Jak odnaučit dítě od plen během nočního spánku?

paja
10. únor 2010

Ahojky,
o plenách jsou tady už různá témata, ale nikde jsem nenašla nic o tom jak odnaučit dítě od plen během nočního spánku. Jaké s tím míte zkušenosti? Náš Honzíček je bez plen během dne a během denního spánku a tak jsem si řekla, že je třeba to zkusit už i přes noc. Jak na to? Prostě jednou tu plínu nedat a čekat co bude? Je jasné, že se do rána počurá... Nebo třeba v noci vzbudit na záchod? Jak jste to dělali vy?

ewelina
17. únor 2010

Já osobně bych teda dítě v noci nebudila... jsem šťastná, když konečně chvíli spí. Budí se mi tak třikrát za noc. Někdy čůrat jde, někdy ne. A přesně jak píšeš: jít do postele bez flašky - to neexistuje... Každé dítě je jiné, některé to zvládne všechno dřív, jiné později. Hlavní je, že jsou vidět i malinké pokroky, což značí, že je to na dobré cestě 😉

fran
17. únor 2010

No my to mame presne jako berenika39. Pres den bez plenky spolehlive, ale pres noc plena nacucana. Tak nemam moc odvahu to zatim zkouset. Ale zase je tu druhy faktor a tim je, ze potvurka kdyz ma plenku, tak vi, ze muze curat jak chce a zneuziva toho. Kdyz ji dam plenku na navstevu nebo na ven, tak nerekne. Tak mozna zkusit?....

kubaka
17. únor 2010

:- Jakmile začne být samo suché přes noc, tak se může plína sundat. Dřív se to nedá nijak naučit. Náš mladej začal na záchod teprve nedávno a ze dne na den a v noci je už suchý prakticky pořád. Ráno jde na záchod sám, plínu si rozlepí - dávám mu ji, protože nechci mít pročůranou postel. už se do plenky ovšem nevyčůrá, i když mu to dovolím - třeba venku. Usíná s lahvičkou v ruce napitý jak duha. Dělá mu to dobře. A ani by mě nenapdalo tahat v noci dítě z postýlky na čůrání. Fuj. Vždy'ť tím akorát vypěstujete poruchy spánku! Dvouleté dítě má úplně nárok na plínku v noci. Dokonce ještě do čtyř let se stanou nehody. Ony to zvládnou sami, svým vlastním tempem a stupněm vyrzálosti. A pak to půjde úplně samo bez učení.

romana29
18. únor 2010

My začali být bez plíny taky nedávno, ale na noc ji dávám, protože pije před spaním mlíko a čaj a v noci i dva čaje a ještě v noci přebalujeme - cca 2x, ale vůbec mě to netíží a jako problém to nevidím, protože to žádný problém není 😉 . Přesně jak píše kubaka - až bude plína v noci suchá, tak ji nedávat, jinak nechat dítě, aby to samo pochopilo

paja
autor
18. únor 2010

Tak jste mě holky uklidnily. Já měla pocit, že skoro 3 roky je už na plíny moc 😅 . Je pravda, že důležité je, že přes den plenku nemá ani na spaní (kvůli školky, nastoupil do školky o něco dříve) a v noci to mě osobně žádný problém nedělá... Takže zkusím asi ještě počkat. Já se jen bála, abych něco nezanedbala, aby pak jako nebyl třeba problém s odnaučováním... 😉

kubaka
18. únor 2010

paji - on je trochu problém spíš v tom, že tady se to v nápisech témat hemží slovíčky "naučit, odnaučit, donutit" - jenže tak to přesně být nemá. Dítě se vyvíjí, chápe a prostě až přijde jeho čas, tak všechno tohle začne dělat nebo nedělat prostě samo. Chce to trochu víc spoléhat na jeho instikty než na vnější restrikce, "že už by něco mělo, nemělo, musí, nesmí" - pít , nejíst v noci, spát samo, nespat v posteli s rodiči, usínat samo, nemít plíny, krmít se sám, otáčet se, lézt po čtyřech, chodit, nešahat, neolizovat a já nevím co ještě. Všechno je to jen věc dítěte a jeho individuálního času. Pokud nejsou zdravotní problémy, nechat jim prostor pro zrání vklidu a pohodě. Není nad to nechat věci plynout vklidu a s úsměvem.
🙂 🙂 🙂 🙂

