Jaké byly reakce dětí na první dny ve školce?

stukavcova
6. zář 2015

Ahojky maminky,
Zajímalo by me jak vaše děti,které prave poprvé nastoupili do školky zvládají změny?mam syna 2 roky a 8 mes.,který se hned první den ve školce pokákal a uz na me čekala učitelka jak je to možné,druhy den byl v pohodě a třetí den opět pokakany.jinak je uz skoro rok bez pleny a nikdy se neprokázal
za poslední dobu.chodil do soukromé miniskolicky a tam ho vzali za ruku a doprovodili na wc.to samé asi vyžadují i ve státní skolce což je nereálné!navic jako naschvál si vubec nechce sám sundat kalhoty a pocura se u záchodě než by si je sundal sám!jeho chování je hodně plactive a je nervózní!pritom se na děti do školky těší ,ale nechce chodit na ten záchod a hlavne si stáhnout kalhoty.ted přes víkend si zalezl pod postel a pokákal se.pak hodně plakal a nechtěl me vubec pustit do pokojicku.mel strach.jinak hodně spokojene a společenské díře.vubec nevím co dal?

mogwaika
6. zář 2015

@stukavcova je ve stresu, netlač na něj, to se srovná... Náš mrňous je první dny útočný, cca 14 dní, pak je zase jako andílek 🙂 Jen si raději projdi školní řád, jestli ho za to nemůžou vyloučit. Upřímně bych nedělala nic, jen vysvětlovala a to jsem jinak dost radikální 🙂

jau
6. zář 2015

Řeším to kvůli tomu,ze je to problém a učitelka tam ma hodně takhle malých děti a nezvládají to hlavne časové...jinak se snaží hledat řešení doporučeno chodit jen na jeden den v týdnu a postupně zvykat ....doporucili doma vubec napomáhat a tlačit ho k samostatnosti,ale Spis se to jen zhoršuje čím víc trápim tím víc je vzteklejsi...zatim nespěchá do práce a nastupují až v lednu!jak ho přimět ke spolupráci,aby si u toho záchodě ty kalhoty sundal uz nevím ?!

pavlapl
6. zář 2015

To je asi ve všech školkách. Moje první dcera nastupovala do školky ve 4 letech a učitelka si pořád na něco stěžovala. Že se neumí převléct, že neumí jíst příborem atd. prý ona tam není od toho aby je brala za ručičku prý mají všechno umět. Holka mi v zimě chodila s rozepnutou bundou a botama. Ty učitelky nebyly ani schopný jí zkontrolovat. Syn teď nastoupil do speciální školky pro postižené děti a přístup je úplně jiný. Když jsem říkala že si neřekne na záchod aby ho hlídali tak úplně v pohodě. Žádný problém. Je jich ve třídě 11.

shine2015
6. zář 2015

@stukavcova ja bych ho dala zpet do soukrome....pokud tam byl v pohode. Tahle ucitelka mu ocividne nesvedci...
A jinak lepsi nez na jeden den v tydnu je davat ho postupne na dve hodky pak na 4.....pomalu....nez jednou tydne...to je pro neho sok jen se vzpamatuje hnef tam zase jde....navic deti zkamaradeny.....

shine2015
6. zář 2015

Jo a jinak podle me jsou ucitelky na zacatku zari nervozni....maji moc deti co si musi zvykat a je to jine kdyz dite jde az od rijna nebo od prosince kdy velka cast deti si uz zvykla....

matyass
6. zář 2015

U nas je to taky tak...ale učitelka vic utoci na rodice....s prvním synem jsem vůbec něco s ucitelkama neresila..jednocho rekli- je maly..je tu po prve..všechno je u nas jiné nez doma...a ted s 2synem každý den rano a poledne po obede porad nejaka výčitka,rozkaz,prikaz...jsem v rozpacích..jako hned prvne dny se tak zapsat u rodicu mi prjde dost neprofesionalne..cekala jsem to tak za 2mes..a ne hned prvne dny ve skolce,...ale taky pokud namaleho tam nekde rve ze sa pokakala ze neumi o a tamto tak by jsem hledala jinou skolku..ja dam cas učitelce tak tyd..a pak s ni budu mluvit...ja taky toho mam v praci mnoho a rozhodne nervu na pacienty a ani na jejich navstevy...ale taky tam našeho malého davam každý den do obea prave aby si zvykal a aby tam videl ty kamarady a aby si s nimi postupne nasel vztah i když to nastane az nekdy v prosinci...jenom doufam ze ja to do te doby vydrzim s učitelkou...syn vypada byt spokojeny.-)mejte se

