Jak zvládáte období moje, moje, moje?

jahodi
9. bře 2018

Všechno je její a nejhorší nepřítel je hlavně naše kočka!!!! (Milá nekonfliktní, flegmatická peršanka!!) Omylem třeba projde místností bohužel zrovna směrem k hromádce hraček, a už to jede. Prosímvás, je to neustálý pokřikování Moje, MOje, hrozně majetnickým tónem, k něčemu dobrý?? Já jsem na to po pár dnech co to u nás propuklo, už úplně alergická. Ty věci navíc nejsou její, koupila jsem je já!
Prosím berte to s nadsázkou a pokud je to z psychologickýho hlediska opravdu smysluplný období, budu lehce uklidněna, ale ten strašně majetnickej tón mi teda stejně fakt vadí.. 🙂

lalen1
12. bře 2018

@kamste slovni zasoba se preci rozsiruje u prcka.. od toho jsme tu.. a i v jinych nazvech ho jen pro malou slovni zadobu nenechas rikat kocce pes.. kazde slovo ma svuj vyznam...

kamste
12. bře 2018

@lalen1 samozřejmně - proto jsem psala, že oni pod "moje" mají víc významů a že dospělák jim má pomoct slovní zásobu rozšířit

babanci
15. bře 2018

To je normální. Moje dvouletá vnučka tím právě prochází. Všechno je její. 😀 Dokonce ani mě nechce nikomu půjčovat. Včera jsem chtěla povozit cizí dítě v autíčku a byla nakrknutá, protože jsem její babí. 😀