terrezka
18. únor 2010

holky přidám příspěvek 😅
souhlasím asi s kubaka.... nedá se to prostě zlomit pokud to dítě k tomu není dostatečně zralé... asi jako ve všem jak píše kubaka 😉
my přes den plínu nemáme, ani na spaní po obědě. třeba už měsíc měla plínu v noci suchou, ale jakmile jsme o tom začli uvažovat nahlas, že už jí tu plínu na noc dávat nebudu ihned tu noc se do ní počůrala 😅 takže jsem to dlouho neřešila (bez plín přes den je tak od dubna, května...) no dopracovali jsme se teda nakonec k tomu, že plínu na noc už nemá a nepočůrává se, ale minulý týden jsme byly u rodičů a tam se mi počůrala v deset, ale tím, že se "nalila" ještě před večeří, pak se mi tam jednou počůrala i ve spaní po obědě... takže teď to máme tak, že někdy jí to na noc dám a někdy ne... když jsem odpo s ní a vím, že se "nenachlemtala jak duha" 😅 tak jí tu plínu dám a když s ní nejsem a nevím kolik toho vypila tak jí tu plínu dám, ale jako to neřeším.... já osobně se klidně přiznám, že já jako dítě jsem se počůrávala v noci snad do pěti, měla jsem prostě tak hrozně tuhý spaní že mě to nevzbudilo... a to mě naši nenechávali se zbytečně nalejvat 😀 a i mě vysazovali na nočník 😅
1) na nočník jí v noci vysazuju, no v noci prostě než jdu já spát takže kolem půl jednácté. Když sedí na posteli na nočníku tak spí, ale vyčůrá se vždy! ale prostě spí, neví že je na nočníku ale asi jakmile dosedne tak ten instikt nebo reflex co já vím tak se prostě vyčůrá 😅
2) večeří vždy v šest to se napije pořádně, pokud má žížeň než skončí večerníček dám jí napít z normálního hrnečku, aby toho vypila tolik kolik potřebuje a zbytečně se "nenalila"
3) pokud se v noci vzbudí, že má žízeň (pravda i já se někdy v noci zbudím, že mám žízeň) tak jí dám napít, ale jen malinko, někde fňuká že chce ještě, dám jí do pusy dudlík chytnu jí na chvilku za ruku a řeknu jí že by se zase počůrala a po pár vteřinách zase spí....

artuse
18. únor 2010

ahoj holky, my teda na spaní plínu máme a ráno je úplně naducaná, navečer hodně pije, i v noci chce někdy trochu napít 😖 ale plínky na noc mě až tak netrápí, spíš mě trápí, že se malá dost počůrává i přes den, ohlásí to, ale už má trošku načurané, takže stejně převlíkám...nejlepší je, když ji nechám běhat nahatou, to přiběhne k nočníku, sedne si a vyčůrá, ale jakmile má oblečení 😔
holky, ale vůbec nechápu, jak některé dáváte v noci dítě na nočník a ono se nevzbudí a vyčůrá...na toto já vůbec zatím nemám odvahu, protože ještě donedávno dcera byla noční nespavec a třeba dvě-tři hodiny v noci (nejčastěji nad ránem) nespala, a já mám fakt strach, že když ji probudím, aby by se vyčůrala, tak jednak bude hrozně hystericky křičet, protože moc nesnáší, když ji budím, někdy to musím udělat ráno nebo třeba po obědě, a za druhé se bojím, že mi pak dvě hodiny neusne 😅

terrezka
18. únor 2010

artu 😅 mít doma takového nespavce co máš ty, rozhodně bych nebudila a byla bych ráda za každou minutu co spí 😀 😀 já si k ní prostě sednu na postel, odkryju jí, sundám kalhoty, zvednu jí tak že si jí opřu o rameno, ona se mě drží, šoupnu tam připravenej nočník, posadím jí, vyčůrá se, zeptám se hotovo, ona řekne jo, já jí zase zvednu, opřu si jí o rameno, sundám nočník z postele, položím jí, oblíknu jí, hodím přes ní peřinu a odcházím 😅 a ona má celou dobu zavřené oči, někdy je třeba otevře a zeptá se co dělám tak jí řeknu ať se vyčůrá a ona poslechne a už zase spí sedící na nočníku 😅
jednou jsem to prostě zkusila, nevzbudila se tak to dělám už půl roku 😉