blahova_andrea
6. zář 2015

u nás zatím nástup do školky proběhl docela v pohodě. teda jako vidím jisté výkyvy. ale vidím toho dost i pozitivním směrem. je fakt, že náš prcek je o rok starší než váš, tak je to mega rozdíl 😅 ale jinak teda mezi známými, co jsem se tak ptala, tak to u nás probíhá zatím nepoklidněji. ale ona prý pak krize u takových dětí přichází až ten druhý nebo třetí týden, tak uvidíme, co nám to přinese. držím palce, aby se to u vás taky rychle srovnalo. učitelky chápu, ale do jisté míry musí být zvyklé a chápavé. jistě není ten váš ani první ani poslední 😅 ty buď trpělivá a doma ho fakt jen pobízej, ale nenuť. u nás nácvik samoobsluhy byl taky vždy se vztekem, ale ono pak ve školce dělají všichni všechno společně a ty děti to vzájemně táhne kupředu. jen to chviličku trvá 😉 pokud to vše už uměl, jen to teď odmítá dělat, tak je to prostě jen obrana proti změně a stresu.

matyass
6. zář 2015

naprosta pravda..vse prijde samo....dei budou opakovat a pak ani nepostrehnete a bude umet to sam.-)a učitelku vyslechnout,rict ji ze jste cvicili a cvicite ale ze je tak maly ze potřebuje si zvyknout na ni,ale ze to jako učitelka ve skolka musí vedet-)na napr.dnes maly oznamuje ze Deti nééé.-)tak uvidíme jestli budeme OK-)MOC MOC DRZIM PALECKY...pekny zitrejsi den.-)

vetyver
6. zář 2015
stukavcova
autor
6. zář 2015

Děkuji moc za rady!soukromá už nejde a bohužel hodinové návštěvy u nás ve školce nejdou.pouze od 8.30-12.30 jinak to narušuje jejich režim. ..tak uvidíme necháme ho ted týden doma ,ať se dá trosku do pohody a pomalu budeme trénovat..musím vymyslet asi nějakou hru s natahování kalhot a třeba to zabere!to zkamaradeni jsem řešila a a bylo mi řečeno, že takhle malė deti tohle neresi,že stejný je pořád někdo nemocný a deti se různe měni.navic je tak ve třída asi 10 deti prvním rokem. ..

kikimaruska
6. zář 2015

U nás nástup překvapivě uplně v pohode...tuk tuk. Malému teprve bude 2,5 roku. Neplakal ani jednou, spíš se dožadoval staršího bráchy, na kterém visí...ale vše zatím dobré. Minulý týden byl vždy na celé dopoledne a chodil domů po obídku. Učitelky mi ho moc chválí, že je hodně šikovný na svuj věk, že si chodí sám na wc, umí čurat ve stoje uvnitř i venku, říká si, ani jednou se nepočural a to se jim tam počuravají prý víc jak tříleté děti. Mají toho taky dost, téměř 3/4 třídy jsou 2,5 letáci.... Učitelky znám už od prvního syna, proto sem chtěla dát synka do této třídy. S jídlem taky dobré, zatím se najedl sám, jen jednou ho dokrmili polévkou. Jediné co, tak je prý znát, že je ještě malý a vystačí si sám, nepotřebuje si hrát s dětmi kolektivní hry (nejradši má motorku nebo auto, venku sedí na kládě a točí volantem...). Co se týče oblékání, tak se snaží, ale učitelky pomáhají všem. Když jsem se bavila,tak jen dve deti z lonska se o sebe jakš takš sami zvládnou postarat, jinak zbytek převlékají,obouvají...většine pomáhají se sebeobsluhou a některým detičkám na spinkání tajně dávají i plenku ještě. Synek zatím nespal, chystáme se poprvé ve středu, ale problém nejspíš taky nebude. Je po obědě zvyklý spát, i spinká ve velké posteli a minule ho poo hledaly a nemohly najít...a on jim zalezl do volné postýlky po chlapečkovi, co šel nakonec domů...zachumlala se a nechtěl vylézt 😅 ... Takže uvidíme, ale zatím vše v pořádku.

