Jak naučit dvouleťáka sedět na nočníku

sona_kratochvilova
26. bře 2019

Dobrý den,prosím o radu ohledně nočníku. Všude čtu rady jak odplenkovat a naučit dítě chodit na nočník ale nikde jsem nenašla jak s tím nočníkem začít. Dvouletý syn nějak nedokáže pochopit co po něm vlastně chci,vysvětluju mu to,chodí se mnou na záchod,lijeme do nočníku vodu ale když mu sundám plenu a posadím ho tak v lepším případě jen sedí a kouká,v horším případě se hned zvedne a jde pryč. máte prosím nějaké rady z vlastní tkušenosti jak na něj, Díky moc všem

zuzajulie
26. bře 2019

Nema to cenu na silu. Chtela jsem to po ni taky asi ve 2 letech a trech mesicich a nic a pak zacla sama nekdy o 3 mesice pote, takze do skolky uz stihla byt bezplenkova. Kdyz/az pujde sam, tak pochvalit, kdyz nic, tak nic.

leniczka23
26. bře 2019

Kdyz to nechape tak to nedelej..nema to cenu. Vzdycky jsem to.zkusila, nic, tak sem to zkusila zas za mesic/dva.. odplenkoval se par mesicu pred 3 narozeninama a temer ze dne na den..proste k tomu dozral..neni kam spechat..😊

asojakova
26. bře 2019

Naše dvou a čtvrtletá chápe, ale nechce ani za zlaté prase. Netlačíme na pilu. Starší skoro ve 2 a půl letech ze dne na den byla bez plínky, do měsíce pak i v noci. Oni na to jednoho dne přijdou. Do té doby se my i babičky můžeme stavět třeba na hlavu 🙂

sona_kratochvilova
autor
26. bře 2019

Tak to asi nechám na léto,to bude na zahradě běhat bez plíny tak mu snad půjde snáz.On má problém i s přebalováním,nechce si nechat otřít rozkrok ubrouskem,ani omýt sprchou,neustále u toho pláče,kroutí se a strká mi tam ruku. Už jsem z něj krapet zoufalá tak jsem myslela že nočník pomůže.Hold mi nezbude nic jiného než vydržet a doufat že se to v létě naučí.

tervi
26. bře 2019

@sona_kratochvilova My jsme na tom podobně. Ani si na něj nesedne... Ale plysaky tam dává, tak snad smysl chápe. Jen nechce. Řekla jsem si to samé - léto a zahrada.🤔 Snad to zabere. Už mě ty pleny a boj okolo nich ničí.

kvmatonka
26. bře 2019

Určitě počkejte na léto. Tak má plínu a najednou má sedět na nočníku, nechápe proč, když může čůrat do plíny 🙂 U nás to šlo celkem hladce v létě (měl rok a půl), doma lítal v tričku s holým zadkem, pořád jsem ho pozorovala a když se mu chtělo, tak jsem posadila na nočník, pak začal chodit sám - víceméně tam chodil co 5 minut, protože ho strašně bavilo vylévat nočník :D. Další level byly tepláky :D to byl schopen během 5 min počůrat patery tepláky. No nechala jsem to tak a najednou si začal říkat, že chce na nočník.Pak si začal sám stahovat tepláky, takže teď už jenom utírám zadek nebo natahuju tepláky zpátky :D. Teď už je bez plen přes den úplně, venku se oteplilo, tak chodí bez a zatím dobrý.Sama jsem překvapena, že to šlo tak nějak hladce samo. Hlavně ono to fakt chce čas, vím, že se to blbě poslouchá, ale je to tak. Syn si do toho roku a půl vůbec odmítal na nočník jenom sednout.

alcar
26. bře 2019

Taky uz se na to pomalu psychicky chystam. 🙈😃 S dcerou jsem to delala tak, ze jsem postavila nocnik a kdyz se dcera pocurala do gati nebo na zem nebo jsem videla, ze zrovna cura, tak jsem ji rychle v tom okamziku supla na nocnik a vysvetlila, ze se cura tady. Velice rychle to takhle pochopila - asi za tri dny. Vubec nema cenu je tam posazovat prventivne a drzet je tam, at se vycuraji.

zuzajulie
26. bře 2019

Jo, je fakt, ze jsem koupila asi desatery kalhotky a tak jsem ji nechala behat a sakra ji stvalo, kdyz si je pocurala, to se pralo porad, takze to urychlilo uceni na nocnik. Kdyz ma triko a kalhotky, u holky teda 🙂

veronikaveronikaveronika
26. bře 2019

Léto je nejlepší, muzes motivovat venku, čůrat na kytičku, stromeček. Mě dcera nechtěla nočník ani vidět a v létě cca2roky a měsíc dva. Začala čůrat venku. Pak teda i kakat a tak jsem vysvětlovala, že ble do nočníku jelikož to sbírat bylo super🤣 pak se ochladilo a už nebylo otevřeno pořád ven. Tak musela na nočník a pohoda. Až jsem se divila jak lehce to šlo, jelikož předtím fakt absolutní nezájem. 😉 Neřešila jsem. Teď má plenku pořád na noc a polední spaní. Zatím to prostě nezvládá se nevycurat. Sice vysvětluju ale když spí neřeší. Počkám až dozraje. Má dva a třičtvrtě.

