Jak odnaučit dítě, aby vyžadovalo dudlík?

lilourich
10. kvě 2007

Ahoj holky 🙂 zajímal by mě váš názor na dudlíky. Náš malej ho měl jako malý, abych u něj nemusela pořád ležet (bylo to fakt děsný). I v kočárku ho měl, a aby mu nespadl, tak jsem mu ho doma podepřela plenkou, nebo tak něčím a v kočárku mu ho držel lem od kapuce zimní kombinézky. Jenže jak byl větší a víc se hýbal, tak sebou furt mydlil a já mu dudlík pořád nandavala, a už to začínalo být neúnosný. Navíc když mu vypadl pod něj, tak se ho snažil dostat tím, že si tu plenku nahrnul na obličej a já se začala bát, aby se mi tím jednou neudusil. Takže jsem mu ho sebrala, a nebylo to ani tak hrozný, trvalo to týden než si zvykl. Byla jsem ráda že ho nemá, stejně jsem mu ho nikdy nechtěla dávat. Jenže poslední asi měsíc mi dělá to, že i když nemá hlad, tak honí tu plenku na který většinou leží a strká si jí do pusy. Navíc teď co už ví že má ručičky, tak sebere všechno co je v dosahu a ocucává plyšáky a tak podobně. Přijde mi že mu vyloženě chybí mít něco v pusině. Mě naši sebrali dudlíka taky brzo a já si místo toho cucala palec, a pak už jsem dudlíka nechtěla, a taky vím že mě to uklidňovalo. Tak nevím co s tím 😖 Teď ráno už mi ho bylo líto, tak jsem mu ho zase dala, a asi do dvou minut usnul, ale nevím jestli to není chyba, vím že když mu před tím vypadl a nebo ho neměl, tak byl šílenej řev - to už taky nechci 😠 Vím že mi tím ukazuje že má taky hlad, ale taky to dělá před usnutím. Takže sebrat dřív než si na něj zase zvykne a nebo nechat? A když jste některá nechali, jak jste je to jednou odnaučily? Nebude ho pak po mě chtít ještě třeba ve 3 letech?

kalo
5. zář 2007

Má někdo "bezdudlíkové" dítě??? Já ho malé ještě nedala (2 měsíce) a ráda bych to bez něj vydržela co nejdýl...Zatím nemáme problém. Ale vydržel to někdo úplně bez něj?

pipisek
5. zář 2007

ahoj kalo,
moje první dítě vydrželo úplně bez dudlíku. nikdy ho nechtěla, kojila jsem ji a i když jsem jí při pláči dudlík nabízela tak si ho nikdy nevzala. teď mám druhou dceru a ta si ho vezme, ale nijak na něm nelpí. měla jsem strach že nám bude dudík kazit kojení, ale v pohodě, přisává se dobře 😀

mikca
5. zář 2007

ahoj dcera ho taky neměla, vůbec mi ho nechtěla, natahoval jí na zvracení a kalo jestli mužu radit tak jí už nedávej neni důvod, když vydrřela tak "dlouho " bez něj, byla by to škoda jí na něj učit.
a druhé dítě ho už má, ale jen na spaní, ani ven ho nenosíme, jen na usnutí

anetadr
12. kvě 2013

Ahoj maminky, ráda bych obnovila diskusi🙂 máme doma 26 měsíční dítě a zubařka nám důrazně doporučila sebrat dudlík, protože už se mu křiví přední zoubky. Sice používáme ortodontický dudlík, ale i tak je to asi špatně:( Dudlík jsme prostě sebrali, vysvětlili, že už je velký kluk, že už čůrá do záchodu jako táta, tak že už nemůže mít dudu jako miminko. Koupili jsme za to hračku, kterou mu dáváme stále do ruky, když se dožaduje dudu, že je to místo toho. Jsou to 4 dny a on pořád nemůže večer usnout. Chodí spát až kolem desáté, když měl dudlík, chodil nejpozději v půl osmé. Přes den je to snad ještě horší, nechce jít vůbec spát. Nevím, co mám teď dělat. Dál mu ho nedávat? Je mi ho tak líto - je unavený, ale prostě bez toho dudlíku neumí zabrat.