lusi80
18. únor 2010

holky tak to máte dobry že vám to tak jde,já jsem s malym skusila jít v noci na záchod 2x a nic,sedí na záchodě,klimbá a nic neudělá,takže s nim nechodím a vydrží,ten starší se vždycky vyčůral a v pohodě,ale aspoň vím,že k němu nemusím vstávat 🙂 a s tim pitím,no je to těžky,já mám oba kluky takovy,že moc nepijou právě,někdy je musím vyloženě nutit aby se napily,hlavně toho mladšího teda,ten starší je už bez problému,naglgá se před spaním,ani nejde na záchod a v klidi vydrží až do rána,myslím si že je to i věkem to noční čůrání.začaly jsme přesně tak až byla plinka suchá,u toho staršího jsem si teda řekla,plinku ráno suchou nemýval a naučil se hned teda,chodila jsem s nim v noci,ale je fakt,že se to nemá,někdy se vzbudí taky tak kolem 6 že chce na záchod a už nespíme ☹

timbouctou
18. únor 2010

Ahoj holky, prosím vás, jak řešíte vycházky bez plen v zimě? Náš malý už na podzim uměl říct i venku, že chce čurat, ale jak začala být zima tak jsem to zatrhla a jednou jsem dokonce chudáka malýho donutila se do plíny i vykakat, to byla scéna 😨 Ale on nevydrží celou dobu, co jsme venku. A navíc jsem asi prošvihla vhodnou dobu k odplenkování v noci, protože měl asi dva měsíce, kdy měl suché plíny i po nočním i po odpol spánku. Jenže mi to přišlo dost brzo, bylo mu 18 měsíců. A teď se počurá skoro vždy, taky je fakt, že nevstává hned, ještě se tam chvíli válí 😀
Možná to má souvislost s tím plínováním venku?

elema
19. únor 2010

Já osobně si myslím, že nejhorší je, když dítě chvíli plenu má a chvíli ne. Takové to na doma ne, ven ale jo. Musí být zmatené. Kamarádka to takhle u kluka taky udělala a vrátili se úplně na začátek. Stejně tak prý fungují i ty odnaučovací pleny, co jsou jako kalhotky, jen matou dítě. Podle mě, když už se rozhodnu, tak i když je zima čůráme venku do trávy (do sněhu). Posledně mi podjeli nohy a Mája přistála holým zadkem ve sněhu 😀 ale vzala to sportovně... A timbuctoo, je to škoda, my jsme taky od 18 měs bez plen úplně. Myslím, že teď už třeba jen zpohodlněl.

raady
19. únor 2010

timbouctou, taky bych asi malého nechala i venku bez plen, když je takový šikulka. 😉

lusi80
19. únor 2010

tak já úplně souhlasíms elema,protože jsem ze začátku taky dávala malymu na ven linku,přišly jsme dom,rychle mu ju sundala a plinka byla pěkně naducaná,někdy teda ne,ale většinou jo,neřekl si,věděl že když ju má,může se vyčůrat,tak byla si zmatenej.Tak jsem mu ju jednou nedala,a on si ani nevzpomněl na čůrání a vydržel to,než jdeme tak se vyčůrá,ale jinak když musí,tak čůráme venku,kluci mají výhodu,vystrčím mu jenom pindíka takže mu to neublíží.A odnaučovácí nebo-li tréninkové kalhotky jsme měly taky,na nic bych řekla,mají stejnou schopnost jak plinky,necítí vůbec mokro takže podle mě na nic,a pro mě byly blby,protože když jsme mu je chtěla natáhnou jak slipy z boku,tak se roztrhly a může se to vyhodit ☹ takže jsme měly slipy 🙂.A je fakt timbuctoo,že jste to možná mohly skusit v těch 18ti měsících na tu noc když měl plenku suchou,na tebe to bylo možná brzo,ale dítě ví nejlíp co mu vyhovuje 😉

fran
19. únor 2010

timbouctou - No, nase mala je tedy pres den uz spolehlive doma bez plen. Na ven ji plenu budu ale davat az do jara. Z toho zimniho obleceni bych ji nestacila svleknout a navic by rozhodne nebyla nadsena z holym zadeckem v zime nekde na snehu.Ona proste vi, kdy ma plenu a kdy ne - zmatena neni, to uz mam odzkouseny. Podle me je do jara casu dost. Myslim, ze se tim nic nezkazi pockat a usetrime si nervy.

