Jak zabavit rok a půl staré dítě?

8. črc 2021

Ahojte
Mam skoro rok a pul starou holcicku a asi selhavam jako mama nebo jsem spatna .
Nevim proste jak ji zabavit , nebo co podniknout aby se nenudila , pak jsem znudena i ja a nic me nebavi protoze ji nic nebavi a pak se nasnazim , kdyz chci jet vedle do mesta ( tak to hodne zavisi na priteli ktery mi musi pujcit auto jenze je furt v praci takze je to na prd nebo se mu nikam nechce protoze vstava po posledni sichte nocni ve 15 a to rekne ze kam chci jet kdyz je pozde 🙈)
Za barakem mame hriste jenze to uz ji moc nebavi kdyz chci na prochazku v kocaru nevydrzi a chce po svych ale to kazdou minutu zastavi kouka a pak chce na ruku ale ja nechci celou prochazku tahat na ruce ji a jeste tlacit kocar .

Doma hracky vubec max panenka chvili .
A to moje selhani snazim se ji ukazovat zvirata a delat zvuky a chci aby to opakovala - jenze jak kdyby me nevnimala a jde pryc nebo zacne listovat v knizce jinde , kdyz se ji chce udela pejska nekdy kravu ale to je konec, pak slysim na hristi maminky jak jejich deti stejne stare umi plno zvirat , tak nevim co delam spatne ze nechce. Pritom mi neprijde ze by nevedela nebo byla mimo je dost chytra a rozumi kdyz ji neco reknu at poda nebo prinese , nebo jestli mi pujde pomoct s pradlem nebo at jde dat do spinave body do pradla tak vi kde co je ale kdyz se ji snazim naucit takhle zvirata nebo neco tak to ma ignor . Tak nevim zda selhavam ze to neumi 🙈🙈 nekdy mi prijde ze se ji nevenuji ale jen protoze stejne beha a nevydrzi v klidu a nezajima co ji rikam

A nejake typy jak zabavit dite , ?
Chodily jsme na plavani na dve lekce pak to zavrely ze jsou prazdniny a od zari pocitam ze to zase kvuli covidu stejne zavrou

felixfelicis
8. črc 2021

Nerid se tím, čím se chlubí jiné matky na pískovišti, ne každého baví dělat tyhle věci na povel. Třeba to přijde později, třeba nikdy 🙂 Děti se zvirata naučily v praxi, když to zrovna potřebovaly- psy a ptáky jsme potkávali v parku, kráva byla na flasce s mlikem, prasátko bylo jako figurka v Legu...
Se zabavenim bohužel neporadím, je to blbý věk, když nám odjedou starší sourozenci k babičce, tak taky nevím, co s nim. U nas naštěstí alespoň funguje být venku.

geilinka
8. črc 2021

Vyprdbete se na uceni evidentne o to nestoji...na to co umi jine deti nekoukejte, kazde dite jede svym tempem a za dva mesice je klidne muze dohnat...ja se takhle trapila s barvama, zviatkama..vsichni do me hustili jako on jeste neumi barvy? Zviratka? Co s nim doma delas.....,,
Nemel zajem tak jdem to chvili nechala byt a pak jsme jednou cetou ze skolky nacvicili ctyry barvicky docela obstojne s pomoci bonbonku...
Zviratka taky nijak zvlast netankovala umel haf a pokrikoval to na kazdeho psa vsechno ostatni bylo synovi jedbou (ten mladsi pochytil zviratka rychle)
U nas se docela darilo s kuchyni momentalne se bavi tim, ze nam delaji kaffe z kecupu nebo citronu a my se ksichtime....
Taky je bavili kolicky, ruzny dozicky s kostkama veze apod

mdch91
8. črc 2021

Za me nejlepsi v tomto veku najit si partaky s ditetem. Dost deti nechce byt cvicena opice. Proste jen poznavaji svet svym tempem a pro dospele to neni vzdy uplne vrchol zabavy. Tak je lepsi k tomu placani se venku mit i nekoho na dospelou konverzaci.

geilinka
8. črc 2021

A na ven odrazedlo nebo trikolka s rukojeti

diva_ziva
8. črc 2021

Asi by som nechala dieta viac to viest. Napriklad ked skusas tie zvieratka a ona si miesto toho zacne listovať v knižke, tak super, ideme na knizku, atd. Je dobre nemat v hlave ocakavania, ako budete travit cas, ale plynut s dietatom. No a na akademicke snahy by som sa vyprdla. Vsetko sa to nauci. Vonku furt sa zastavovat je normal, nicomu to nevadi, mozes jej ukazovat kvitka, broucky, alebo len tak posedavat, zas upusti od snahy dojst tam a tam. Ak trva na noseni na rukach, tak skus nositko.

jirovapa
8. črc 2021

U nás v tomto věku u dcery frčí kuchyňka, tatrovka, autíčka, dřevěné vkládačky, stavět věž z kostek a venku kreslit křídami, sbírat do kyblíčku kamínky, šišky, kytky a jiné venkovní poklady.