kaja2016
26. bře 2019

@sona_kratochvilova nech ho bejt, kazdej se naucit. Ja dala.maly tableta, vycurala se ani o tom nevedela a pak uz to slo... ono to do tri let prijde, neboj

janablizka
26. bře 2019

Moje vnučka bude mít v srpnu 3 roky a na nočník nejde ani náhodou taky sedí a kouká až se ji dá plenka a ma jí počuranou tak řekne pocaná.

kaja2016
29. bře 2019

@janablizka a co zkusit tu plenku nedavat?🙂

luckylee
29. bře 2019

Ja neposazovala.Kdyz mel asi 2r8m tak jednou nechtel prebalit tak jsem plinku nedala.Ukazala jsem mu zachod s redukci a mu se to libilo.
Pak se behem tydne asi 7x pocural.Jeste asi 3tydny jsme davali plinku na nakup a cesty autem-nebo kdyz si rekl ze plinu chce.A tak tedy po necelym mesici chodil na wc sam,bez ptani zda se mu chce nebo ne a cesty bez nehod.Jen jednou se pocural protoze usnul tvrde a pak byl zmateny.
Takze to proste nech na nem.☺

janablizka
3. dub 2019

@kaja2016 To jsme také vyzkoušeli,ale stejně na nočník nejde a klidně se počurá.Asi to chce čas.

malanoha
3. dub 2019

Moje holka, 25 mesicu, se ted naucila chodit na nocnik. A udelali jsme to radikálním rezem. Proste jsme jednou rano plinu nedali. První den nemela za chvili co na sebe, ale do tri dnu bez nehod 👍 Na delsi cestu venku ji teda jeste plinu davam, jeste je zima na curani venku.. A na noc taky. Ale doma uz chodi na nocnik i sama od sebe. Chce to prvni dva dny byt vic doma a obnit se trpelivosti no.

mmajda
3. dub 2019

@sona_kratochvilova zkuste koupit redukci na záchod. Kdyz chodi na zachod s vami, tak pochopi co po nem chcete.U nás zafungovalo a jsem ráda že nemusím vynášet nocnik.

eithelwing
3. dub 2019

Taky zrovna přemýšlím, dceři budou za chvíli dva roky, plenky se jí líbí. Jo, když jí pustím krtka a posadím na nočník, tak tam něco padne, ale to pro mě zase není žádná výhra, takhle to učit nechci. (Děláme jen pro odběr moči na vyšetření.)
Dnes manžel vyzkoušel plínku sebrat a hned se přihlásila o nočník. Nadělat do kalhot si očividně nechce. 🙂 Jenže máme koberce, dcera je nastydlá... Ty nehody by prostě byly a asi na to nemám nervy.
Takže nejspíš počkám ještě, především až se oteplí a dcera nebude mít body, aby se zvládla svlékat sama. 🙂

pandora197
4. dub 2019

@sona_kratochvilova Máme to teď za sebou,na začátku března jsem tehdy čerstvě 22 měsíčnímu synovi sebrala plenky a dostává už pouze na spaní.Podotýkám,že nikdy předtím jsme nezkouseli,takže to byl pro něj jiste šok.První týden jsem den co den prala pocurane tepláky a stale opakovala,kam ze musí.Druhý týden už byl lepší,věděl co se po něm chce a už běžel k nočníku akorát někdy si předtím trochu ulevil a docural se v nocniku.Během třetího týdne asi v půlce se to zlomilo a už to stíhá na nočník,dokonce i po polednim spaní,ji chce sundat a letí.Každopádně chce to pevné nervy,já prostě byla rozhodnuta neustoupit.Jo a kadit chodil už během prvního týdne na nocnik,asi že to více vnímal tu potřebu.

kaja2016
5. dub 2019

@janablizka No tak to je. To se musi vydrzet. My to takhle udelaly ve dvou letech. Idealni je leto. Podle me to dite ale zvladne uz i driv. V tech trech uz si dite na plinu moc zvyklo, plus obdobi vzdoru, ja bych tomu ted dala cas, urcite to chape, jen se ji asi moc nechce, casem se to poda.

kaja2016
5. dub 2019

@eithelwing Jestli muzu poradit, ja bych uz necekala. Co to tak kolem sebe pozoruju, nejlepsi je zacit kolem toho roku, max dva roky. Pak si na plinu dite zvykne a je to pak zbytecnej stres, pokud teda planujete skolku. To je jak s prichodem sourozence, mezi 2 a 3 rokem je to nejslozitejsi.