timbouctou
19. únor 2010

fran - díky, už jsem si myslela, že jsem malýmu způsobila nějaký nenapravitelný zmatek v makovičce 😅 Ono je pravda, že to říkání venku nebylo příliš spolehlivé, a vybalovat ho z kombinézy mi nepřipadá moc zdravé, když je venku 10 pod nulou. Zas tak dlouhýho pindíka nemá, abych ho z tolika věcí nemusela svlékat 😀 Taky si v klidu počkám do jara. Spíš jsem si říkala, jestli jsem nezanedbala tu noc, protože třeba když jsme na návštěvě, tak mu plínu nechávám ale i tak si řekne. Prostě v teple v bytě ví, že může na záchod 😀

kubaka
19. únor 2010

připojuji se k fran - malému dávám ven plínu když jdem daleko a nebude v dosahu WC, ovšem on se odmítá do ní vyčůrat. Pokud jsou už dost zralí a schopní si uvědomi vyměšování, tak moc dobře vědí, že plínu mají , na co je a kdy ji nemají. Marián se do ní nevyůrá i když mu to dovoluju, brečí, že chce na prkýnko .Počká si na záchod třeba 4 hodiny. I v noci je v poslední době suchý. A rozhodně se nebojím, že by zase začal čůrat do plenky. Vyvrbí se to samo. A chtěla bych vidět dospělého, jak by se ochotně v mrazu svlékal a močil na sníh 😎 😝 I ruce mrznou, natož genitálie. 😒
Na noc může mít pro jistotu plínu klidně i do 4 let. Já mám takhle plenku i na pět dní, dokud nepřestane lepit nebo ji malý neroztrhne, když si ji ráno sundává na záchodě 😅
Když máte dvouleté děti, není co řešit, jsou-li přes den bez plíny, je to paráda, noce bych nechala budoucnosti.. 😎

fran
19. únor 2010

timbouctou, u nas je situace trochu jina v tom, ze si venku nerika a ani jsem ji k tomu zatim venku nevedla. Na nocnik zacla spolehlive az na podzim, tak jsem usoudila, ze do jara s plenama na ven jeste budem. Ted v zime si uceni bez plen venku neumim moc predstavit.

Ale jestli si malej vazne rika a trva na tom, ze chce curat, tak mu dej ty treninkovky a jestli mas tak pres puncochacky oteplovacky bez ksand a to mu stahnes celkem rychle.
Jestli nemas a navic si nerika moc spolehlive, tak bych pockala. Podle me se nic se nedeje. Bavily jsme se tu o tom s maminama z okoli a nikdo to ve dvou letech v zime nejak nehroti.

S tou noci nevim. U nas mame mokrou plenu zatim kazdy rano.

timbouctou
20. únor 2010

fran - u nás teď už taky 😅 Ale koukala jsem, že se to má odbourat, až když je plena suchá týden v kuse, tak to je pravda, že toho jsme ještě nedocílili ani dřív. Tak asi máme čas.

lusi80
12. dub 2010

ahojte holky,tak už jsem tady psala,jsme bez plen úplně asi přes dva měsíce,přes den v pohodě,jen někdy,když je víc dětí a zahraje si tka se počůrá,ale to fakt málo,ale co mě trápí víc je to,že se teď počůral za 10dní 2x v noci,vím,je to asi normální,přece jenom má teprve 2 a půl roku tak má na to nárok počůrat se,ale do teď to bylo v pohodě.Nevím jestli to není tím,že dva dny v noci nějak špatně spal budil se,tím pádem jsem toho využila a šla s nim na záchod,tak jestli si to nezapamatoval že v noci čůral a tím pádem to pustil.Ale já když se v noci vzbudím tak ho kontroluju jestli se nepočůral,a myslím že se počůral až nad ránem a pak mi to hned zahlásil,to bylo po 6 hodině ráno.Co bych za to dala,kdyby byl jak dcera od Elemy,sám se vzbudil,sedl si nan nočník a jenom mi to zahlásil 😉 😉 🙂 ale bohužel no.Teď mám strach že jsem si ho naučila v noci čůrat,i když se to nemá právě.Ale určitě čekám spíš odpovědi že je to normální 🙂 a žádná změna u nás neproběhla