wecurka
6. zář 2015

Můj malý je stejně starý a také to pro nás byla premiéra pro všechny. Musím říct, že celkem psycho každé ráno řev, že nechce do školky, že chce být doma se mnou (vodí ho partner, já bych to nedala) vyzvedávám ho po obědě a ve čt a pá byl počuraný a normálně už se mu to hodně dlouho nestalo. A víkend byl taky výživný myslela jsem, že bude rád, že je s námi doma a on se chová příšerně, neposlouchá, hysteráky na veřejnosti, ignorace čehokoliv co po něm chci a vůbec mi to tak jako dává sežrat. Jsem z toho hodně rozhozená vůbec nepoznávám toho mého prcka.

emkous
6. zář 2015

@stukavcova Napadlo mě, co třeba každý ráno po převlečení a přezutí si společně projít cestu ze třídy na WC? Ne, aby se tam v tu chvíli vykakal, ale aby si nacvičil cestu... Na mě to dělá dojem, že když se mu začne chtít kakat, bojí se vyrazit na cestu "do neznáma" a tak to zadržuje... až se pokaká

emkous
6. zář 2015

Jinak naše malá se pro změnu zablokovala s jídlem a pitím. Byla tam 3 dny (pátek jsme vynechali) do oběda, za tu dobu k svačinám a pbědům nesnědla a nevypila vůbec nic! Ve čtvrtek ji učitelka přesvědčila loknout si čaje... ale normálně je to žroutík, co stále somruje o jídlo 😉 teď se blokla, že bez mámy nic...

stukavcova
autor
6. zář 2015

Tak to jsem řešila v pátek.sla jsem s nim na Wc a místo,aby si stáhnul kalhoty a vycural sejako doma!tak běhal po všech záchodkach a chtěl všude splachovat.prijde mi spis,ze ma hodně vjemů kolem sebe a pak uz to nestíhá... Navic paní učitelka říkala,ze si rad poušti vodu v umyvarce,jelikoz doma si umyje jen ruce a odchází z koupelny a tam nemá žádný dozor..

stukavcova
autor
6. zář 2015

Pro kikamaruska :to mate neuvěřitelně paní učitelky!slysim,ze spis malé děti vubec před 3rokem nechcou a spis to berou jako zdržování!....je to opravdo težké období jak pro maminky,učitelky a hlavne děti....

stukavcova
autor
6. zář 2015

@wecurka to jako by jste bylo u nás !Máme to veselí a přitom byl vždycky bezproblémový a nikdy neměl problém s kolektivem...spise asi deti mají mnoho nových věcí kolem sebe

kikimaruska
6. zář 2015

@stukavcova no ono jim prý nic jiného nezbylo. Když jsme podávali přihlášku, byli jsme 32 pod čarou! Ředitelka mi řekla, že je nereálné, aby se vubec letos dostal do školky, takže jsem zařídila školku 10 km jinde, ale kde měli volno. Po měsíci najednou email,že mají místa, protože maminy dávaly přihlášky až na 6 školek a děti se dostaly a nenahlásily, že nemají zájem. Takže jsme ve školce před domem... Paní ředitelka mi řekla, že jí stát dělá ze školky sice jesle, ale děti vzít musí, protože jinak by byly poloprázdné třídy a učitelky by musela některé propustit mi bylo řečeno. Ze 4 nových tříd je polovina dětiček 2,5 letých..jedna třída skoro celá, další jsou namíchané...Takže ony vzít "museli", když je místo a je zájem. Já třeba chtěla, že budu malého dávat ta k2-3x týdně, a naplno až od tří let od března. Ale marně bojuji za práci a nakonec nejspíš nastoupím už v říjnu dřív na plný úvazek, takže chodí víc, aby si zvyknul, až bude muset být ve školce celý týden a celý den... Jinak třeba můj bratr byl ve školce dokonce od dvou let, učitelky tenkrát šly za mamkou, aby ho tam dala, že mají moc míst a muselo by se zavírat...(uplně stejná situace jako letos).