemal nič piť... Zasa sa tu isto strhne kritika,prečo učiť,keď sa to dieťa naučí samo až na to príde čas... Ale to je jedno,ja som tiež svoje deti odúčala od plienok zámerne,v dvoch rokoch už ani jedno nemalo plienku a to ani na noc.. Dve hodiny pred spaním som v dobe odúčania nedala nič piť a ani v noci.Lenže moje deti už v tom čase v noci nepili ani mliečko ani čaj,takže to nebolo až také ťažké.Pred spaním vyčúrať,dve hodiny potom ako zaspí ešte raz vyčúrať,resp. keď idete spať. a prvý týždeň som ešte vstávala v noci okolo tretej a dala som ich dala vyčúrať. aby som videla či je toho ešte veľa,alebo málo a vydržia. Po týždni som ich dávala už len raz a ten čas som postupne posúvala na neskoršiu hodinu.Až sme sa dostali na rannú hodinu a vydržali celú noc.Áno trvalo to mesaic,ale po mesiaci mi deti spali až do rána a vydržali nepočúrať sa. potom som im už aj večer dala kľudne napiť,väčšinou to vydržali až do rána,ale ak toho vypili viac,tak sa sami zobudili...

rybickamalicka
14. únor 2015

Pokud v noci pije, tak se neni cemu divit, ze pak cura. Neni ten nachlazeny nebo nemocny? To by vysvetlovalo, ze se ted v noci pocurava. Ja jsem v noci nikdy nebudila na curani, clovek se modli, at spi dite celou noc a pak ho zacit umele budit na curani mi prijde nelogicke. Tim buzenim se narusi faze spanku. Tak dejte zase plinu a az nekdy v budoucnu bude mesic bez nehod, tak je zase na noc sundate. Nebo proc spachate na to, at je v noci bez plen?

evulina77
14. únor 2015

@pajuska_hajkova někdy to tak prostě je, malej je ještě malej a nehody hold budou. Spíš bych se zamyslela, jestli není nachlazený, případně jestli se doma nebo ve školce nebo prostě někde něco neděje. Víc udělat nemůžete. Jen mě osobně se nelíbí omezování dětí v pití večer. U nás bývá problém v tom, že se malá nevyčurá před spaním, i když tvrdí, že jo a pak v noci nečurá, protože se nevzbudí. Pak dáváme plínku. Ale někdy je už v těch cca 11 v noci počuraná. Bez plínek na den je od roku a půl a na spaní je už automaticky nedostává půl roku... Prostě vydržet...

rybickamalicka
14. únor 2015

Taky neomezuji pred spanim piti, ma jej porad u sebe a pije kdy ma potrebu.

pajuska_hajkova
autor
14. únor 2015

Ne že bych mu nedala napít vůbec, jen méně. Zkoušela jsem odbourat mlíčko v noci (vypije cca 120-150ml) ale setkala jsem se s neúspěchem. Pořád pijeme Nutrilon, ani obyč.mlíko nechce ...
Na čůrání si říká cca od dvou, od dvou a půl si řekne i na velkou a v ten den kdy se poprvé vykadil do záchodu zahodil plínky. Prostě je nechce, zkoušela jsem mu je dát, ale ani omylem. Vřískal, že plínku nechce, vztekal se, kopal atd. ...
Máte pravdu, je trochu nachlazený, má rýmu, tak to třeba bude tím. Jinak už třeba i týden jsme to zvládli bez nehody- vyčůrat před jeho spaním, pak když jdeme spát my a v noci jak se vzbudí.
Plínky na noc nemáme od Vánoc (náš nejkrásnější dárek byl, že začal chodit na velkou, do té doby si vždy někde zalezl a vykadil se do trenek) tak to chce asi čas než si na to zvykne ... nejhorší je, že jeho to ani neprobudí když se počůrá. Je v tom kdo ví jak dlouho a když přijde že se počůral je zmrzlý jak rampouch ...

sara84
15. únor 2015

Syn spí s námi v posteli, takže plenky na spaní prostě má, i když už má 3,5 nehodu má tak jednou,za týden, pomalu přemýšlíme, že už dávat nebudeme, jen ve výjimečných chvílich jako je nachlazení, nebo usně v autě a nevycura se atd..Ale motivovali jsme ho nalepkama, když bude ráno suchá okénka, dostaneš nálepku. A jak se snažil, když už to má těd vychytane, tak je za suchou nálepka a za mokrou nalepku sundáme( po zvážení, když byl nemocný, tak jsem to tiše přešla a nesundavala...)

pajuska_hajkova
autor
16. únor 2015

@sara84 děkuji za tip, ale na prcka nic neplatí. Třeba když je nemocný a nechce mít ponožky apod tak mu řeknu, že nemůžeme jet plavat a on na to já nechci jet plavat :D
O víkendu spal u babičky a CELOU noc v pohodě a doma, zase v noci nehoda a co mi na to řekl synek? To je v pořádku mami, dáme čistý 🙂