lusi80
3. črc 2010

ahojte,tak vidím že kromě mě tady nikdo nepíše,asi jsou děti v pohodě 😉 tan náš malej mě zničí,přes den v pohodě,teď je teplo,jen co mi vadí je,že když má čůrání tak místo aby si stahl gatě,pokud je má a vyčůral se,tak na všechny řve čůůůrat a čeká až mu je někdo stahne 😒 ,v noci to bylo taky super,nechodila jsem s nim,pokud jsem se sama nevzbudila,když jo,tak jsem ho vzala,někdy m u to trvalo než se vyčůral,ale asi 10dní s nim chodím a vyloženě je to načasovany,hned se vyčůrá,ale co mi vadí víc je to,že s nim musím chodit,nechtěla bych,spíš chcu aby spal bez vyčůrání a počůrání hlavně celou noc,dnes v noci jsem s nim byla a stejně se počůral,a to bylo už skoro 7hod ráno,nechápu to 😢 asi toho chcu po něm moc,je normální když se děti počůrají občas v noci do 4 let,ale když se nepočůrá tak 14dní a potom jo,jsem z toho vždycky špatná 😖 starší syn byl na noc bez až teď ve věku toho mladšího a počůral se asi v noci 3x potom už ne,ale srovnávat se to nemá,u nás to ani nejde,každej je úplně jiná povaha.tak nevím jak přestat s nim v noci chodit na záchod,když vidím jak je to načasovany když se hned vyčůrá v noci tak nevím,při tom v noci nepije a než jde spát taky ne,je to pořád stejny už co je bez nich úplně ☹ ☹ tak uvidíme

bufina
16. črc 2010

Ahoj, taky nevím jak se zbavit plíny v noci. Možná bych tu měla ještě kouknout, jestli tu není téma ja odnaučit pití před spaním 😀 Malá totiž usíná s vodou ve flašce. Už jí teda dávám malou, jen 120 ml, ale stejně... Kolikrát se vzbudí aji v noci a chce pít. Když jí nic nechcu dát, tak fňuká a nechce spát. Přez den je v pohodě, na nočník chodí od loňskýho prosince.

apfele
17. črc 2010

Náš Honzík je už úplně bez plen, vše to přišlo tak nějak samo. V noci se vzbudí jednou, a to kolem půlnoci na vyčůrání a spí do té šesté, jsme bez nehod. Takže rozhodně na dítě netlačit, moje známá má 3 letého chlapečka a pleny na noc má stále, takže každý má své tempo.

evi3
20. črc 2010

Dcéra začala asi pred 2 týždňami akceptovať, že bude cikať do nočníka a nie do pleny. Súčasne s tým začala odmietať plenu aj noc. Ale to nie je problém, lebo tá býva už asi pol roka suchá. Občas sa v noci zobudí, že chce cikať (cez deň na to nikdy nemala čas) ... keby som ju v noci posadzovala na nočník, robila by asi scény, teraz berie ATB a to je teda cirkus, keď ju posadím a snažím sa do nej vpraviť medecínku. Ja som ju teda len naučila, že veľké deti nečúrajú do plienok

😉

dzahila
21. črc 2010

My máme jiný "problém".Syn je celý den bez plen i na odpolední spaní a teď se chystáme i na noc,pozorujem plínku ráno a teď,když bude týden suchá,tak to zkusíme.Ani nechodí na nočník,ale rovnou na záchod,ale nechce se mi prostě vykadit na záchodě.Takže buď si sám řekne o plínku,aby se moh vykadit,což mi připadá jako krok zpět a nebo si někam zaleze a já musim šíšu pak uklízet.Co s tím?

rozarka65
24. črc 2010

V září budou mojí malé dva roky...asi od roka a půl zvládala nočník, ale plínku jsem nechávala pro jistotu, když jsme někam jeli...nebo když jsme byli někde na návštěvě...vozila jsem nočník...je to asi dva měsíce, co jsem plínky přes den zrušila...měla plínku jen na noc...a po měsíci téměř bez nehody, kdy si říkala sama i během noci, jsem plínky zrušila úplně, ale pro jistotu dávám pod prostěradlo chránič matrace....ale myslím, že to nebude nutné...už to má zmáknuté...🙂 Přeji hodně štěstí všem a žádný stres...četla jsem, že dítko má čas do 3 let...každé je jiné...🙂