alilali
8. črc 2021

Syn 14 měsíců, to stejné v bledě modrém. Prostě Mimoň malej, má svůj svět a tak ho nechávám, když má zájem, tak přijde, ale to je tak jednou denně 😀

victress
8. črc 2021

moje děti se v tom věku zabavily samy, prostě pořád něco zkoumaly a objevovaly, tak jsem je nechala, jen dohlížela, aby si neublížily, vše dělaly se mnou - vaření, dávání prádla do pračky, vyndávání, skládání, úklid, kreslení, puzzle, tiskátka, z hraček různé vkládačky apod. holky kuchyňka, kluci dílenský ponk, oba dřevěné kostky, Seva, Lego - do nekonečna, když už bylo nejhůř a já potřebovala něco udělat bez nich, tak buď jsem jim dala album s fotkama na prohlížení anebo jsem jim do plechu nasypala mouku, dala různé naběračky, lžičky a oni si v tom hráli jako v písku - zábava na hodinu, následný úklid na půl hodiny, ale i tak se vyplatilo, venku nejšťastnější na písku, já už míň, obecně děti jsou v tomto věku přirozeně zvídavé a dokáží se zabavit samy, nemusíš dítěti nutně překládat organizovanou zábavu.....

95newmommy2020
8. črc 2021

U nás je úplně nejlepší ho vzít ven. Někam, kde má dost volného pohybu bez omezování. A nechat ho proste být, litat atd. Nějaký zvířata cíleně neucim. Když projde nejakej pes řeknu pejsek nebo haf. Chodíme kolem kachen, vidí holuby. Občas má někdo i kočku. A když je semafor říkám stop červená. Zelená jdeme. Hraček má po málu. Nechci mít zaflakanej byt, dokud to jen půjde. Ale ono ho stejně nejvíc bavi něco kramovat, shazovat věci. Občas si zájezdi s autickem, děla bordel s kostkama, chvilku vydrží u hracího stolecku. Ale hlavně sme venku, v herně nebo v bazénu.

autor
8. črc 2021

@geilinka dekuji za uklidneni ze nejsem sama u koho o to deti nemeli zajem 🙈 do me husti zase mama proc nemluvi vic ze by uz mela a ze neumi tohle a tohle
Jo kolicky jsou super😂

geilinka
8. črc 2021

U nas taky moje mama hrozne resila co by meli umet kluci podle tabulek, jak by meli pribrat podle tabulek , ze nemluvil ten starsi jeste ve trech letech byla katastrofa ....
Tchyne zase resi, ze je spatne kdyz chci aby kdyz da neco jednomu dala neco podobnehobi druhemu...jsou diky tomu rozmazleni a kdesi cosi... jo nemluvili, nemeli zajem o uceni ale zase v roce slezli skoro kazde hriste...prote to hodte za hlavu az to bude potrebovat nebo se ji to bude hodit nauci se to

me_druhe_ja
8. črc 2021

Buď ráda, že chodí, a můžete trávit cely dny venku, pokud je hezky. Tam se děti zabaví nejlíp. Já mám skoro 20m syna co nechodí a bůhví kdy bude. Sice chodíme často na procházky, rád se kouká po venku, ale zase někdy musím být doma. Navíc teď jsme tu měli 3 týdny hnusně, že se moc ven nedalo. A já jsem z toho doma nešťastná. On je o dost pomalejší než ostatní děti, takže žádný stavebnice, vláčky a tyhle náročnější hracky ho nebaví. Malování nechápe. S autíčkama si nehraje. Nejvíc ho baví knížky, ty si prohlíží do nekonečna. A kolikrát se jen válí a já nevím, co dělat. :( Zrovna teď mám krizi. Navíc tu nejsou žádný hernicky, nemám tu ani jednu známou s malým dítětem a přítel bývá často pryč, takže jsem třeba jako teď týden úplně sama s ním a jeho 5m ségrou.

journals
8. črc 2021

Já osobně si myslím, že buď je dítě schopné se samo zabavit a nebo ne a neuděláš s tím vůbec, ale vůbec nic. Synovi je 2,5 roku a pořád se ještě sám zabavit neumí. 5 min v kuse je velká výhra a nestává se to moc často. Je úplně jedno co za hračky předhazuju, nic ho moc nebere. Nebaví ho kreslení, nebaví ho skládat puzzle, nebaví ho samotného hrát si s legem, nebaví ho auta, nebaví ho vláček. Na všechno vyžaduje naši přítomnost, pak ho to baví. Nejvíc miluje knížky - ale jen když je někdo čte. Sám si je prohlížet nechce. Někdy je to fakt pitomý a závidím všem rodičům které mají děti co se umí samy zabavit. Ale nějaké velké snahy o podporu jeho samostatnosti jsem už vzdala. Snad to časem přijde