paja
autor
3. srp 2010

Ahoj holky, v době kdy jsem zakládala tohle téma, jsem věřila a tajně doufala, že noci bez plen se brzy dočkáme 🙂 . Ovšem opak je pravdou 😒 . Už si s tím naším malým lumpem nevím rady.
Nejprve jsem zkoušela nechat plínku a čekat, zda bude suchá. Nepovedlo se ani jednou. Tak jsem zkusila variantu druhou - plínku jsem prostě nedala a uprostřed noci ho budím na čůrání. Občas jsme ráno v suchu, ale většinou ani to buzení nezabírá. Třeba dnes v noci jsem ho dala na záchod ve 23:30, když jsem šla spát a za dvě hodiny už plakal, že je mokrý... Přitom před spaním nějak moc nepil... Už si fakt nevím rady, Nehledě na to, že to noční vstávání mě docela mučí (vstávám i několikrát za noc, protože za prvé ho budím na záchod a navíc se občas vzbudí a hrne se k nám do postele, což jsem nerada, protože ta představa, že mi tam všechno počůrá..., takže ho vezmu, dám ho zpět do jeho postele, kde má chránič matrace, musím si tam s ním lehnout, počkám až usne a zase se vrátím zpět k manželovi). Takže během noci takhle vstávám i třeba třikrát. Což je dost vyčerpávající. Jsem na začátku těhotenství, takže bývám dost unavená, přes den si neodpočinu, protože chodím do práce, domácnost, Honzíček (však to znáte) a v noci takto vstávám... Jsem už dost zoufalá. Uvažuju o tom, že mu prostě zase začnu dávat pleny a počkám, snad se to samo vystříbří. píšete, že je to normální do 4 let věku. Tak nevím... Poradíte mi? Nebo myslíte, že se mám na to zeptat pediatra?

Dzahila: kromě tohoto nočního počůrávání máme stejný problém jako vy ☹ . Taky mi malý odmítá chodit na velkou na záchod. Nechávala jsem to tak, protože měl hrozné problémy se zácpou, takže každé hovínko byla neskutečná radost. Nechtěla jsem ho stresovat ještě tím, že ho budu nutit na záchod, už tak měl chudáček z toho kakání vždy strach a neobešlo se to bez slziček. Za poslední dobu už to bylo lepší, chodil pravidelně, bez problémů třeba i 2x denně, tak jsem si řekla, že je čas ho pomalu učit na záchod. No sotva jsem to dořekla, v tu ránu začal mít zase problémy se zácpou ☹ . Každopáně ale mrkni tady na koníka - je tady téma ohledně kakání do plíny 😉

mirdisek
3. srp 2010

Ahojky holky, my jsme ted čerstvě asi měsíc na spinkání na noc bez plínky, malý přes den dost pije, ale jak už se mu podařilo mít přes noc nenačůranou plínku, tak jsem to zkusili, byly asi 3 nehody, ale jinak zvládá celou noc nečůrat, vůbec si nedokážu představit, že bych ho v noci budila a dávala ho čůrat, přijde mi to vyčerpávající jak pro mě, tak pro něj... My tomu prostě nechali volný průběh, že to přijde samo, on fakt pije hodně přes den a na noc dostával ještě 200mlíka, tak jsem to tak brzo ani nečekala, ale zvládl to sám a ted když jsme byli na dovče nebo jeli k našim, kde spal bez ochrany na matraci, dávali jsme pro jistotu plínku, ale nebyla potřeba a Páta už jí ani nechtěl, takže jsme to museli každý večer vysvětlovat. Odnaučovat jsme začali kolem dvou let a šlo to docela rychle s čůráním, kakání jsem řešila taky nejdřív tak, že prostě mel plínku, když ten den ještě nekakal nebo když jsem viděla, že se někam zašívá, tak ho rychle vytahovala kakat na nočník, což bylo i 5x denně, ale časem se to naučil, takže maminky přeji hodně sil a energie, určitě to všechno přijde, jen to chce čas🙂

rozarka65
4. srp 2010

@paja Ahojky!🙂 Neboj, opravdu to chce jen čas...hlavně nestresovat sebe ani dítko....🙂

rozarka65
4. srp 2010

@paja A s tím záchodem...zrovna přecházíme z nočníku na záchod..pořídila jsem schůdky na wc...malá se na ně hrozně těšila....a jsou super..jen mi nepřijdou úplně bezpečné (myslím,kdyby tam měla malá vylézat sama bez dohlédnutí...možná jsme koupili špatně)....ale jinak se líbí...střídáme to s obyč. prkénkem....A když potřebuje kakat nebo čůrat, tak se jí dávám na výběr - nočník nebo záchod...a pohoda...🙂